TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žada suvienodinti vyrų ir moterų pensinį amžių

Senolė
„Scanpix“ nuotr. / Senolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Tautos prisikėlimo partijos frakcija užsimojo suvienodinti vyrų ir moterų pensinį amžių. Parlamentui teikiamas siūlymas visiems nustatyti 61 metų pensinį amžių.

Trečiadienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje TPP frakcijos seniūnas Laimontas Dinius pastebėjo, kad skirtingas pensinis amžius yra viena sričių, kuriose Lietuva vis dar neturi lygiateisiškumo. „Siūlome laipsniškai pereiti prie visiems bendro 61 metų pensinio amžiaus, kuris nuo maždaug 2011-ųjų galėtų būti 62 metai“, – sakė L.Dinius ir pridūrė, kad tai kol kas yra tik siūlymai, dėl kurių bus diskutuojama su koalicijos partneriais, taigi metų skaičius, nuo kada išeinama į pensiją, dar gali kisti.

„Kai kurias nuomones girdėjome. Pavyzdžiui, vidutinė vyrų gyvenimo trukmė kaime yra 62, beveik 63 metai. Siūlymas, kad pensinio amžiaus riba būtų 65 metai, yra truputį prasilenkiantis ir su logika, ir su kitais dalykais“, – pastebėjo L.Dinius.

Parlamentaro teigimu, siūlymas suvienodinti pensinį amžių esminių pokyčių „Sodros“ biudžetui nedarytų.

TPP narys Mantas Varaška pabrėžė, kad frakcija nesiūlo keisti pensinio amžiaus stažo skaičiavimo tvarkos, o tik patį pensinį amžių. Tai numatančius teisės aktus planuojama priimti per šiuos metus.

Nuolat girdi priekaištų

Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė teigė nuolat girdinti priekaištų dėl nevienodo pensinio amžiaus.

„Moterims kyla klausimas, kodėl jos išvaromos iš darbo rinkos, nors dar gali dirbti. O vyrai skundžiasi, kad turi žymiai ilgiau dirbti nežiūrint į tai, kad jų ir sergamumas didesnis, ir gyvenimo trukmė trumpesnė. Ypač kaimo vietovėse“, – sakė A.Burneikienė.

Suvienodinti nėra įpareigotos

Ji pastebėjo, kad ES narės nėra įpareigotos suvienodinti pensinio amžiaus. Tačiau, jos teigimu, Europos Teisingumo Teismas yra pasisakęs, kad negalima traktuoti žemesnės pensinio amžiaus ribos moterims kaip pozityvios diskriminacijos, nes tai nepadeda moterims spręsti klausimų su jų lytimi. Be to, Europos Komisija yra pastebėjusi, kad pensiją traktuojant kaip užmokestį už darbą, skirtingas amžius pažeidžia vienodo užmokesčio principą.

„Moterims tai irgi minusas – sulaukusios pensinio amžiaus jos praranda teisę išlaikyti darbo vietą. Jau prieš Naujuosius dėl to padaugėjo skundų – pensinio amžiaus sulaukusios moterys išvaromos iš darbo mažinant etatus“, – teigė A.Burneikienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min