Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemą siaučia žarnyno virusai

Vandens stiklinė
Photos.com nuotr. / Pasigavusiems virusinę žarnyno infekciją būtina gerti kuo daugiau skysčių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sausį pas šeimos gydytojus plūstelėjo žarnynų sutrikimų varginami kauniečiai. Infekcijos pirmiausiai užpuolė vaikus, tačiau netrūksta ir negaluojančių suaugusiųjų.

Visuomenės sveikatos specialistai ramina, jog padidėjęs sergančiųjų skaičius tikrai neartėja prie pavojingos ribos. Tačiau ragina pasisaugoti, nes žiema – virusinių infekcijų plitimo metas.

Sirgo darželinukai

„Prieš savaitę buvo sunegalavę daug vaikų, tačiau dabar grupė jau pilna, todėl, manau, kad ligas įveikėme“, – sakė viena iš lopšelio-darželio „Vaikystė“ auklėtojų. Į šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą savo vaiką vedantis kaunietis Alvydas pasakojo, jog dėl lopšelinukus išguldžiusių žarnyno ligų buvo rimtai sunerimęs, todėl kurį laiką sūnaus nevedė į darželį: „Kiek žinau, pusei grupės vaikų buvo tokie patys simptomai: jie viduriavo, vėmė. Nenorėjome, kad ir mūsiškis pasigautų virusą“, – sakė kaunietis. Panašūs negalavimai išguldė ir kelių Kaune veikiančių įmonių darbuotojus. Miesto poliklinikose dirbantys gydytojai patvirtino, jog pastarosiomis savaitėmis kasdien turi bent po kelis panašiais simptomais besiskundžiančius pacientus.

„Šiuo metu tikrai daugėja virusinių žarnyno susirgimų: kasdien gauname pranešimų apie tikėtinus susirgimus ūmiomis žarnyno užkrečiamosiomis ligomis. Virusinėmis žarnyno infekcijomis dažniausiai sergama rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį. Šie susirgimai pavojingi tuo, kad sukelia karščiavimą, gausų viduriavimą ir vėmimą, dėl ko žmogus netenka daug skysčių“, – sakė Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Laima Stragienė.

Svarbu gerti daug skysčių

Žarnyno infekcijas sukelia rotavirusai ir noravirusai. Pasak specialistų, tiek vienu, tiek kitu virusu užsikrečiama per burną. Virusai į aplinką išsiskiria su išmatomis, o į žmogaus organizmą patenka per apkrėstą maistą, vandenį, buities apyvokos daiktus, žaislus. Todėl labai dažnai virusine žarnyno infekcija pirmiausia užsikrečia vaikai, kurie linkę viską dėti į burną ar bent palaižyti. Pagrindiniai virusinių žarnyno infekcijų simptomai – viduriavimas ir vėmimas, pakilusi temperatūra. Užsikrėtus tiek rotavirusu, tiek noravirusu, simptomų atsiranda praėjus 1–3 dienoms. Rota ir Noro viruso sukeltos ligos simptomai iš pradžių panašūs į gripo. Sergant labai svarbu gerti kuo daugiau skysčių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min