Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 5d. 06:54

Žinios apie paplūdimių vandens kokybę – po devyniais užraktais

Sužinoti, ar Kauno paplūdimių vanduo švarus, sudėtinga. Atliekamų vandens kokybės tyrimų rezultatai niekur neviešinami.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sužinoti, ar Kauno paplūdimių vanduo švarus, sudėtinga. Atliekamų vandens kokybės tyrimų rezultatai niekur neviešinami.

Paskutinį vasaros mėnesį sulaukę karštesnių orų kauniečiai puolė lankytis mieste esančiuose paplūdimiuose. Tačiau norintys sužinoti, ar juose maudytis nepavojinga, gali likti nieko nepešę. Informacijos apie tai niekur nėra, o tyrimus atliekantys specialistai tyli lyg vandens į burną prisisėmę.

Pasidomėti miesto maudyklių vandens kokybe paskatino skaitytojos laiškas. „15min“ jau rašė, jog praėjusią savaitę Kauno marių paplūdimyje išsimaudęs kaunietės sūnus buvo stipriai išbertas. Moteris kreipėsi redakciją, nes baiminosi, kad marios gali būti užterštos. Pradėjus domėtis, paaiškėjo, kad miesto paplūdimių vanduo vasarą, kaip įprasta, yra tikrinamas kas dvi savaites. Tyrimo metu tikrinami hidrocheminiai, mikrobiolginiai ir fiziniai vandens rodikliai.

Informacijos internete nėra, nes ją platinti galinti darbuotoja atostogauja. Taip teisinasi Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas.

Tačiau sužinoti, ar vandens kokybė atitinka leistinas normas, nepavyko. Paplūdimių vandens kokybę atliekančios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai teigė negalintys teikti informacijos nei žiniasklaidai, nei kitiems interesantams. „Mes tik vykdome savivaldybės užsakytus tyrimus, o jų viešai skelbti neturime teisės. Tai daryti mums leista tik tuomet, jei gaunamas oficialus raštas iš savivaldybės“, – teigė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriuje dirbanti gydytoja Saulė Aikevičienė.

Pateikia senus duomenis

Nors laboratorijos darbuotojai negalėjo pasakyti, kuris tiksliai miesto savivaldybės skyrius atsakingas už tokios informacijos sklaidą, panaršius savivaldybės interneto svetainę nesunku surasti, kad tai – Aplinkos apsaugos skyriaus darbuotojų pareiga. Tačiau atrodo, kad valdininkai ją atlieka ne itin uoliai: Aplinkos apsaugos skyriaus interneto puslapyje pateikiama birželio viduryje atlikto paplūdimių vandens kokybės tyrimo rezultatai.

Aplinkos apsaugos skyriaus darbuotoja pasakojo, kad už tai atsakinga jos kolegė šiuo metu atostogauja, todėl informacija interneto puslapyje ir neatnaujinta. „Ji vienintelė turi prieigas prie interneto puslapio redagavimo, todėl tik ji gali sudėti naują informaciją“, – dar pridūrė valdininkė.

Skyriaus vedėjo pavaduotojas Romaldas Laukaitis teigė, kad naujausi duomenys – liepos 9 dienos – apie miesto paplūdimių vandens kokybę savivaldybę pasiekė. „Turim juos, va, čia, „papkėje“. Jei norite, galiu „atfaksuoti“, – siūlė valdininkas. Pastebėjus, kad tokia informacija aktuali ne tik žiniasklaidai, bet ir poilsiautojams, valdininkas sumišo. „Mes dedame tokią informaciją į internetą. Turbūt. Sakote, birželio mėnesio duomenys? Na, ta darbuotoja atostogauja. Matyt, neperdavė savo pareigų niekam kitam ir nepaskelbė naujų duomenų“, – save ir kolegas teisino R.Laukaitis. Jis užtikrino, kad miesto paplūdimių vandens kokybė nepriekaištinga: „Neaptikta jokių žarnyno lazdelių ir taip toliau. Vanduo visuose oficialiuose paplūdimiuose yra geras“.

Informacinių lentų nėra, nes jos kliūva vandalams

Pajūrio kurortuose, prie paplūdimių, informacija apie vandens kokybę ir oro sąlygas skelbiama ant informacinių lentų. Tačiau Kaune, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojo nuomone, tokie stendai nėra reikalingi. Be to, nuolat užkliūtų vandalams.

„Buvo jų, tačiau tiek ir teišsilaikė, nes užkliūdavo chuliganams. Nuolat neprivažinėsi jų sužiūrėti, bus išplėšta viskas, paskui jūs vėl skambinsite ir sakysite, kodėl nėra duomenų. Mūsų žmonės dar neužaugo iki tokio lygio, kad nenuverstų tokių stendų“, – įsitikinęs R.Laukaitis. Tačiau baigiantis pokalbiui pašnekovas vis dėlto prasitarė, kad galbūt kitą vasarą tokios informacinės lentos ir stovės paplūdimiuose.

Temos: 2 Vanduo Savivaldybė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min