Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 16:01

Žirmūnų tiltui siūlomi net trys nauji pavadinimai: Algirdo Brazausko, Justino Marcinkevičiaus ir brolių Vileišių

Žirmūnų tiltas
Luko Balandžio nuotr. / Žirmūnų tiltas

Žirmūnų tiltas kol kas nebus pavadintas nei prezidento Algirdo Mykolo Brazausko, nei poeto Justino Marcinkevičiaus, nei brolių Vileišių vardu. Vilniaus taryba nusprendė klausimą nagrinėti komitetuose ir ten spręsti, ar iš viso vardo suteikimas reikalingas.

Siūlymas pavadinti Žirmūnų tiltą prezidento A.M.Brazausko vardu pasigirdo praeitą savaitę. Vilniaus savivaldybės interneto tinklalapyje paskelbta vilniečių apklausa, kurioje netrūko tiek balsuojančių už, tiek balsuojančių prieš. Galutinis rezultatas buvo įspūdingas – siūlymą tiltą pavadinti A.M.Brazausko vardu palaikė net 20 tūkst. balsavusiųjų, nepalaikė 8 tūkst.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai tebuvo klaida, nes pasirodė, jog iš unikalių IP adresų už šį sprendimą balsavo 483, prieš – 2382 asmenys.

„Asmeniškai aš tikrai neskatinčiau šį klausimą svarstyti skubos tvarka, nes nuomonių yra labai įvairių. Galiu pasakyti, kad nusipelnė pagarbos ir poetas J.Marcinkevičius, ir prezidentas A.M.Brazauskas. Gavome siūlymą tiltą pavadinti ir brolių Vileišių vardu. Turime daug siūlymų, daug idėjų, todėl nereikėtų skubėti su sprendimais“, – teigė A.Zuokas.

Meras neatmeta galimybės nesirinkti nė vieno iš vardų. „Gyventojų nuomonė yra labai svarbi, yra ir tokių nuomonių, kad tiltus reikėtų palikti tokius, kokie jie yra. Šiandien tiltai yra bevardžiai, tiesiog įprasta vadinti vieną tiltą Žirmūnų, kitą – Valakampių. Šie vardai jiems nėra oficialiai suteikti. Manau, jeigu vilniečiai bus aktyvūs ir reikš savo nuomonę, taryba į tai tikrai atsižvelgs“, – kalbėjo Vilniaus vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min