15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2009 04 01

Žmogaus teisių gynėjams – fašizmo baubas (nuotraukos, video, atnaujinta 14.16 val.)

Trečiadienį po vidurdienio Vilniaus senamiesčio gatvėmis buvo nešamas „gąsdinantis ir šiurpinantis" fašizmo baubas. Lėlė įteikta Žmogaus teisių stebėjimo instituto darbuotojams.
„Fašizmo baubas"
„Fašizmo baubas" / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Šio akcijos organizatoriai – Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga. Jos atstovas Edmundas naujienų portalui 15min.lt teigė, kad gavęs šią lėlę Žmogaus teisių stebėjimo institutas dabar neonaciais galės gąsdinti ir kitus.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai neslepia, kad balandžio 1-oji pasirinkta neatsitiktinai, nes norima su humoru pažvelgti į pastaruoju metu girdimus kaltinimus, esą Lietuvoje kyla fašizmo grėsmė.

Šios kalbos ypač sustiprėjo po kovo 11 d. Vilniaus gatvėmis vykusių eitynių ir incidento, per kurį buvo sumuštas teatralizuotų „Demokratijos laidotuvių" dalyvis, kuris viešai piktinosi išduotu leidimu kitoms, jų nuomone, „neonacių eitynėms" sostinės gatvėmis. „Demokratijos laidotuvių" dalyviai viešai piktinosi, kad Vilniaus savivaldybė kovo 11 d. neleido Žmogaus teisių stebėjimo institutui ir Lygių galimybių plėtros centrui organizuoti eitynių.

„Tai yra įžeidimas“

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai teigia, kad jie buvo vieni iš Vilniuje vykusių eitinių organizatorių, kurie vėliau buvo apšaukti fašistais.

„Eitynėse dalyvavo ne tik žmonės skustomis galvomis. Gatvėmis ėjo ir signatarų, daug kitų žmonių. Tai buvo šventė, per kurią mes norėjome pademonstruoti savo patriotizmą. O buvome išvadinti fašistais. Tai yra įžeidimas ir tiems partizanams, kurie žuvo miškuose, kad Kovo 11-oji ateitų. Leidimo eitynėms negavę žmonės gatvėmis tampė „karstukus“. Ta data tikrai netinka „karstukų“ nešiojimui. Geriau tą daiktą jie tampytų gatvėmis balandžio 1-ąją. Tai tinkamesnėi data“, – įteikę „baubą“ sakė patriotais save vadinantys jaunuoliai.

Žmogaus teisių stebėjimo institute su „gąsdinančiu ir šiurpinančiu" fašizmo baubu Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga paliko ir savo pareiškimą, kuriame linkima sekmės kovoje su fašizmu.

„Fašistais jų niekada nevadinome"

Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu sakė, kad jo vadovaujama organizacija Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos niekada nėra vadinusi fašistais.

„Tačiau mes, be jokios abejonės, nesutinkame su tuo, ką jie daro ir kaip traktuoja patriotizmą. Skirtumų yra, bet fašistais mes jų tikrai niekur nevadinome. Šiandien tokiu būdu jie nusprendė pajuokauti ar pamokyti mus... Čia jų reikalas. Atėjo grupelė jaunuolių, išdrožė kalbą susijaudinęs vyrukas, pripyškino nuotraukų ir visi išėjo ", – teigia H.Mickevičius.

VIDEO: 15min.lt - Fašizmo baubas

Žmogaus teisių padėtį Lietuvoje stebinčio instituto vadovas sako, kad po Kovo 11-osios eitynių, kai vienos eitynės buvo leistos, kitos uždraustos, o institutas dėl to pareiškė savo nuomonę, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga atsiuntė laišką, reikalaudama paneigti vieną frazę, kuri esą neatitinka tikrovės.

„Bet ta frazė remiasi tuo, kas buvo paimta iš jų tinklalapio. Nieko daugiau. Jų tinklalapyje skelbiama, kad „žmogaus teisės bei antifašizmas yra kraštutinumai". Ten taip pat yra interviu su skustagalvių lyderiu, kuris pristatomas kaip rimtas politikas. Štai visi šie dalykai mums leido teigti, kad jie yra tam tikros pakraipos, kuri mums yra nepriimtina", –15min.lt sakė H.Mickevičius.

Žmogaus teisių stebėjimo institutas, pasak jo direktoriaus, neatsisako diskusijų ir dialogo. Tačiau rodyti iniciatyvą ir pirmiems pulti diskutuoti institutas nemato reikalo. „Jei kas nors nori su mumis kalbėtis, mes visada pasiruošę", – sakė instituto vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius