Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 16d. 11:26 , atnaujinta: 2016 spalio 16d. 15:42

Žvejai kraupsta: po milžiniško gaisro Radviliškyje – ekologinė nelaimė tvenkinyje

Žuvys Petraičių (Stačiūnų) tvenkinyje
Dainiaus Šiurnos nuotr. / Žuvys Petraičių (Stačiūnų) tvenkinyje

Radviliškyje, medienos granulių gamybos įmonėje, prieš savaitę kilo milžiniškas gaisras, su kurio liepsnomis ugniagesiai kovojo beveik parą. Dabar vietos gyventojai perspėja, kad netoliese esančiame tvenkinyje kilo ekologinė nelaimė.

Petraičių (Stačiūnų) tvenkinyje, esančiame Pakruojo rajone, masiškai gaišta žuvys. „Dūsta žuvis, vanduo smirdi suodžiais“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė radviliškietis Dainius Šiurna, įkėlęs ir nuotraukų, kuriose – leisgyvės arba jau nugaišusios žuvys.

Į 15min redakciją kreipėsi ir sunerimęs vietos gyventojas Renaldas Paukštė. Jis teigė, kad žuvis „nužudė“ į tvenkinį patekęs gaisro Radviliškyje gesinimo vanduo. Tokie patys vaizdai – ir skaitytojo Donato Praspaliausko nuotraukose.

15min skaitytojo Donato Praspaliausko nuotr./Žuvys Petraičių (Stačiūnų) tvenkinyje
15min skaitytojo Donato Praspaliausko nuotr./Žuvys Petraičių (Stačiūnų) tvenkinyje

Penktadienį dėl to įvyko Pakruojo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis.

Savaitės pradžioje pastebėta, kad Lygumų seniūnijoje Petraičių tvenkinio vanduo pakeitė spalvą, vandenyje smarkiai sumažėjus deguonies koncentracijai ėmė kristi žuvys. Aplinkosaugininkai paėmė ištirti vandens mėginius.

Tokia situacija susidarė dėl spalio 5-ąją Radviliškyje kilusio didžiulio gaisro, jis gesinamas iki šiol. Gaisrui gesinti panaudotas didelis kiekis vandens. Į Obelės upę patekę gaisro gesinimo vandenys atitekėjo į Petraičių tvenkinį.

„Dabar vykdomi darbai tik tiek, kiek giluminiuose sluoksniuose rusena esančios pjuvenos. Vandens sunaudojama minimaliai. Keliai užkirsti patekti į Obelės upę, kuria nutekėjo būtent į Pakruojo rajoną Stačiūnų ar Petraičių tvenkinius, kur yra išgaišusių žuvų, vanduo ten tamsesnis, ten yra suodžių, deguonies vandeny trūksta, todėl ir gaišta žuvys. Bet tai nėra masinis reiškinys“, – sekmadienį LRT radijui sakė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, Ekstremalių situacijų komisijos vadovė Jolanta Margaitienė.

Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija nutarė, kad pagrindo skelbti ekstremalųjį įvykį kol kas nėra. Laukiama išsamių vandens kokybės tyrimų atsakymų, jie ir nulems tolesnius veiksmus. Pirmieji atsakymai turėtų paaiškėti pirmadienį, pranešė savivaldybė.

Kol kas rekomenduojama nežvejoti Petraičių tvenkinyje ir, kol nebus atlikti išsamūs tyrimai, tvenkinio žuvies nenaudoti maistui.

Žūklės plotų naudotojams – Pakruojo medžiotojų ir žvejų draugijai – pavesta vykdyti stebėseną ir apie pablogėjusią padėtį nedelsiant informuoti atsakingus specialistus.

Kol kas rekomenduojama nežvejoti Petraičių tvenkinyje ir, kol nebus atlikti išsamūs tyrimai, tvenkinio žuvies nenaudoti maistui.

Gaisras Radviliškio įmonėje „Gairelita“ kilo praėjusios savaitės trečiadienio ankstų rytą. Dėl jo mieste buvo susidariusi ekstremali padėtis – nuo didžiulio gaisro nešami dūmai užklojo dalį Radviliškio.

Ugniagesiams į pagalbą atskubėjo ir kariai su sraigtasparniu. Kaip rašė 15min, buvo išnaudoti bent du netoliese esantys tvenkiniai, kuriuos jų savininkai leido panaudoti.

Temos: 2 Žuvys Radviliškis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min