15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Išrink „Metų vairuotoją“! (apklausa)

Kol gėrimą ir vairavimą Lietuvoje bandoma suderinti, portalas 15min.lt yra priverstas skelbti „Metų vairuotojo“ rinkimus.
Vaikas prie vairo net ne sėdėjo, o stovėjo.
Kanadą šiemet pašiurpino 7 metų vaikas, kurį tėvas nufilmavo vairuojantį šeimos visureigį ir įdėjo medžiagą į „Youtube“. Vaikas prie vairo net ne sėdėjo, o stovėjo. / Youtube.com stop kadras

Nė vienam vairuotojui, geriančiam ir iškart sėdančiam prie vairo, neįlįsi į galvą ir nesužinosi, kodėl jis taip elgiasi.

Galbūt išskyrus Seimo narį Arvydą Vidžiūną, kuris žino, jog pavartojus alkoholio galima skubiai sėsti vairuoti ir bent 15 minučių važiuoti, nes per tą laiką atliktas blaivumo patikrinimas net teisme bus niekinis.

Nedovanotinų klaidų kelyje šįmet neišvengė ne tik pramogų pasaulio atstovai, bet ir politikai, aukšti valdininkai, policininkai, prokurorai, advokatai, notarai, sportininkai, žurnalistai.Kol gėrimą ir vairavimą Lietuvoje bandoma suderinti, portalas 15min.lt yra priverstas skelbti „Metų vairuotojo“ rinkimus. Tiesa, daugelį kelyje „sužibėjusių“ žvaigždžių jau teisingiau būtų vadinti pėsčiaisiais, mat vairuotojo pažymėjimus jie pragėrė.

Tipinis kelių erelio elgesys – nepripažinti pažeidimų ir išnaudoti visas galimybes teismuose išsaugoti teisę vairuoti.

Kai kas tokios teisės apskritai niekada nėra turėjęs, tačiau ši aplinkybė netrukdo vėl ir vėl sukioti vairaratį apsvaigus (pavyzdžiui, praeityje garsiam daktarui Vladislovui Uksui).

Šiurkščiai KET pažeidusių veikėjų sąrašą šįmet papuošė ir kelios žinomos dailiosios lyties atstovės: teisėjų dukra „Olialia“ mergaitė Vaida Kisieliūtė, dainininkė Daina Bilevičiūtė. Svarbiu momentu šalia šių damų neatsirado džentelmenų, galinčių jas po vaišių saugiai parvežti namo.

Nedovanotinų klaidų kelyje šįmet neišvengė ne tik pramogų pasaulio atstovai, bet ir politikai, aukšti valdininkai, policininkai, prokurorai, advokatai, notarai, sportininkai, žurnalistai.

Į pretendentus iškovoti garbės nedarantį „Metų vairuotojo“ titulą 15min.lt įtraukė ir keletą negarsių, bet dėl savo poelgių keliuose žaibiškai išgarsėjusių jaunų vyrų ir vieną solidaus amžiaus ponią.

Mibo pravarde internautams prisistatęs vaikinas iš Kaišiadorių pats išplatino filmuotą medžiagą, kaip savuoju sportišku Nissan 200sx automobiliu greitkelyje Vilnius-Kaunas pasiekia 280 km/val. greitį.

Vilnietis Justinas Aleškevičius šįmet daugybę laiko praleido teismuose, kur aiškinosi incidento su policija aplinkybes: jis vienam patruliui suplėšė kelnes, o jam vienas pareigūnų sulaužė ranką.

„Metų vairuotojo“ rinkimuose neįmanoma „nepagerbti“ ir vienos keleivės – per spūstį magistralėje iš automobilio iššokusios moteriškės, su ramentu puolusius pilietiškai nusiteikusį Volvo vairuotoją.

Viliaus asmeninio archyvo nuotr./„Savo veido slėpti nuo policijos ar kitų žmonių aš tikrai nesiruošiu“, – sako keletą savo nuotraukų atsiuntęs Vilius.
Vilius, pravarde Mibas

Vilius, pasiekęs 280km/val. greitį. Šis 24 metų vaikinas iš Kaišiadorių žaibiškai išgarsėjo, kai internete pasirodė filmuota medžiaga apie Nissan 200sx, lekiantį Lietuvos keliais 277 kmval.greičiu.

Po kurio laiko Vilius pagerino savo asmeninį rekordą, pasiekęs 282 kmval. greitį.

Dėl ekstremalių vaikino, pravarde Mibas, pomėgių visuomenėje kilo diskusija. 15min.lt publikavo savotišką Viliaus išpažintį, per kurią jis teigė: „Visiškai atsipalaiduoti ir pamiršti visus gyvenimo rūpesčius galiu tik būdamas ekstremaliose situacijose, t.y. nardydamas ar lėkdamas savo mašina. Dėl šių savo pomėgių nė karto gyvenime nebuvau nė lašelio savo kraujo praliejęs ir jokiam kitam žmogui dėl to nė plaukas nuo galvos nebuvo nukritęs.“

Broniaus Jablonsko nuotr./Selas teisme
Selas teisme

Selas Egidijus Dragūnas. Vasarį, vieno sekmadienio paryčiais, E.Dragūno vairuojamas automobilis VW Touareg su baltarusiškais registravimo numeriais buvo sustabdytas sostinės pakraštyje.

Alkoholio matuoklis parodė, kad atlikėjo organizme yra 1,71 promilės alkoholio.

Taip pat paaiškėjo, kad lemtingąją naktį E.Dragūnas leido su žavia palydove, kuri tikriausia ir privertė dainininką pernelyg atsipalaiduoti. Vienam savaitgaliui grįžusi iš Milano, kompaniją E.Dragūnui palaikė žinoma dvidešimtmetė manekenė Rima Triškutė, pagarsėjusi ir nuogomis fotosesijomis. Teismo verdiktas Selui buvo toks: 3000 litų bauda ir dveji su puse metų pėsčiomis.

Stebuklingai išsisukęs Arvydas Vidžiūnas. Per konferenciją Seime išgėręs dvi taures po 200 ml vyno, konservatorių partijos parlamentaras gegužės 20 dieną buvo sustabdytas policijos patrulio. Seimo nariui nustatytas lengvas girtumas – 0,83 promilės alkoholio.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Arvydas Vidžiūnas
Arvydas Vidžiūnas

Teisme politikas aiškino, kad jo girtumas buvo tikrinamas nepraėjus 15-ai minučių po alkoholio vartojimo, todėl burnoje likę svaigalų likučiai iškreipė duomenis. Vilniaus miesto apylinkės 1-ojo teismo teisėjas Robertas Rainys šiuo argumentu patikėjo ir nusprendė nutraukti bylą.

Be to, paaiškėjo, kad konservatorius nuo  teismo nuslėpė, kad jis girtumą, kai buvo policijos sulaikytas neblaivus prie vairo, savo iniciatyva tikrinosi ir medicinos įstaigoje.

Praėjus pusantros valandos medikai politiko organizme aptiko dar didesnį – 0,86 promilės, kiekį alkoholio.

Visa Lietuva, galbūt išskyrus patį konservatorių, kantriai laukia, kol skundas pasieks Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą ir bus atstatytas teisingumas.

Šviesoforų siaubas Kęstutis Rupulevičius. Aplinkos ministro patarėju dirbęs K.Rupulevičius rugsėjo 14 dieną, švęsdamas savo 49-ąjį gimtadienį, „užkeiktoje“ sankryžoje (Gedimino prospekto ir A.Goštauto gatvės) prie Seimo visureigiu Toyota Land Cruiser nuvertė šviesoforą ir pabėgo iš įvykio vietos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pasiklausyti atilkėjo susirinko šeimos nariai ir ištikimiausi klausytojai.
Kęstutis Rupilevičius su žmona politike Asta Baukute

Skandalingai pagarsėjusios Seimo narės Astos Baukutės vyras sudaužytą automobilį bandė slėpti viename sostinės autoservisų, o postą ministerijoje stengėsi išsaugoti sprukdamas tėvystės atostogų.

Netrukus paaiškėjo, kad už parlamentarės vyro visureigį, kuriuo jis taranuoja šviesoforus, moka visi mokesčių mokėtojai.

Išperkamosios nuomos mokestis – 2815 litų per mėnesį, už šį 2006 metų gamybos visureigį mokamas iš A.Baukutei skiriamų lėšų parlamentinėms išlaidoms.

Pati politikė-aktorė net neturi vairuotojo pažymėjimo, bet tikina, jog vyras Kęstutis kartais nuveža ją į susitikimus su rinkėjais.

Teismas nutarė subendrinus bausmes K.Rupulevičiui už padarytus administracinius teisės pažeidimus galutinai skirti 3700 litų baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu ketveriems metams ir trims mėnesiams.

Tuometinio Seimo pirmininko Arūno Valinsko bendražygis K.Rupulevičius buvo priverstas atsistatydinti iš Teisėjų etikos ir drausmės komisijos, o netrukus – išgrūstas ir iš aplinkos ministro patarėjo pareigų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio vietoje

10 mašinų apdaužęs Arūnas Sakalauskas. Neseniai teismas paskelbė nutarimą administracinėje byloje dėl avarijos, kurią sostinės Aguonų gatvėje sukėlė Nacionalinio dramos teatro aktorius 47 metų Arūnas Sakalauskas.

Žinonam teatralui teismas skyrė griežtą bausmę: trejiems metams atėmė teisę vairuoti bei dar įsūdė 4200 litų baudą.

Kaip pasakojo 15min.lt, A.Sakalauskas teismo posėdyje elgėsi kaip padorus vyras: pripažino kaltę, atsiprašė ir netgi minėjo, kad jo atgaila nėra pasiteisinimas.

Lapkričio 20 dienos popietę A.Sakalauskas sostinės Aguonų gatvėje, būdamas neblaivus (2,2 promilės alkoholio), nesuvaldė savojo automobilio Subaru ir apdaužė dar devynias kelkraštyje stovinčias transporto priemones: tris Audi bei po vieną VW, Renault, BMW, Honda, Volvo ir Peugeot.

Užkietėjęs kelių erelis daktaras Vladislovas Uksas. Į sudėtingą istoriją penkiasdešimtmetis V.Uksas įsivėlė pavasarį, kai jo vairuojamą autobusiuką su švyturėliais sustabdžius pareigūnams, vairuotojas prisistatė esąs kontržvalgybos karininkas, vėliau – medikas.

LNK nuotr./Vladislovas Uksas
Vladislovas Uksas

Vairuotojui nustatytas sunkus girtumas – beveik 3 promilės alkoholio.

Pareigūnų duomenimis, šis vyras apskritai niekada nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo, o už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nuo 2004-ųjų yra baustas net 15 kartų.

Todėl teisėjas paskelbė skiriantis praeityje garsiam daktarui V.Uksui griežčiausią nuobaudą iš visų: 30 parų arešto! Pažeidėjas nenuleido rankų ir suraitė skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT). Daugelis ten išdėstytų motyvų kelia ir juoką, ir gailestį.

Vairuotojas skunde LVAT bandė iškelti versiją, jog apskritai ne jis vairavo patrulių sustabdytą autobusiuką, o jo vairuotojas, automobilį pradėjus stabdyti policijos pareigūnams, nestojo, įsukęs į kitą gatvę, išlipo iš automobilio ir pabėgo, o netrukus po šio įvykio – net ir nusižudė.

Vis dėlto vieną kabliuką, kaip išvengti arešto, V.Uksas rado: pateikė pažymą apie neįgalumą. Administracinis areštas negali būti skiriamas nėščioms moterims, moterims, turinčioms vaikų iki dvylikos metų amžiaus, asmenims, kuriems nesukako aštuoniolika metų, pirmos ir antros grupių invalidams, priminė LVAT.

Teismas atsižvelgė į apelianto asmenybę – sistemingai pažeidinėja KET vairuodamas neblaivus, kai jam nustatomas sunkus neblaivumo laipsnis. „Todėl tikslinga skirti maksimalią sankcijoje numatytą alternatyvią nuobaudą – 5000 litų baudą“, – rašoma neskundžiamoje teisėjų kolegijos nutartyje.

Tačiau daugelio tūkstantinių baudų V.Uksas nėra sumokėjęs.

Asmeninio albumo nuotr./V.Kisieliūtė
Vaida Kisieliūtė

„Olialia mergaitė“ Vaida Kisieliūtė. Sostinės teisėjų Ritos ir Arūno Kisielių dukra 22 metų Vaida į konfliktą su pareigūnais įsivėlė savo gimtadienio naktį birželio 5-ąją, kai Vilniaus centre policija gaudė KET reikalavimus pažeidusį BMW.

Po šio naktinio incidento V.Kisieliūtei iškeltos dvi bylos. Už KET pažeidimus, vairavimą neblaiviai ir nepaklusimą pareigūnų reikalavimui sustoti vairuotoja jau nubausta 3500 litų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimu trejiems metams. Vaida neprisipažįsta vairavusi, todėl nepalankų teismo sprendimą apskundė.

Kitoje byloje teismas pripažino, kad žodžiai „mentai“ ir „prostitutės“ yra įžeidžiantys pareigūnų garbę ir orumą, todėl už aštrų liežuvį skyrė mergaitei 300 litų baudą.

Justinas: suplėšytos policininko kelnės, sulaužytas vairuotojo žastikaulis. 15min.lt išsamiai pasakojo dar 2008 metais prasidėjusias istorijas, kaip 30-metis vilnietis Justinas Aleškevičius policininkui esą suplėšė tarnybines kelnes, o pareigūnai šiam vairuotojui sulaužė ranką. Opel Vectra vairuotoją patruliai kaltino nesustojus ir bandžius nuo jų sprukti. Konflikto įkarštyje policininkai iš J.Aleškevičiaus kiemo vežimėliu išvežė jo automobilį ir beveik ištisus metus negrąžino.

S.Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Vairuotojas J.Aleškevičius teismuose tikisi rasti teisybę.
Vairuotojas Justinas Aleškevičius teismuose tikisi rasti teisybę.

Šį konkretų neteisingai konfiskuotos mašinos atvejį išnagrinėjęs Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius policijos bosą Vizgirdą Telyčėną įspėjo, kad „ateityje būtų išvengta panašių trūkumų“.

„Priverstinis transporto priemonės nuvežimas yra drastiška priemonė, esmingai ribojanti asmens nuosavybės teises, todėl jos taikymas neabejotinai turi preciziškai atitikti įstatymų nuostatas bei protingumo kriterijus“, – rašė Seimo kontrolierius R.Valentukevičius.

Maža to, Konstitucinis Teismas paskelbė nutarimą, kuriuo Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatą, nutemptą automobilį leidžiančią susigrąžinti tik sumokėjus baudą, pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.

Pareigūnai teismuose kol kas neįrodė, kad vairuotojas J.Aleškevičius jiems priešinosi ir buvo pagrindas užlaužti rankas. Tačiau policija laimėjo bylą dėl nepaklusimo reikalavimui sustoti: vairuotojo pažymėjimas iš Justino atimtas net 4 metams.

Teises jaunas vyras dar turi, nes nepalankų pirmosios instancijos teismo sprendimą toje istorijoje yra apskundęs Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Tačiau išsaugojęs pažymėjimą ir atgavęs opelį J.Aleškevičius vairavo ne itin sėkmingai.

Rugpjūčio 21 dieną 22.30 val. sostinės Laisvės prospekto ir Justiniškių gatvių sankryžą J.Aleškevičius kirto degant draudžiamam šviesoforo signalui. Už šį pažeidimą sostinės kelių policija nutarė pusmečiui atimti Opel Vectra vairuotojo teises.

15min.lt nuotr./Kadras iš video
Kadras iš video

Aršioji keleivė su ramentu greitkelyje. Vidurvasarį interneto platybėse išplatintas tragikomiškas vaizdelis, nufilmuotas liepos 6 d. apie 17 val. automagistralėje Klaipėda-Vilnius. Jame užfiksuota savaitgaliais dažnai pasitaikanti situacija – dėl didelio grįžtančiųjų iš pajūrio srauto automagistralėje susidaro automobilių spūsčių. Pirmadienio pavakarę susidarius analogiškai situacijai atsirado nemažai norinčių prasmukti šonine juosta, kuria važiuoti draudžiama.

Spūstyje užstrigusios Toyota Avensis Verso keleivė R.Ž., nepatenkinta, kad Volvo vairuotojas užtvėrė pravažiavimą, ramentu bandė auklėti kelią užstojusio automobilio savininką.

Ne kartą sudavusi šiam per ranką moteris nenurimo net tada, kai vyras atėmė iš jos ramentą ir per automobilio stogą numetė į šalikelę.

Vėliau policija nustatė ramentu mojavusią chuliganę. Raseinių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arminas Elijošius perdavė bylą teismui, prašydamas pripažinti ją kalta dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei paskirti jai 4MGL (520 litų) baudą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius