TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auksė Kontrimienė: Konservatoriai: nėra faktų? Sugalvosime!

Šaltinis: 15min
45
A A

Auksė Kontrimienė Konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis dar prieš kelis dešimtmečius sukūrė tobulą politinio susidorojimo mechanizmą. Nepatinka konkurento aukšti reitingai? Tauta myli ne tą? Yra oponuojančių vienintelei „tiesai“? Kažkam kyla nepatogių klausimų, abejonių? Kaip partija turi elgtis tokiais ir panašiais atvejais? Ogi privalo veikti – greitai, tiksliai, negailestingai.

Apkaltinti, susidoroti, sunaikinti. Geriausia paskelbti – išdavikas, koloborantas, valstybės priešas, vagis, kyšininkas ir pan. Nėra jokių faktų, įrodymų, teismų nuosprendžių. Kam visa tai? Tuščias laiko gaišimas.

Užtenka pradėti jau sakraline tapusia fraze – „kas galėtų paneigti“ (dar tinka – „galimai“, „kalbama“, „esama informacijos“) , o tuomet be skrupulų galima supilti visą purvą oponentui ant galvos. Apžmeižti, meluoti, manipuliuoti. Labai svarbu, kad „faktai“ būtų plačiai paskleisti, pakartoti, ištiražuoti lojalios žiniasklaidos ir partinių politologų.

Paskleistas melas pradeda savarankišką gyvenimą, žodelis „galimai“ žmonių sąmonėje netrukus išsitrina, etiketė priklijuojama visam gyvenimui. Įspūdžiui sustiprinti dar verta sudaryti komisijas, kreiptis į prokuratūrą – imituoti, jog tavo paties paskleistas šmeižtas yra rimto tyrimo vertas objektas.

Visas šis spektaklis plačiai transliuojamas, šiais laikais tam nereikia net žiniasklaidos – svarbu, kad partiečiai ir kišeniniai politikos apžvalgininkai tinkamai „pasipiktintų“ Facebook socialiniame tinkle. Rezultatas – konkurentas sudorotas, gyvenimas konservatorių partijai palengvintas, „kovotojai su blogiu“ savų šlovinami like‘ais.

V.Landsbergio mokiniai – Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė šią patriarcho patirtį įsisavino su neįtikėtinai dideliu entuziazmu, gi jaunajam Gabrieliui Landsbergiui tokia „politika“ atrodo įaugusi į kraują.

Konservatorių choras „piktinasi“, „stebisi“, „reikalauja“. Viskas pagal klasikinį scenarijų. Pats meluoji, pats rimtu veidu savo melą komentuoji kaip tikrą įvykį.

Šiandien mokiniai jau pranoksta patį mokytoją – ciniškumo, absurdiškumo, dviveidiškumo, chamiškumo kartelė nuleista į dar neregėtas žemumas. Štai, kelios žiniasklaidos priemonės paskelbia apie galimas kelių Seimo narių ir net paties premjero sąskaitas Šveicarijos banke! „Sensacingos“ informacijos šaltinis – Seimo užkulisiai ir ten sklindančios kalbos.

Nagi, pabandykime atspėti, kuriose Seimo frakcijose rimtais veidais diskutuojamas pačių išsigalvotas melas? Neįtikėtina, bet gryniausi prasimanymai netrunka tapti antraštėmis žiniasklaidoje. Pasirodo, opozicijos veikėjų išsigalvojimai šių dienų Lietuvos žurnalistikoje yra pakankamas pagrindas temos eskalavimui. Nesvarbu faktai, nesvarbu VMI atsakymas, nesvarbu, kad tiesos nė grūdo šioje šmeižto kampanijoje. Džinas iš butelio paleistas. Konservatorių choras „piktinasi“, „stebisi“, „reikalauja“. Viskas pagal klasikinį scenarijų. Pats meluoji, pats rimtu veidu savo melą komentuoji kaip tikrą įvykį.

Akivaizdu, kad nors ir keičiasi kartos, konservatorių partijos veikimo principai išlieka tie patys. Vargu, ar bus pokyčių ir ateityje – juk tokia šios kompanijos išgyvenimo politikoje strategija.

Kai nėra idėjų, darbų, gebėjimų, tokie metodai tinkami dėmesiui nukreipti nuo realių problemų sprendimo. Belieka tikėtis, jog mūsų visuomenė perprato šį tegu ir puikiai ištobulintą susidorojimo mechanizmą. Kad ir kokia būtų dūmų uždanga, žmonės atsirenka, kas yra kas. O tai ir yra šviesesnės Lietuvos viltis!

Auksė Kontrimienė yra LSDP pirmininko pavaduotoja, Ministro Pirmininko patarėja

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min