Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 31d. 11:55

Jurgis Razma: Tijūno botagas, pyktis ir kerštas

Jurgis Razma „Įtaria sabotažą“, „R.Masiulis apvogė valstybę“, „Atsakys už neatliktus darbus“, „R.Karbauskis rengia R.Masiulio juodąjį sąrašą“, – tokios antraštės jau daugiau kaip pusmetį mirga Lietuvos žiniasklaidoje.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, nesirinkdamas žodžių, pliekė savos Vyriausybės buvusį ministrą Roką Masiulį.

Prieš kelias savaites jis paskelbė, kad paviešins medžiagą apie R. Masiulio draugus, gimines valstybinių įmonių ir ministerijų postuose. Tie faktai, pasak R.Karbauskio, bus tokia „bomba“, kad STT ir prokuratūra privalės pradėti tyrimus. O R.Masiuliui liks vienintelis kelias – į kalėjimą.

„R.Masiulio juodasis sąrašas“ paviešintas. Ir ką matome?

Pavardes žmonių, kurie yra žinomi kaip savo srities specialistai, dirbę ir įrodę gebėjimus tiek privačiame versle, tiek valstybinėje tarnyboje. Nejau R.Karbauskiui paslaptis buvo tai, kad R.Masiulis ir Mantas Bartuška, „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius, kartu dirbo „Klaipėdos naftoje“?

Tikriausia didesnė „bomba“ sprogtų, jei R.Karbauskis panašiai sudarytų sąrašą buvusių teisėsaugos pareigūnų, bendramokslių, giminaičių – Premjero Sauliaus Skvernelio aplinkos žmonių, įdarbintų vyriausybinėse struktūrose.

Tiek triukšmo, o rezultato – jokio. Kiek savaičių plušėjo Premjero S.Skvernelio ir R.Karbauskio patarėjai rinkdami tas visiems gerai žinomas pavardes?

Piktas, o, svarbiausia, kerštingas. R.Karbauskio protą regis galutinai aptemdė vendeta. Nors rinkėjams jis žadėjo, kad „imsis spręsti esmines šalies problemas“, R.Karbauskis dabar tik kariauja ir kerštauja visiems, kas su juo nesutinka.

Neabejotinai, Kultūros komiteto pirmininkas kerštauja R.Masiuliui už tai, kad buvęs ministras atleido iš pareigų Klaipėdos jūrų uosto direktorių Arvydą Vaitkų, valstiečių kandidatą į Klaipėdos merus.

Matyt, R.Karbauskis įsivaizduoja, kad valdžia jam suteikta kerštauti ir kovoti su visais, kas jam nepritaria

Pyktį galimai pakursto ir Premjeras S.Skvernelis. Mat R.Masiulis prisiminė, kaip Premjeras vis klausinėdavo, kada bus asfaltuojamas jo „keliukas“.

Tai, kad Kultūros komiteto pirmininko pyktis peržengia ne tik politinės kultūros, bet žmogiško padorumo ribas, parodo epitetai kurių R.Karbauskis negaili buvusiam savos Vyriausybės ministrui. Prieš metus, beje, dar vadintam „geru“ ministru: „apgailėtinas melagis“, ministras „apvogęs valstybę“, „būdamas ministru užsiiminėjo viešaisiais ryšiais“, „nesugebėjo atlikti savo pareigų, ir tai yra faktas“.

Paaiškėjus, kad naujasis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė tarnybinę etiką, pietauja už pavaldžių įmonių lėšas, priima į darbą „savus“, R.Karbauskis ėmė daryti spaudimą STT, kad ji pradėtų tyrimą apie neva R.Masiulio valdymo metu tarpusį nepotizmą. Jei STT nepradės tyrimo, R.Karbauskis grasina ir jai: „tai bus įvertinta kaip dvigubi standartai“.

Kerštui įgyvendinti pasinaudojama net mokesčių mokėtojų pinigais. Skirstant juos kaip savus, savoje kišenėje.

Štai Susisiekimo ministerija paskelbė, kad vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimui galiausiai skiriama daugiau pinigų negu pernai (suprask, koks buvo blogas R.Masiulis). Iš kur papildomos lėšos? Pasirodo, jos „surastos“ drastiškai sumažinus lėšas Automobilių kelių direkcijai (jai vadovauja R.Masiulio paskirtas V.Andrejevas), kuri bus priversta žymiai sumažinti magistralinių ir krašto kelių remonto ir žvyrkelių asfaltavimo planą. Tie keliai ne mažiau svarbūs savivaldybių žmonėms, nes čia žymiai didesni automobilių srautai negu vietiniuose keliukuose. Kai merai pamatys tuos sumažinimus, kažin ar dabartinis jų džiaugsmas, gavus simbolinį lėšų padidinimą vietiniams keliukams, neišblės? Važiuosim blogesniais keliais, kad valdžia pasigirtų: vykdom „darnią“ politiką. O džiaugtis galės nebent premjeras Saulius Skvernelis, link kurio namų Vilniaus rajono savivaldybė, turbūt, užsakys ir likusios 4,5 km keliuko atkarpos asfaltavimą, nes ši savivaldybė gauna papildomas lėšas praėjusių metų lapkričio 20 d. S.Skvernelio Vyriausybei patvirtinus du naujus prioritetus, kurie išskirtinai palankūs Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybėms.

Žiniasklaida paskelbė, kad R.Karbauskiui priklausantis koncernas turi sumokėti milijoninės apimties muito mokesčius už į Lietuvą iš Rusijos importuotas trąšas. „Muitinės laboratorijos rezultatai netinkami“, – tuoj pat paleido salvę „Agrokoncernas“.

O apie trąšas klausinėjamas R.Karbauskis pyksta ir grasina žiniasklaidai: „Galiu pasakyti tik vieną – kad yra manipuliuojama faktais, specialiai ir sąmoningai, bandant pakenkti man asmeniškai, kaip politikui ir kaip verslui. Tai daroma sąmoningai ir žiniasklaidos priemonės už tai turės teisinius ieškinius“.

Matyt R.Karbauskis įsivaizduoja, kad valdžia jam suteikta kerštauti ir kovoti su visais, kas jam nepritaria

Tijūno bizūnu R.Karbauskis užsimojo ir prieš Tėvynės sąjungą. Po to, kai Patentų biuras netenkino S.Skvernelio mėginimų įregistruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“ (tai Lietuvos policijos ir kitų statutinių pareigūnų šūkis), Ramūnas Karbauskis, pykčio apakintas apkaltino Tėvynės sąjungą pasisavinus neužmirštuolės simbolį.

Jį Lietuvos žmonės naudoja prisimindami Sausio 13-osios aukas. R.Karbauskis „susirūpino“, kodėl Laisvės gynėjų dieną Tėvynės sąjunga „tautą vilioja neužmirštuolės simboliu“, kuris, kaip prekės ženklas yra registruotas Seimo narės Monikos Navickienės vardu.

Faktas yra tikras: neužmirštuolės simbolį 2014 metais sugalvojo mūsų partijos bendruomenė. Ir Monika buvo ypač aktyvi ženklą kuriant. Juk labai prasminga ir gražu, kad turime simbolį – neužmirštuolę – kurį prisisegę pagerbiame Sausio 13-osios laisvės gynėjus, aukas.

Kerštui įgyvendinti pasinaudojama net mokesčių mokėtojų pinigais. Skirstant juos kaip savus, savoje kišenėje.

Šis ženklas (panašiai kaip Didžiojoje Britanijoje nešiojama aguona) greit išpopuliarėjo ir yra vienijantis Lietuvos žmones. Ir tam, kad piktavaliai nepasinaudotų, neužmirštuolės ženklas buvo patentuotas M.Navickienės vardu. Bet visi, kas norėjo pagerbti Laisvės gynėjus, nevaržomai juo naudojasi. Jei ir gaunama lėšų, jos skiriamos Lietuvos kariuomenei.

Matyt tuo mes ir skiriamės: Tėvynės sąjunga sukūrė vienijantį visuomenę neužmirštuolės simbolį. Valstiečiai ir S.Skvernelis pareigūnų šūkį „Tėvynės labui“ – norėjo pasisavinti.

Būti piktu žmogumi, o dar labiau kerštingu, yra blogai. O pikti ir kerštingi politikai kenkia ne tik savo partijoms, bet rinkėjams, patikėjusiems pagražintais rinkimų pažadais.

Įžvalgūs buvo politikai, po praėjusių Seimo rinkimų R.Karbauskiui įteikę dovaną – tijūno bizūną.

R.Karbauskio pykčio protrūkiai yra faktas, vienareikšmiai rodantis, kad rinkėjų suteikta valdžia jam reikalinga ne žadėtai „darnai“ visuomenėje kurti.

Vis norisi išsitraukti tijūno bizūną. Grasinti, kerštauti ir visus priversti paklusti „Agrokoncerno“ ponui.

Jurgis Razma yra Seimo narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min