Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 23d. 12:47

Vytautas Landsbergis: Astravo kiaulystę sutikim ramiai

Vytautas Landsbergis Imperatoriaus atvykimas atšvęst geopolitinės pergalės Astrave nėra tas įvykis, dėl kurio Lietuvoje turėtų keistis principai ir elgsena. Juolab – vykti žemės drebėjimai.

Tešaudo ten fejerverkai, tegriaudėja dūdų orkestrai. Tai laikina, kaip ir A.Lukašenka su V.Putinu. Bet Lietuvoje dar kas nors ligi tol turėtų įvykti.

Turėtų baigtis dūminės „derybos“ su Latvija (iš tikrųjų jos šeimininke Rusija) nežinia dėl ko. Latvijai nutarus vis dėlto pirkti nešvarią Astravo elektrą, tad atmetus Lietuvos viltis dėl baltiškojo solidarumo, anos feikinės derybos (kaip nutraukti esamą trijų sesių sutartį) virsta tuščia gaišatimi, ir ministras Ž.Vaičiūnas galėtų pailsėti. Gaišaties ir neveikimo funkciją išties atlikęs.

Pragaro mašina bus įjungta, ir klausimas tik tas, ar Lietuva sutinka mokėti už virvę, ant kurios ją karia. Kas? – Rosbelas, jungtinė dviejų diktatūrų valstybė.

Pragaro mašina bus įjungta, ir klausimas tik tas, ar Lietuva sutinka mokėti už virvę, ant kurios ją karia.

Kol nesutinkame – o tai principinė ir įstatyminė nepirkimo nuostata, – tol Lietuva, ne Latvija, puolama ir norima padaryti solidarumo griovėja.

O Lietuva nieko nekeičia, tik nesutinka keisti pagal Kremliaus nurodymą (per Latviją). Ir nesutinka būtent ramiai, be karo, tiesiog nepirkdama purvo, nemokėdama už virvę. Tai patvirtino Lietuvos Prezidentas. Tegul Astravas lieka ekonomiškai neveiksnus.

Lietuvos Vyriausybei derėtų susitelkti į piliečių apsaugą. Upių ir gruntiniai vandenys, oro ir kelių tarša galimais Astravo radionuklidais, transporto priemonių radiacinė kontrolė kertant sieną iš anos pusės – čia pirmaeiliai atsakingos Vyriausybės uždaviniai. Ar sukurta gynybinė sistema? Visos naujos išlaidos, kurios Lietuvai yra primestos nedraugiškų kaimynų rytuose, rašytinos į skaidriai atidengtą „Astravo žalos“ sąskaitą. Ji turi būti išties vieša, skelbiama portaluose ir tarptautiškai žinoma, o Lietuvos Respublika – pasitraukti iš Vienos konvencijos, kuri iš anksto apriboja branduolinių jėgainių žalą juokingu mizeriu. Toks bus viešas Lietuvos protestas, kurio jau seniai reikia.

O kad tie, kurie turi daugiau jėgos, negu proto, nedžiūgautų pažeminę Lietuvą, neprotestuokime parodomaisiais triukšmais prieš laukinę gamtą. Net jeigu jos vardas – Rosbelas. Protestuokim pasirengimu astravirusui.

Tikiuosi, nesveikinsime caro su duona ir druska. Tegul tą daro batka.

Komentarai: 21

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min