Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis: Sąjūdžio žinios

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vytautas Landsbergis Girdėjau turgely šnekant, kad atsiranda nauja MMP – „pervyj banditskij kanal“. O ką reiškia MMP? – tai masių mulkinimo priemonė. Maskvoj sakoma SMO – „sredstva massovogo obolvanivanija“.

Joms pilami milijardai, mat reikia šlovinti carą ir parengti aptemusias minias dar vienam pasaulio užkariavimui. Mažų mažiausia, aplinkinio pasaulio, paskui ir likusio.

Kuo tai skiriasi nuo Iljičiaus idėjos pastatyti „komunizmą“ ant priešų kaulų vienoje atskirai paimtoje šalyje? Po to juk eis ir likusiųjų liaudžių išvadavimas. Tokios idėjos nemiršta kaip žmonės.

Kas ką galvoja

Jeigu jau Lietuvos lenkai nebenori būti vieno paplaukusio įkaitais, kodėl visas Seimas ir valstybė turi leistis toliau jo šokdinami?

– Ar galvojate apie poną...?

– Aš galvoju apie tai, apie ką aš galvoju.

Mobiliakas

Atskridau iš Frankfurto. Kai nusileidau Vilniuje, sukrutėjo kišenėj lietuviška „Bitė“. Atsidariau: „Sveikiname Jus Lenkijoje“.

Gal nereiktų, panovie?

Arbitrai ir arbitražai

Žiūrėkit, kreipsimės dar į vienus arbitrus dėl tų pačių „Gazprom“ plėšikavimų, dabar siekdami einamųjų kainų sumažinimo.

Gerai, nes kadaise „Lietuvos dujos“ nebuvo tokios ryžtingos. Galų gale valstybės iškeltas penkių milijardų ieškinys „Gazprom“ tebenagrinėjamas Stokholmo arbitraže. Bet išeitų negerai, jei naujas arbitražinis reikalavimas dėl dujų kainų ateičiai, jį šiek tiek patenkinus, taptų pretekstu atsisakyti didžiojo ieškinio, padovanoti plėšikams anuos milijardus.

Įdomu, kokie tąsyk atrodytų privatūs derybininkų nuomilžiai.

Tauta, tai ne tauta

Tauta yra suverenas savo žemėje. Niekas negali savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.

Tai yra, pagal mūsų Konstituciją niekas negali atėjęs ar išdygęs tarti: viskas čia mano, o kas galvoja kitaip, gaus į snukį ir neturės kam pasiskųsti.

Na, tarti tai visko ir bet kuris gali; net šiom dienom vienas tarė, kad kitaip negu jis galvoti neleistina. Bet štai snukio daužymas net Tautos vardu nebūtų teisėtas, ir skųstis (dar) demokratijoje visada galima.

Įdomiau, kai grupė pakiliai vadina save Tauta ir valdove, lyg jau gniaužtų rankoj gumbuotą suvereniteto lazdą.

Bet juk dalis tautos – tai ne Tauta, ji negali savintis visai Tautai priklausančių dalykų. O kodėl negali? Svarbu laiku duoti į snukį kitiems, kurie nėra nei tauta, nei Tauta.

Vytautas Landsbergis yra Europos Parlamento narys, TS-LKD garbės pirmininkas

Parašykite atsiliepimą apie 15min