Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 8d. 16:51

Zigmantas Balčytis: Ką Europai praneš J.C.Junckeris?

Zigmantas Balčytis Rytoj Europos Parlamente Jeanas-Claude'as Junckeris sakys savo pirmą kalbą po to, kai praėjusiais metais buvo išrinktas Europos Komisijos pirmininku. Ar gali Europa tikėtis stebuklingų siūlymų, kaip pagyvinti žemyno ekonomiką ir spręsti pabėgėlių problemą?

Šiandien tikėtis stebuklų lėtėjančios ekonomikos Europoje, į kurią plūsta milijonai pabėgėlių, nereiktų. Vis dėlto ko Europa gali tikėtis iš Europos Komisijos vadovo?

Beveik neabejoju, kad EK pirmininkas J.C.Junckeris siūlys privalomą valstybėms narėms sistemą, kaip paskirstyti prieglobsčio ieškotojus ir žmones, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga.

O dėl ES išorės sienų apsaugos galima tikėtis, kad EK pirmininkas J.C.Junckeris vėl (kaip ir šių metų kovą) iškels idėją sukurti ES kariuomenę. „Vieninga Europos armija parodytų pasauliui, kad tarp ES šalių daugiau nebus karo. Tokia armija taip pat padėtų mums suformuoti bendrą užsienio ir saugumo politiką ir leistų Europai prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta pasaulyje”, - taip tuomet teigė J.C.Junckeris.

Nei dėl ES kariuomenės, nei dėl privalomos valstybėms narėms pabėgėlių globos bendro sutarimo iki šiol nerasta. Paprasčiau tariant, EK ir jos pirmininko pasiūlymai buvo atmesti, valstybės narės nerado bendro vardiklio.

Norėtųsi tikėtis, kad EK pirmininkas pateiks ne stebuklingus, bet drąsius ir ambicingus pasiūlymus. Tik bendra Europos prieglobsčio politika, ekonomikos ir pinigų sąjungos stiprinimo strategija gali duoti teigiamų rezultatų.

Priešingu atveju, solidarumas gali likti tik teorine ES vertybe, ir vis garsiau girdėsime euroskeptikų žodžius, kad „Europos Sąjunga byra.“

Zigmantas Balčytis yra Europos Parlamento narys, socialdemokratas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min