Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 7d. 10:39

20 000 litų prievartavimo byloje „nukentėjusi“ kaunietė pati stos prieš teismą

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija

Dar 2013 m. liepos 23 d. į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (toliau – Kauno aps. VPK) kreipėsi 43 metų kaunietė R.Z. kuri pranešė, kad nepažįstamas asmuo, neturėdamas teisėto pagrindo, kelis kartus versdamas perduoti turtą, užvaldė jai priklausančius 20 000 Lt. Tačiau tyrimo metu išlindo „nukentėjusios“ melas – moteris tapo įtariamąja.

Kauno apskrities VPK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto prievartavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 181 str. 1 d., už ką gresia areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Kauno aps. VPK Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus (toliau – NTV NNTS) pareigūnai nustatė, kad pilietė R.Z. melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą.

R.Z. sąmoningai ilgą laiką klaidino tyrėjus, buvo atlikta daug ikiteisminio tyrimo veiksmu, moteris apkaltino nusikaltimo padarymu 2 asmenis, ir tik atlikus papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus paaiškėjo, jog R.Z. imitavo nusikaltimą. Surinkus visus įrodymus, R.Z. buvo priversta prisipažinti, jog melavo ir pranešė apie nebūtą nusikaltimą dėl nesutarimų su sutuoktiniu, negalėdama jam paaiškinti, kur išleido pinigus.

Kauno aps. VPK NTV NNTS kartu su Kauno apylinkės prokuratūros prokurorais nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo ir R.Z. atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingo įskundimo ar pranešimo apie nebūtą nusikaltimą pagal BK 236 str. 1 d.

Anksčiau neteistai R.Z. dėl melagingo įskundimo ar pranešimo apie nebūtą nusikaltimą pagal

BK 236 str. 1 d., viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Ikiteisminis tyrimas baigtas ir 2014 m. vasario 5 d. perduotas teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min