Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 10:22

9 kartus teisto M.Mažeikos-Asilo epopėja teismuose tęsiasi: draugę mušė, klupdė, apliejo alumi

Mindaugas Mažeika
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Mindaugas Mažeika

Bemaž dešimt kartų teistas Mindaugas Mažeika-Asilas šiuo metu mina net dviejų Kauno teismų slenksčius. Vienoje byloje jis kaltinamas nužudymu, kitoje, kurios pirmasis posėdis Kauno apylinkės teisme įvyko birželio 13-ąją, – sugyventinės sumušimu, įvairių narkotinių medžiagų laikymu ir platinimu. Jei anksčiau M.Mažeikai dėl ligos pavykdavo išsisukti nuo grotų, šįkart nuosprendžio jis laukia suimtas.

Kauno apylinkės teisme ketvirtadienį pradėtoje nagrinėti baudžiamojoje byloje M.Mažeika yra kaltinamas padaręs tris nusikalstamas veikas – nesunkų, apysunkį ir sunkų nusikaltimus. Jis jas padarė bausmės vykdymo metu, kai nuteistajam buvo taikoma intensyvi priežiūra. M.Mažeika kaltinamas itin žiauriai smurtavęs prieš sugyventinę. Pasirodžiusi teisme, nukentėjusioji nebuvo kalbi. Civilinio ieškinio byloje ji nereiškia.

Nė žodžio nepasakė ir pats 1975 m. gimęs M.Mažeika. Teisėjos paklaustas, jis nepanoro paviešinti savo gyvenamosios vietos, nes „žurnalistai užpuls tėvus“. Taigi kaltinamasis oficialiai vis dar gyvena su gimdytojais.

Prieš suėmimą M.Mažeika niekur nedirbo. Kaip pats prisipažino, yra įgijęs vidurinį išsilavinimą.

„Esu pirmos grupės invalidas. Gaunu invalidumą“, – teigė jis.

Parodymus jis tikino duosiąs tik tuomet, kai bus apklausti visi liudytojai ir nukentėjusioji. Ikiteisminio tyrimo metu duotų kaltinamojo parodymų žurnalistams neatskleidė ir prokuroras.

„Galiu šiandien pasiteisinti dėl tablečių, kurias rado kratų metu“, – teisėją informavo M.Mažeika.

Teisėja pasiūlė visus parodymus duoti vienu metu.

Mušė, spardė, klupdė

Prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą, iš kurio paaiškėjo, kad sugyventinei M.Mažeika atliko daugybę smūgių kumščiu į įvairias kūno vietas, ją spardė, griebė už plaukų ir prievarta parklupdė. Galiausiai jis metė į ją skardinę alaus, taip apliedamas nukentėjusiąją. Moteriai buvo nustatytos kraujosruvos, jai buvo sutrikdyta psichikos sveikata.

Nusikalstamos veikos metu M.Mažeika buvo apsvaigęs tiek nuo alkoholinių gėrimų, tiek nuo kokaino. Jo jis davė vartoti ir sugyventinei, todėl yra kaltinamas ir narkotinių priemonių laikymu bei disponavimu.

Kratų metu aptikta ir tablečių, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų.

„Teisėja, liudininkai nori išvykti į užsienį, gal galima būtų juos greičiau apklausti? Vienas liudininkas sulaikytas dėl narkotinių medžiagų laikymo ir vartojimo. Laikomas nepilnamečių kolonijoje. Prieš savaitę gal sulaikytas“, – informavo M.Mažeika-Asilas.

Ši žinia sukėlė nukentėjusiosios šypsnį. Nusijuokė ir pats M.Mažeika.

Kitame posėdyje bus apklausti liudytojai bei nukentėjusioji.

Iki tol M.Mažeika laiką leisdavo laisvėje. Tačiau nuolat kardomąją priemonę pažeidinėjusį vyrą po sugyventinės sumušimo nuspręsta suimti. Prarado jis ir 20 tūkst. eurų užstatą, kurį, norėdamas išvengti suėmimo, buvo sumokėjęs Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje nužudymo byloje (kaltinamas dėl „agurkinių“ gaujos nario Igorio Laškevičiaus žmogžudystės).

Dukros pasigedo mama

15min primena, kad pastarąjį kartą M.Mažeika-Asilas policijos dėmesio sulaukė praėjusių metų lapkritį, kai viena moteris teisėsaugai pranešė, kad nebegali susisiekti su savo 1989 metais gimusia dukra, kuri galimai yra sumušta. Paieška atvedė iki M.Mažeikos nuomojamo buto Kauno Žemaičių gatvės 14-ajame name. Policijai į vidų antrajame aukšte teko brautis su ugniagesių gelbėtojų pagalba.

Bandant į vidų patekti pro langą, pradėjus laužti buto duris, jas atrakino pats M.Mažeika. Bute rasta galimai sumušta moteris, ji dėl sužalojimų pristatyta į gydymo įstaigą. Namuose taip pat rasta miltelių, panašių į narkotines medžiagas. M.Mažeikos tame bute būti negalėjo – pagal taikomą intensyvią priežiūrą, jis privalėjo būti kitur – priežiūrą atliekančioje įstaigoje registruotas kitas adresas.

M.Mažeika buvo sulaikytas. Kaip tuomet teigė prokuroras, sulaikytasis savo kaltės dėl pareikštų įtarimų nepripažino, aplinkybes aiškino savaip.

„Jo požiūris į visuomenėje nusistovėjusias normas yra ciniškas. Jis gali daryti ir, galų gale, daro naujus nusikaltimus“, – 2018-ųjų lapkritį reziumavo prokuroras Marius Venskūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min