Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 28d. 20:29

Vilniaus taboruose kriminalistai rado mačetę ir heroino, čigonų vergas turėjo sintetinės „žolės“

Po švenčių dar nenubudusį Vilniaus čigonų taborą supurtė gausios sostinės policijos pajėgos. Pirmadienį per operaciją buvo sulaikyti narkotikų prekeiviai, rasta heroino ir cheminėmis medžiagomis nupurkštų kanapių, kurios yra itin pavojingos.

Pirmadienį, apie 7 val. ryte, pusšimtis pareigūnų šturmavo tris pagrindinius Vilniaus heroino prekybos taškus: Rodūnios kelio, Aukštutinį ir Žemutinį čigonų taborus. 

Ginkluoti kriminalistai vienu metu įsiveržė į 11 trobų, kuriose galimai buvo prekiaujama narkotikais.

Operaciją vykdė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimų valdyba (ONTV) kartu su Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato ir Mobiliosios kuopos pareigūnais.

Kriminalistai sulaikė 7 įtariamuosius.

Pirmadienį ir antradienį policija prašys teismo leidimo juos suimti.

Narkotikų rado pas čigonų vergą

Per pirmadienio operaciją kriminalistai rado 26 dozes heroino.

Dovydas Pancerovo nuotr./Pas įtariamą narkotikų prekeivį pareigūnai rado mečetę
Dovydas Pancerovo nuotr./Pas įtariamą narkotikų prekeivį pareigūnai rado mačetę

Palyginus su ankstesniais laimikiais, tai – nedidelis kiekis. Tačiau policijos pareigūnai sakė, kad dėl to negalima daryti išvadų apie sostinės narkotikų rinkos pokyčius.

Heroino turėjęs vyras buvo sulaikytas Rodūnios kelio tabore, kuris dar prieš kelerius metus, po intensyvių policijos operacijų, buvo laikomas merdinčiu.

Tas pats įtariamasis turėjo šaltąjį ginklą – ilgaašmenį peilį, vadinamąją mačetę. 

Sulaikomas jis nesipriešino ir iškart prisipažino, kad narkotikai priklauso jam.

Aukštutiniame tabore sulaikytas čigonų vergas turėjo kelias dozes cheminėmis medžiagomis nupurkštų kanapių, vadinamosios chymkės.

Palyginus naujas, bet sparčiai Vilniuje plintantis sintetinis narkotikas yra pavojingas sveikatai, ypač vartojamas su alkoholiu.

Dovydas Pancerovo nuotr./Trobos grindyse pareigūnai rado slaptavietę
Dovydas Pancerovo nuotr./Trobos grindyse pareigūnai rado slaptavietę

Vilniuje – apie 3,6 tūkst. narkomanų

Sostinės ONTV viršininkas Marekas Gulbinovičius ir Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato vadovas Arūnas Paulauskas sakė, kad pirmadienį vykdyta operacija buvo tikslinė. Tai reiškia – suplanuota iš anksto.

Per tokias operacijas pareigūnai siekia ne tik sunaikinti narkotikų prekybos taškus, bet ir surinkti kuo daugiau informacijos apie heroino tiekėjus.

Vien per pirmąjį 2015 metų pusmetį Vilniaus čigonų tabore buvo rasta apie 1 289 gramus heroino. Skaičiuojama, kad narkotikų prekeiviai iš vieno gramo padaro 10-16 dozių.

Skaičiuojama, kad per 2015 metus pareigūnai Vilniaus čigonų tabore atliko apie pusšimtį operacijų. Dvi iš jų buvo plataus masto.

Šiemet sostinės policija sulaikė apie 40 įtariamų narkotikų prekeivių, 17 iš jų teismas leido suimti.

Neįmanoma tiksliai pasakyti sulaikytų ir suimtų heroino pardavėjų skaičiaus, nes kai kurie į pareigūnų rankas pateko dėl kitų nusikaltimų.

Vilniaus ONTV duomenimis, vien per pirmąjį 2015 metų pusmetį Vilniaus čigonų taboro trobose buvo rasta apie 1 289 gramai heroino.

Skaičiuojama, kad narkotikų prekeiviai iš vieno gramo padaro 10-16 dozių. Tai reikštų, kad per pusmetį kriminalistai išėmė apie 13-20 tūkst. heroino dozių.

Policijos skaičiavimu, per pastaruosius šešerius metus Vilniuje buvo apie 3,6 tūkst. nuo heroino priklausomų narkomanų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min