Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Brazausko netektis nesutrukdė nagrinėti E.Butrimo bylos (video, atnaujinta 12.28 val.)

Kadenciją baigusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kūnas antradienio rytą pašarvotas Prezidentūros Kolonų salėje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kadenciją baigusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kūnas antradienio rytą pašarvotas Prezidentūros Kolonų salėje. E.Butrimas (nuotraukoje per vidurį, už našlės ir prezidentės galvų) palaiko skaudžiai netektį išgyvenančią mamą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus 3-iasis teismas trečiadienį toliau aiškinosi skandalingą istoriją dėl prezidento našlės Kristinos Brazauskienės sūnaus važinėjimo visureigiu BMW X5.

„Būčiau atidėjęs dėl laidotuvių...“ – šios dienos posėdžio metu prisipažino bylą nagrinėjantis teisėjas, šio teismo pirmininkas Pavelas Borkovskis. Temidės tarnas prasitarė, kad jau netgi pasidomėjo galimomis datomis, kurią dieną mielai surengtų naują posėdį.

Maža to, teismas iš anksto buvo informuotas, kad keičiasi E.Butrimo advokatas, prieš praėjusį posėdį įsivėlęs į beprasmį nervingą kivirčą su žurnalistais.

Tačiau E.Butrimas su naujuoju gynėju trečiadienio rytą atvyko į teismo posėdį.

Užbėgant įvykiams už akių galima paminėti, kad baigti bylos nagrinėjimą šiandien, trečiadienį, sutrukdė vienas policininkas, taip pat iš anksto atsiprašęs teismo dėl anksčiau suplanuotų atostogų.

15min.lt jau pasakojo kvapą gniaužiančio Brazauskienės sūnaus naktinio pabėgimo su BMW X5 nuo Vilniaus policijos aplinkybes.

Kai kuriuos šios istorijos niuansus padėjo nustatyti šįryt teismui liudijęs dar vienas policininkas.

Šios dienos posėdyje teismui liudijo sostinės policijos Patrulių rinktinės pareigūnas Žydrūnas Adomaitis.

„Aš mažai dalyvavau. Buvau atsakingas už pamainą. Kai buvo sustabdytas šio piliečio automobilis, privežiau alkotesterį“, – pasakojo patrulis, minėjęs ir stiprų nuo E.Butrimo sklidusį alkoholio kvapą.

Liudytojas trumpai drūtai apibendrino situaciją: „Pilietis atsisakė.“

Toks lakoniškas pasakojimas neįtiko advokatui Augustinui Vaičiūnui ir šis paprašė kuo smulkiau atpasakoti visą bandymo patikrinti vairuotojo blaivumą procedūrą.

„Kaip konkrečiai vyko tas tikrinimas?“ – kamantinėjo kabliukų akivaizdžiai ieškantis teisininkas.

„Pačio tikrinimo kaip ir nebuvo. Prijungiau prietaisą prie automobilio elektros šaltinio, pasiūliau vienkartinį kandiklį. Bet jis kategoriškai atsisakė“, – pasakojo policininkas. Jis netgi pacitavo BMW X5 vairuotoją E.Butrimą: „Aš nesitikrinsiu, galit nieko čia nedaryti.“

Ž.Adomaitis teisme dar pasakojo, kad vairuotojas buvo įspėtas, jog atsisakymas pūsti turės dar rimtesnių bėdų nei galimas girtumas, tačiau E.Butrimas nepakeitė nuomonės.

Teisėjas P.Borkovskis bandė pasitikslinti, kaip savo atsisakymą tikrintis motyvavo vairuotojas. „Jis nebuvo iškalbus ar daug kalbantis“, – sakė patrulis.

Policininkas pareigingas, bet atostogauja

Praėjusiame posėdyje teismas buvo pritaręs, kad reikia išsklausyti policininką Marių Zarembą – vieną tų, kurie pagaliau sustabdė per visą miestą sprukusį BMW X5 sostinės pakraštyje.

Teisėjas P.Borkovskis pranešė, kad gautas pareigūno prašymas apklausti jį kitą sykį. „Jis pareigingas: atvyko prieš savaitę, pasakė, kad, na, niekaip negali“, – teisėjas minėjo apie iš anksto pareigūno suplanuotas atostogas užsienyje.

E.Butrimo advokatas išprašė teismo į kitą posėdį kviesti ne tik M.Zarembą, bet ir jo porininką. „To kito pareigūno parodymai taip pat reikšmingi šios bylos nagrinėjimui“, – sakė A.Vaičiūnas.

„O iš vieno Zarembos aiškumo būtų maža?“ – teiravosi teisėjas.

Advokatas sutiko, kad jei M.Zarembos porininko į kitą posėdį prisišaukti nepasisektų, dar labiau vilkinti šios bylos neverta.

Vėl prašė neužtęsti bylos

Teisėjas P.Borkovskis šio trečiadienio posėdyje priminė, kad jau per praėjusį posėdį sutarta bylą kuo greičiau baigti: „Aną kartą pasakiau, kad reziumuojame.“

Kaip rašė 15min.lt, gegužę pačioje posėdžio pabaigoje teismo šeimininkas P.Borkovskis kreipėsi į E.Butrimą bei tuometį jo gynėją: „Labai prašytume nenuvilti teismo ir baigti procesą iki visų tų atostogų. Gal ir keistai pasakysiu, bet labai prašytume nesusirgti, neišvykti. Advokate, būsite?“

Dėl prezidento A.Brazausko mirties teismas buvo linkęs posėdį atidėti, tačiau tokio prašymo nesulaukė.

Šio trečiadienio posėdžio pabaigą teisėjas P.Borkovskis vėl skyrė tam, kad įtaigiai išaiškintų, jog šios bylos nagrinėjimas jokiu būdu negali būti atidėtas rudeniui.

Pirmiausia Temidės tarnas dar sykį klausė advokato, ar šis neketina pateikti kokio nors papildomo prašymo, kuris užvilkintų bylą. Teisininkas A.Vaičiūnas prasitarė, kad per kitą posėdį prašys pridėti prie bylos naujų dokumentų: „Iš seniūnijų ir panašiai.“

Teisėjas pasiūlė gynėjui informuoti tas įstaigas, iš kurių laukiama dokumentų, jog jų reikės iki kito posėdžio.

„Atostogos – geras dalykas, bet...“

Teisėjas, pats rugpjūtį išeinantis atostogauti, bandė suderinti kito posėdžio datą, tačiau E.Butrimo gynėjas pareiškė, jog jo klientas atostogaus iki rugpjūčio 10 dienos. E.Butrimas patikslino, kad tai labai svarbios tradicinės visos šeimos atostogos, kurių pradžia numatyta jau liepos 14 dieną.

Teisėjas P.Borkovskis atsiduso: „Atostogos – tai svarbus, geras dalykas, bet vis tiek išnagrinėti turime. Šiek tiek vėliau, aš sutinku, bet iki teisėjo atostogų!“

Tada E.Butrimas prasitarė, jog liepos 16-ąją dar nebus išvykęs – tada posėdis ir planuojamas. „Ir tikrai jau nebelauksime jokių pažymų iš seniūnijų“, – atsisveikindamas sakė teisėjas P.Borkovskis.

Iš E.Butrimo vairuotojo pažymėjimas yra atimtas kitu teismo sprendimu – verslininkas nubaustas, nes padarė avariją ir pabėgo iš įvykio vietos.

Po šiandienio posėdžio vilnietis išvyko iš teismo taip pat automobiliu BMW, tačiau sėdėdamas keleivio vietoje – 7-osios serijos limuziną vairavo advokatas.

 

VIDEO: 15min.lt: E.Butrimas po teismo išvežamas BMW limuzinu
Komentarai
Temos BMW
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min