Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas Marapolskas padavė į teismą Lietuvos valstybę

A.Marapolsko skundo nagrinėjimas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / A.Marapolsko (nuotr.) skundo nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį negalėjo nagrinėti ieškinio, nes būtent šiame teisme dirba vieno iš atsakovais patrauktų teisėsaugininkų žmona.

Į teismą kaip atsakovus Lietuvos valstybę ir būrį konkrečių teisėsaugininkų padavęs Andrius Marapolskas reikalauja neturtinės žalos atlyginimo – 105 tūkst. litų.

„Bet ir į milijoną nekeisčiau to, ką teko išgyventi“, – po šio ryto posėdžio 15min.lt sakė ieškovas.

Posėdžio metu A.Marapolskas minėjo, kad patyrė žalą dėl tęstinių ir besikartojusių teisėsaugos pareigūnų neteisėtų veiksmų.

„Negaliu teigti, kad jie buvo piktybiškai mane užsisėdę. Galbūt pareigūnai tiesiog daug kartų netyčia klydo“, – diplomatiškai 15min.lt situaciją komentavo A.Marapolskas.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas negalėjo nagrinėti ieškinio, nes būtent šiame teisme dirba vieno iš atsakovais patrauktų teisėsaugininkų žmona.

Generalinės prokuratūros Ikiteisminių tyrimų skyriuje dirbančio Kęstučio Gudžiūno sutuoktinė Rasa Gudžiūnienė yra Vilniaus apygardos teismo teisėja.

Todėl A.Marapolsko ieškinį nagrinėjanti jos kolegė Laima Gerasičkinienė šiandien nutarė nustatyta tvarka spręsti klausimą dėl bylos perdavimo kitam apygardos teismui – tuo turės pasirūpinti aukštesnės instancijos teismo pirmininkas.

15min.lt primena, kad A.Marapolskas neseniai buvo išteisintas baudžiamojoje byloje, kurioje jį kaltino dokumentų „išvogimu“ tuo metu, kai Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) agentai bandė kelių sostinės įmonių biure atlikti kratą. Tiesa, advokato išteisinimą prokuratūros atstovai apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Šioje byloje dėl neturtinės žalos A.Marapolskui atlyginimo valstybei kaip atsakovei atstovauja FNTT prie VRM, Generalinė prokuratūra bei Teisingumo ministerija.

Be minėtojo K.Gudžiūno, kaip atsakovai patraukti teisėsaugininkai Sigitas Česlauskas, Darius Raulušaitis, Gintaras Jasaitis, Alvydas Petraitis, Zenonas Burokas, Vytautas Barkauskas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./A.Marapolsko skundo nagrinėjimas
Atsakovių šioje byloje atstovės (iš kairės): Teisingumo ministerijos, Generalinės prokuratūros bei
FNTT prie VRM teisininkės.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min