Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Albanams parduotą merginą iš Lietuvos nuo sekso vergijos Anglijoje išgelbėjo... alkoholis

Filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos teismas dėl prekybos žmonėmis pripažino kaltu 42 metų biržietį Marių Giniotį, pastaraisiais metais gyvenusį Jungtinėje Karalystėje. Vyriškis, veikdamas grupėje dar su keliais asmenimis, melagingai žadėdamas gerą darbą, užverbavo, gabeno ir pardavė jauną moterį suteneriams Jungtinėje Karalystėje, kur ji buvo prievarta verčiama dirbti prostitute. Dar penki vyrai iš Lietuvos dėl šio nusikaltimo jau buvo nuteisti 2012 metų lapkritį.

Mariaus Giniočio atžvilgiu tyrimas buvo išskirtas į atskirą, nes jis dar 2011 metų pabaigoje nuo pareigūnų pasislėpė. Išdavus Europos arešto orderį, M.Giniotis 2013 metų gegužę buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir beveik po metų, 2014 metų kovą, pargabentas į Lietuvą. Teismo jis laukė būdamas suimtas.

Pasinaudojusi proga, kad ją turėję saugoti albanai nusigėrė, po kelių savaičių lietuvė pabėgo iš sekso vergijos ir praeivio gatvėje paprašė pagalbos.

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroro Rimanto Vagrio teigimu, grupė asmenų pasinaudojo nukentėjusiosios socialiniu pažeidžiamu ir apgaule, žadėdami jai gerai apmokamą kambarinės darbą viešbučiuose, 2011 metų pradžioje išgabeno į Jungtinę Karalystę.

Ten nuvežta jauna moteris iš pradžių buvo parduota vienai albanų grupei ir verčiama dirbti prostitute, pasakojama Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės penktadienį paviešintame pranešime.

Merginai atsisakius už pinigus teikti seksualines paslaugas, lietuviai ją atsiėmė ir pardavė kitiems albanų suteneriams, kurie ją mušdami ir gąsdindami vertė pardavinėti savo kūną. Nukentėjusioji buvo laikoma užrakinta, iš jos atimti asmens dokumentai, o visus iš klientų gaunamus pinigus pasiimdavo suteneriai, teigiantys, kad už ją sumokėjo kelis tūkstančius eurų ir ji turinti už tai atidirbti.

Pasinaudojusi proga, kad ją turėję saugoti albanai nusigėrė, po kelių savaičių pabėgo iš sekso vergijos ir praeivio gatvėje paprašė pagalbos.

M.Giniotis savo kaltę neigė. Jis tvirtino, kad iš vieno Aukštaitijos miesto į kitą nuvežė ir kitiems asmenims nukentėjusiąją perdavė jai pačiai paprašius rasti prostitutės darbo užsienyje. Kaltinamasis tvirtino, kad 1 tūkst. litų, kurį jis gavo – tai ne užmokestis už į sekso vergijon parduotą moterį. Neva tuos pinigus jam sumokėjo pati moteris už tai, kad ji bus nuvežta į Angliją ir įdarbinta prostitute.

Panevėžio apygardos teismas lapkričio 14 dieną M.Giniotį pripažino kaltu dėl prekybos žmonėmis ir skyrė jam 6 metų laisvės atėmimo bausmę.

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min