Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 birželio 9d. 17:10

Alytaus apskrities policija pasiraitojo rankoves: čia nėra vietos narkotikų platintojams

Sulaikyti narkotikai
Sulaikyti narkotikai

Balandį 15min rašė, kad Varėnoje „vos ne atvirai“ prekiaujama narkotikais. Keli jų pirkėjai perdozavo ir mirė. Vasaros pradžioje policija skelbia, kad mirties pardavėjams Dzūkijoje ramybės nėra ir nebus.

Birželio 8 d. apie 22 val. 45 min. Varėnoje, M.K.Čiurlionio gatvėje, policijos pareigūnai sulaikė du iš Vilniaus į Dzūkiją atklydusius romų tautybės vyrus (gimusius 1990 m. ir 1977 m.). Sulaikymo metu vyrai bandė slėpti turimą nelegalią prekę, paketėlius mesdami sau po kojomis, bet pareigūnų apgauti nepavyko. Įtariama, kad romai į Varėną atvežė augalinės kilmės narkotinės medžiagos – kanapių.

Vyrams pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, už tai gresia laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų, rašoma Alytaus apskrities VPK komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Kristinos Janulevičienės penktadienį paviešintame pranešime.

Jame primenama, kad gegužės 3 d. Varėnoje, romų tautybės moterų (g. 1959 m. ir 1979 m.) namuose, policijos pareigūnai aptiko narkotinės medžiagos, įtariama, heroino. Pareigūnai motinos ir dukters namuose atliko kratas, neatmetama versija, kad moteris prekiavo narkotikais. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis Alytaus apskr. VPK Varėnos r. PK pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai gresia laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų.

Anksčiau pareigūnai pasakojo, kad net laisvės atėmimo bausmė 42-ejų metų, Alytuje gyvenančio, romo neatbaidė nuo kvaišalų prekybos. Balandžio mėnesio pabaigoje, vyro namuose, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus (toliau – ONTS) pareigūnai rado platinti paruoštus 56 lankstinukus su, įtariama, narkotine-psichotropine medžiaga – heroinu. Taip pat, supakuoti dar nespėtus paketus, su įtariama, heroinu, bei kanapėmis.

Gerai žinomas vyriškis, būtent už tokį nusikaltimą yra teistas ir atlikęs laisvės atėmimo bausmę. Žinoma visa romo šeima, praėjusiais metais už disponavimą narkotinėmis medžiagomis teismas nuteisė ir jo gyvenimo moterį.

Vyrui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Balandžio 27 d. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams.

Balandžio 12 d. pareigūnai kratą atliko Druskininkuose gyvenančio 31-erių metų vyro bute. Pas įtariamąjį buvo rasta ir paimta gana platus asortimentas įtartinų medžiagų: apie 100 g augalinės kilmės medžiagos, turinčios būdingų kanapėms požymių, apie 20 g hašišo bei panašus kiekis neaiškios kilmės ir sudėties miltelių. Tikslų rastų medžiagų kiekį ir sudėtį nustatys ekspertai, tačiau Alytaus policijos pareigūnai neabejoja, kad tai narkotinės ar psichotropinės medžiagos. Didelę patirtį, narkotikų „taškų medžioklėje“ turintys organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai iškart įtarė, kad degtukų dėžutėse, nedideliais kiekiais, buvo supakuota „žolė“.

Druskininkietis tokio pobūdžio nusikalstama veikla užsiima jau senokai – prieš 5 metus Druskininkų teismo buvo nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei dokumentų klastojimą. Dar anksčiau jam buvo pritaikytas Lietuvos Respublikos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Įtariamasis apklaustas, jam pareikšti įtarimai, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Po aštuonių mėnesių pertraukos, balandžio 13 d., ONTS pareigūnai apsilankė 28-erių metų romų tautybės moters namuose. Į pagalbą pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi Koksu rasta daugiau kaip 68 folijos paketėliai, įtariama, heroino. Rastas narkotinių medžiagų kiekis ir supakavimo būdas leidžia daryti išvadas, kad šios medžiagos buvo skirtos pardavimui, todėl alytiškei pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo.

Trijų mažamečių vaikų motina neslėpė, kad narkotikais prekiauja, norėdama uždirbti pragyvenimui.

Šiai jaunai romų tautybės moteriai tai jau ne pirmas kartas, kai įkliūna policijos pareigūnams dėl neteisėto disponavimo narkotikais ir jų platinimo. 2016 m. rugpjūčio mėnesį ji buvo sulaikyta už tai, kad Alytuje, savo namuose platino heroiną. Tąkart trijų mažamečių vaikų motina neslėpė, kad narkotikais prekiauja, norėdama uždirbti pragyvenimui. Už šią nusikalstamą veiką 2017 m. sausio mėnesį Alytaus rajono apylinkės teismo moteris nuteista 1 m. 4 mėn. laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 1 m. 6 mėn.

Siekiant užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis Alytaus apskrities pareigūnai nuolat vykdo prevencines priemones. Priemonės yra vykdomos įvairiu laiku, tikrinamos asmenų susibūrimo vietos, didžiųjų prekybos centrų prieigos, parkai, darželių teritorijose, apleisti pastatai, taip pat tikrinami asmenys, jų automobiliai, kurie daro pažeidimus, susijusius su minėta neteisėta veikla. Asmenims yra taikomas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas – prevencinio poveikio priemonės, teismo įpareigojimai ir dar daug kitų priemonių apie kurias kalbėti garsiai negalima.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min