Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 28d. 13:55 , Atnaujinta: 2019 sausio 28d. 14:38

Anykščių rajono savivaldybėje už kyšius galėjo būti sudaromos išskirtinės sąlygos verslui

Spaudos konferencija Panevėžio apygardos prokuratūroje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Žydrūnas Krampalcas ir Nida Grunskienė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Atliekant procesinius veiksmus, laikinai sulaikytas Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis. Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš Anykščių rajono savivaldybės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose.

Asmeninio archyvo nuotr./Kęstutis Tubis
Asmeninio archyvo nuotr./Kęstutis Tubis

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis šiandien laikinai sulaikytas tuoj po galimo nusikalstamos veikos padarymo, kyšio priėmimo. Jis tuo metu buvo namuose.

Tokiu būdu buvo nutrauktos galimai daromos apysunkės korupcinės nusikalstamos veikos ir neteisėta įtaka savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams. Merui įteiktas pranešimas apie įtarimus dėl prekybos poveikiu.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija Panevėžio apygardos prokuratūroje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija Panevėžio apygardos prokuratūroje

Atskleidžiama, kad kyšio vertė buvo didesnė nei vienas MGL, kuris prilyginamas 38 eurams. Verslininkai, kurie kyšio būdu pretendavo į palankias sąlygas verslui, yra ne tik Anykščių rajono gyventojai.

Nusikalstamos veikos požymiai buvo nustatyti 2018-ųjų metų pabaigos – 2019-jų metų sausio laikotarpiu. Atskleidžiama, kad šioje byloje, be mero, yra dar vienas įtariamas asmuo, jis yra apklaustas. Įtariamųjų ratas gali didėti. Dėl kardomosios priemonės paskyrimo prokuroras spręs artimiausiu metu.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Žydrūnas Krampalcas ir Nida Grunskienė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Žydrūnas Krampalcas ir Nida Grunskienė

„Tyrimas yra atliktas išsamiai. Informacija yra tikra ir nusikalstamos veikos požymiai yra tikrai nustatyti. Specialiųjų tyrimų tarnyba tiki šitos bylos sėkme“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min