TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinio teismo nuosprendis buvusiems Panevėžio miesto savivaldybės vadovams: abu kalti

Kastytis Vainauskas
panevezys.lt nuotr. / Kastytis Vainauskas
Šaltinis: 15min
1
A A

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien išnagrinėjo skundus dėl Panevėžio apygardos teismo 2015 m. sausio 23 d. nuosprendžio ir šioje baudžiamojoje byloje pripažino kaltais buvusį Panevėžio miesto savivaldybės vicemerą Kastytį Vainauską ir buvusį administracijos direktorių Stasį Karčinską.

Apeliacinės instancijos teismas buvusį Panevėžio miesto savivaldybės vicemerą K.Vainauską pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, buvusį administracijos direktorių S.Karčinską pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir šių bausmių vykdymą atidėjo vieneriems metams. Iš buvusio vicemero nuspręsta konfiskuoti 1 448,10 eurų, o iš buvusio administracijos direktoriaus – 434,43 eurus.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba. Vėliau ikiteisminio tyrimo veiksmus kartu su STT Panevėžio valdybos pareigūnais atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Panevėžio savivaldybės buvusių vadovų byla tęsėsi nuo 2009 m.
Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Panevėžio savivaldybės buvusių vadovų byla tęsėsi nuo 2009 m.

Bylos duomenimis, tuometis Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras K.Vainauskas, veikdamas vieno verslininko interesais, kad būtų išduotas leidimas statyti aukštesnį nei leidžiama pastatą, darė poveikį atsakingiems Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams ir už tai iš verslininko priėmė 5 000 Lt (1 448,10 Eur) kyšį.

Šiais neteisėtais veiksmais buvęs vicemeras sudarė sąlygas atsirasti viešųjų ir privačių interesų konfliktui, korupcinėms nusikalstamoms veikoms kilti, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino savivaldos prestižą ir akivaizdžiai diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, dėl to valstybė patyrė didelės neturtinės žalos.

Teismas konstatavo, kad Savivaldybės administracijos direktorius S.Karčiauskas iš buvusio Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo Mykolo Buzio priėmė 1 500 Lt (434,45 Eur) kyšį, kad sudarytų sąlygas vienai bendrovei neteisėtai laimėti remonto darbų viešųjų pirkimų konkursą.

Panevėžio miesto apylinkės teismas 2011 metais buvusį Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėją M.Buzys pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, skyrė vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo dvejiems metams. M.Buziui buvo skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 38 400 Lt (11 121 Eur) konfiskavimas. Įmonių vadovai, įtraukti į fiktyvius ar neskaidrius viešuosius pirkimus Panevėžio miesto savivaldybėje, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi visiškai pripažino savo kaltę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min