Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 20d. 13:30

Apie kraupią 16-mečio samdinio žūtį teisme apklaustas namo šeimininkas: „Nesupratau klausimo“

Vilniaus rajono apylinkės teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Liudytojai Vilniaus rajono apylinkės teisme

Vilniaus rajono apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje Ruslanas Bološka kaltinamas dėl statybose neteisėtai įdarbinto nepilnamečio neatsargaus gyvybės atėmimo. Nelaimė beveik prieš trejus metus įvyko Antežeriuose, kur vieno nuosavo namo kieme nelegaliai dirbusį nepilnametį mirtinai užspaudė kasamo griovio smėlis. R.Bološka kaltinimų nepripažįsta, jokios sąžinės graužaties dėl nepilnamečio žūties nejaučia ir darbų užsakovas.

Vilniaus rajone, Antežeriuose, esančio namo šeimininkas šioje baudžiamojoje byloje apklaustas tik kaip liudininkas. Tačiau bylą nagrinėjantis teisėjas Vaclavas Karšulis antradienį Edgaro Š. ryžosi paklausti: „Ar jaučiate kažkokią savo kaltę, kad žuvo jaunas vaikinas, dirbdamas jums darbus?“

„Kokią savo kaltę? Nesupratau klausimo“, – abejingumu pribloškė liudytojas.

Teisėjas jo prašymu klausimą pakartojo.

„Nu, ne“, – šaltai atsakė Edgaras Š.

„Visiškai?“ – teisėjas tarsi norėjo suteikti dar vieną šansą liudytojui, kad šis galėtų pareikšti apgailestavimą ar užuojautą dėl nelaimės.

„Nu, taip“, – tik pakartojo itin skaudžia nelaime paženklinto namo šeimininkas.

Dėl 16-mečio darbininko žūties teisiamas ne jis, o darbus, kaip teigiama kaltinamajame akte, organizavęs bendrovės „Atrasa“ vadybininkas Ruslanas Bološka. Pastarasis kaltinimus neigė, o savo išsamesnių parodymų teismui dar nedavė. „Nieko nekomentuosiu“, – tik tiek 15min.lt antradienį posėdžių salėje pasakė kaltinamasis.

Įvykio liudininko Nerijaus nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininko Nerijaus nuotr./Įvykio vietoje

2012 m. gegužės 30 d. popietę Lietuvą sujaudino skaudi nelaimė Vilniaus rajone – Zujūnų seniūnijos Antežerių kaime kasdamas griovį žuvo nepilnametis.

Vaikiną, kuris po penkių dienų būtų šventęs savo 17-ąjį gimtadienį, užvertė smėlio nuošliauža. Atkasti nelaimėlio galvą pavyko tik per 7 minutes. Per tą laiką dėl deguonies stygiaus žuvo smegenys. Mažiau nei po paros vaikino gyvybė ligoninėje užgeso. 

Žuvusiojo tėvams teko pereiti kryžiaus kelius, kad įvykio aplinkybės būtų išsamiai ištirtos ir byla pagaliau pasiektų teismą.

Apie tai, kaip beviltiškai per pirmuosius 20 mėnesių po nelaimės vyko ikiteisminis tyrimas, 15min.lt pasakojo ankstesnėje publikacijoje.

„Atrodo, kad vaikai ten patys atėjo, kasė, ir juos užvertė. O faktiškai jie pasamdė vaikus ir liepė išsikasti sau kapą“, – prieš metus yra pasakęs Jaroslavas M., tik dabar atgaunantis viltis kada nors sulaukti atsakymo, kas atsakingas už jo sūnaus žūtį.

Dar 2013 m. vasarą prokuratūra buvo nutarusi ikiteisminį tyrimą šioje byloje nutraukti, nes „nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Manyta, kad R.Bološka, veikdamas kaip privatus asmuo, neprivalėjo užtikrinti objekto, kuriame buvo vykdomi žemės kasimo darbai, apsaugos. Esą įvyko nelaimingas atsitikimas, nes patys žemės kasimo darbus atliekantys asmenys, taip pat ir žuvusysis, nesilaikė darbų saugos reikalavimų.

Vis dėlto po permainingo tyrimo prokuratūra ryžosi pateikti „Atrasos“ vadybininkui kaltinimus dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

Vilniaus rajono apylinkės teismas dabar narplioja, kas, ką ir kokiu pagrindu samdė, kas už ką atsakingas ir, galų gale, dėl kieno neatsakingumo žuvo nepilnametis.

„Reikėjo įrengti papildomą filtracinį šulinį, ir reikėjo surasti, kas tai padarytų“, – istorijos pradžią teismui pasakojo namo šeimininkas.

Jis aiškino nežinantis, iš kur savo telefone turėjo įrašą „Bobcat“, tačiau juo paskambino. Suderinti darbų pas užsakovą atvyko firmos „Atrasa“ vadybininkas R.Bološka, tačiau ar privačiai, ar kaip įmonės atstovas – neaišku.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ruslanas Bološka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kaltinamasis Ruslanas Bološka

„Kada sužinojote, kad Ruslanas Bološka yra įmonės „Atrasa“ darbuotojas“, – konkrečiai užsakovo pasiteiravo teisėjas.

„Nežinau“, – atsakė Edgaras Š.

„Ar žinojot nelaimės dieną, kad Ruslanas Bološka dirba „Atrasoj“? – dar labiau sukonkretino teisėjas V.Karšulis.

„Aš nežinau“, – pakartojo namo Antežeriuose savininkas.

Panašu, kad visas procesas taip ir vyks – daugelis statybos darbų buvo atliekama neoficialiai, nelegaliai, o po įvykusios nelaimės niekas nenorėjo sureikšminti savojo vaidmens ir prisiimti atsakomybės.

Baudžiamojo kodekso 132 straipsnis „Neatsargus gyvybės atėmimas“ skelbia, kad tas, kas dėl neatsargumo atėmė gyvybę kitam žmogui, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Temos: 1 Nepilnametis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min