Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie Šiaulių „Akropolio“ požeminėje automobilių aikštelėje padėtą sprogmenį pamelavo trylikametis

Įvykio ietoje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Sprogmens paieškos Šiaulių "Akropolyje"
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apskrities policija demaskavo kovo 20-ąją Šiaulių gyventojus ir specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlusį šiaulietį, kuris melagingai pranešė apie „Akropolio“ prekybos centro požeminėje automobilių aikštelėje padėtą sprogmenį, tačiau įvardinti jo viešai negali, nes jis yra nepilnametis, apie kurių kelius ir klystkelius įstatymai viešai skelbti draudžia.

Nerimą kelianti žinia tą vakarą prie prekybos centro žaibiškai mobilizavo policijos pareigūnus, greitosios pagalbos ir kitų spec. tarnybų darbuotojus.

Iš pastato buvo evakuoti visi žmonės, daugumos jų automobiliai liko požeminėje aikštelėje ir jų pasiimti jiems nebuvo leista. Keletą valandų, ieškodami sprogmens, įtemptai dirbo iš Vilniaus iškviesti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.

Apžiūrėję visą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, jie konstatavo, kad jokių sprogmenų nėra. Pranešimas apie paliktą sprogmenį – tik pokštas. Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pradėta pokštininko paieška.

Pareigūnai nustatė, kad skambinta iš netoli prekybos centro esančio taksofono. Išklausę Bendrojo pagalbos centro užregistruotą pranešimą dėl sprogmens „Akropolyje“, kriminalistai nesuabejojo, kad skambinusysis – vaikas.

Todėl kriminalistai, nešini garso įrašais, pasileido per mokyklas. Vienos progimnazijos pedagogai atpažino jų mokykloje besimokančio 13-mečio A.P. balsą. Berniuko balso tembras – specifinis, tartis – su logopediniais sutrikimais, tad jį identifikuoti nebuvo sunku.

Berniuką iš balso atpažino ir Šiaulių miesto policijos komisariato pietinės nuovados nepilnamečių reikalų inspektorių grupės specialistė, kuri su juo per pastaruosius metus daug kartų turėjo ne pačių maloniausių reikalų, nes A.P. nuolat darė įvairiausius teisės pažeidimus: vagiliavo iš parduotuvių ir vaikų, mušdavosi, yra sumušęs savo močiutę, su kuria gyveno.

Pričiuptas nepilnametis gynėsi šio telefoninio skambučio autorystės, tačiau garso įrašo fonoskopinis tyrimas pagal balsą, kalbą ir kalbėseną patvirtino, kad skambinusysis – tai trylikametis A.P.

Berniukui tris mėnesius buvo taikytos vaiko minimalios priežiūros priemonės, kurios jį sudrausmino.

Pričiuptas nepilnametis gynėsi šio telefoninio skambučio autorystės, tačiau garso įrašo fonoskopinis tyrimas pagal balsą, kalbą ir kalbėseną patvirtino, kad skambinusysis – tai trylikametis A.P.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už padarytas nusikalstamas veikas gali atsakyti tik asmenys, kuriems iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo 16 metų, išskyrus kai kurias nusikalstamas veikas, už kurias atsakomybė numatyta jau nuo 14 metų.

Kadangi A. P. nusikalstamos veikos padarymo metu neturėjo 16-os metų (t.y., amžiaus, nuo kurio jis pats atsako pagal baudžiamuosius įstatymus), todėl prokuroras turėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų nutraukti.

Atsakomybė bus perkelta ant nepilnamečio tėvų pečių. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams numato baudą tėvams iki keturių šimtų litų. Be to, tėvams teks padengti ir specialiųjų tarnybų ieškinius žalai, patirtai dėl melagingo pranešimo, atlyginti, praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min