-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atostogų metu Lietuvos pasieniečių pora į Jungtinę Karalystę gabeno kontrabandines cigaretes

Jungtinėje Karalystėje su kontrabandinėmis cigaretėmis sugauta Lietuvos pasieniečių pora užsienio pareigūnus bandė įtikinti vykdanti tarptautinę misiją. Nepatikėję tokiu įžūlumu, britai nevykėlius lietuvių pareigūnus sulaikė, o apie „misiją” atsiuntė užklausą Lietuvos teisėsaugininkams.
Olga Stasiulionienė
Olga Stasiulionienė / „Facebook“ nuotr.

Sulaikė užsienio pareigūnai

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasienietę 33-ejų metų Olgą Stasiulionienę ir jos kolegą Kabelių užkardos kinologą 35-erių metų Giedrių Sinkevičių Jungtinės Karalystės policijos pareigūnai sulaikė praėjusių metų gruodžio 11-ą dieną Anglijoje. 

Neoficialiais duomenimis, druskininkietei O.Stasiulionienei priklausančiu automobiliu važiavusi pora buvo sustabdyta po to, kai svečioje šalyje pažeidė Kelių eismo taisykles. 

Automobilį patikrinę britai jame rado po visą saloną išslapstytus 40 blokų (8000 vnt.) cigarečių baltarusiškomis banderolėmis.

Užsienio pareigūnų sustabdyti Lietuvos pasieniečiai bandė pūsti miglą į akis: iš pradžių tikino vykstantys į tarptautinę misiją, įžūliai demonstravo savo tarnybinius VSAT pažymėjimus; vėliau bandė sakyti, jog automobilį įsigijo iš nepažįstamo asmens ir nežinojo, kad jo slėptuvėse yra paslėptos cigaretės.

Užsieniečius pribloškė įžūlumas

Išvaizdžios poros sekamos pasakos apie dalyvavimą tarptautinėje misijoje ir po nosim kaišiojami Lietuvos respublikos Vidaus reikalų ministerijos tarnybiniai pažymėjimai britų pareigūnams įspūdžio nepadarė.

Sulaikę O.Stasiulionienę ir G.Sinkevičių, britų pareigūnai operatyviniais kanalais užklausė Lietuvos teisėsaugininkų, ar VRM sistemoje Lietuvoje dirba pareigūnai tokiomis pavardėmis.

„Mūsų pareigūnai negalėjo patikėti tokiu įžūlumu. Jie beveik neabejojo, kad tarnybiniai pažymėjimai yra padirbti ir jais naudojasi nusikaltėliai. Todėl abu lietuviai buvo nuvežti į policijos nuovadą ir sulaikyti. Sulaikytas ir jų automobilis su cigaretėmis“, – sakė 15min.lt šaltinis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Cigaretės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Cigaretės

Koks turėjo būti nustebimas britų pareigūnams, kai paaiškėjo, kad kontrabandą į jų šalį atgabeno Europos Sąjungai priklausančios Lietuvos valstybės oficialūs pareigūnai! Tie, kurie patys kasdien kovoja su kontrabandininkais ir nusikaltėliais.

Surašius oficialius dokumentus dėl neteisėtų prekių įvežimo ir gabenimo į Jungtinę Karalystę, automobilis ir cigaretės liko užsienyje, o lietuviai buvo išleisti į tėvynę.

15min.lt šaltinio teigimu, Lietuvos VSAT pareigūnai balandžio mėnesį privalės stoti prieš teismą Jungtinėje Karalystėje, kur išgirs verdiktą dėl savo poelgio.

Pareigūnų atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo ir galimo nusikaltimo. 

Po to paaiškės ir jų tolesnis likimas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. 

Nuo tarnybinio patikrinimo gelbsti ligos

Į tarnybą grįžę O.Stasiulionienė ir G.Sinkevičius neskubėjo girtis savo nuotykiais „misijoje“ Jungtinėje Karalystėje. 

Tačiau apie tai jau žinojo VSAT vadovybė. Į tarnybą prieš šventes sugrįžusius pasieniečius pasitiko rinktinės Imuniteto pareigūnai, kurie įteikė pranešimus apie abiejų pareigūnų atžvilgiu pradėtą tarnybinį patikrinimą.

„Pareigūnų atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo ir galimo nusikaltimo. Jie nenušalinti, nes susirgo“, – trečiadienį sakė VSAT Varėnos rinktinės Imuniteto skyriaus vadovas Dainius Gilius.

Tikros ar tariamos ligos ir gydytojų išrašyti nedarbingumo pažymėjimai O.Stasiulionienę ir G.Sinkevičių gelbsti iki šiol. 

Ar gelbėdami pareigūnus savo profesine etika nepiktnaudžiauja ir medikai, turimais duomenimis, taip pat aiškinamasi. Taip pat ir tai, iš kur pas pareigūnus pateko rūkalai baltarusiškomis banderolėmis.

15min.lt žiniomis, šie pareigūnai nedarbingumo pažymas turi ne pirmą kartą, per metus jie prasirgę apie šimtą dienų. 

Įstatymas numato, jog per metus 120 dienų prasirgęs asmuo gali būti atleistas iš pareigų dėl sveikatos būklės. 

15min.lt žiniomis, šie pareigūnai nedarbingumo pažymas turi ne pirmą kartą, per metus jie prasirgę apie šimtą dienų. 

Tokiu atveju, jei abiems pareigūnams pavyktų ištempti nedarbingumo terminą iki minėto dienų skaičiaus, jie galėtų be jokių nuobaudų išeiti iš tarnybos ir teoriškai net gauti neįgalumo išmokas.

Tarnyboje charakterizuojami teigiamai

Vidutiniškai po 15 metų VSAT sistemoje išdirbę O.Stasiulionienė ir G.Sinkevičius tarnyboje charakterizuojami teigiamai. 

G.Sinkevičius yra laikomas vienu geriausių VSAT kinologų, jo vedamus edukacinius užsiėmimus mėgsta Varėnos ir Druskininkų mokyklų moksleiviai.

Olia Lia vardu profilį socialinėje svetainėje „Facebook“ turinti druskininkietė O.Stasiulionienė tarnyboje rūpesčių iki šiol, teigiama, nekėlė. 

Tiek G.Sinkevičius, tiek O.Stasiulionienė – Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės  sąjungos (LPPPS)  aktyvistai: kinologas G.Sinkevičius vadovauja Kabelių užkardos, O.Stasiulionienė – Druskininkų užkardos profesinei sąjungai.

Seimo narys R.Šimašius: „ Imuniteto tarnyba nedirba taip, kaip turėtų“

Buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius negalėjo patikėti, kad ši istorija – neišgalvota.

„Tai skamba kaip kvailiausių nusikaltėlių šou scenarijus. Jei nebūtų minima mano šalis, gal pasijuokčiau. Bet dabar apsijuokė mano tėvynė. Tokios istorijos tik parodo, jog VSAT Imuniteto tarnyba nedirba taip, kaip turėtų dirbti. Aš beveik esu tikras, kad tai nėra pavienis ar pirmas atvejis, tai – sisteminių bėdų tarnyboje išdava“, – sakė politikas.

Pasak Seimo nario, tokios istorijos menkina ir taip ne itin blizgantį mūsų šalies įvaizdį užsienio valstybių tarpe, ir tai vėliau atsiliepia rimtų bylų, tokių kaip „Snoro“ banko byla, tyrimui. 

„Mano vadovavimo Teisingumo ministerijai laikotarpiu svarstėme galimybę įvesti privalomą atsparumo korupcijai tikrinimo galimybę valstybės tarnyboje, tačiau tuomet tam nebuvo pritarta. Tikiuosi, kad tokie atvejai, kaip šis, privers rimčiau žiūrėti į šią rimtą problemą ir pritarti vėl mano su kolegomis registruotam projektui. O ši „misijos“ istorija lai bus kaip skiepai Valstybės sienos apsaugos tarnybai nuo korupcijos ir piktnaudžiavimo “, – sakė R.Šimašius.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius