Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 16d. 21:38

Atostogų Tailande pabaiga apkarto: Vilniaus muitininkai susidomėjo poilsiautojos lagaminu

Vilniaus oro uosto muitininkus sudominusios kriauklės
Lietuvos muitinės nuotr. / Vilniaus oro uosto muitininkus sudominusios kriauklės

Sekmadienio vakarą Lietuvos muitinė savo „Facebook“ paskyroje paskelbė perspėjimą. Vilniaus oro uosto muitininkams teko sulaikyti vienos iš Tailando grįžusios poilsiautojos lagaminą. Įtarimų sukėlė... kriauklės!

Kaip skelbia Lietuvos muitinė, Vilniaus oro uosto muitininkai, rentgenu tikrindami atvykusių keleivių bagažą, viename iš lagaminų pastebėjo įtartinų objektų.

Sulaukę, kol įtartiną lagaminą nuo bagažo juostos pasiims jo savininkė, paprašė jos atidaryti ir parodyti įtarimų sukėlusius daiktus.

Paaiškėjo, kad iš Tailando per Maskvą grįžusios lietuvės bagaže – kriauklės. Iš viso jų – 2 349 gramai.

„Moteris galėjo nežinoti, kad net tarp egzotinių šalių suvenyrų parduotuvėse arba paplūdimiuose gulinčių kriauklių gali būti tokių rūšių, kurioms gabenti reikalingi specialūs leidimai.

Todėl keliautojams rekomenduojame nerinkti, nepirkti ir negabenti kriauklių, koralų bei suvenyrų, pagamintų iš jų, ir taip prisidėti prie nykstančių faunos ir floros rūšių, kurias saugo CITES konvencija, išsaugojimo“, – perspėja Lietuvos muitinė.

Kaip 15min teigė Lietuvos muitinės atstovas, sulaikytos tik kriauklės. Surašytas prekių sulaikymo protokolas. Bauda pažeidėjai neskirta, nes prasižengė pirmą kartą. Jei panašūs pažeidimai kartojasi, tuomet gresia administracinė atsakomybė – nelegaliai gabentų prekių konfiskavimas ir bauda.

Administracinė atsakomybė priklauso nuo gabenamų prekių kiekio, vertės, pasikartojamumo. Gali būti taikomas įspėjimas arba bauda iki kelių tūkstančių eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min