Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis Teismas: dėl seno mašinos veidrodėlio žmogų nušovęs „Aro“ kovotojas Algirdas Dėringis nusipelnė kalėjimo

Algirdas Dėringis (kairėje) ir bylą kuruojantis prokuroras
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Algirdas Dėringis (kairėje) ir bylą kuravęs prokuroras
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) padėjo tašką buvusio „Aro“ kovotojo Algirdo Dėringio byloje dėl Klaipėdos verslininko Egidijaus Levčenkovo nužudymo.

LAT antradienį paliko galioti nuosprendį, kuriuo buvęs „Aro" kovotojas Algirdas Dėringis nuteistas pusšeštų metų laisvės atėmimo bausme už naudotomis automobilių detalėmis prekiavusio verslininko nužudymą.

LAT atmetė nuteistojo skundą ir paliko galioti anksčiau paskelbtus teismų sprendimus. LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

40-metis nuteistasis privalės nužudyto verslininko našlei sumokėti 100 tūkst. litų neturtinei ir 9,5 tūkst. litų turtinei žalai atlyginti, o dviem žuvusiojo vaikams – po 50 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Apie tai, kaip keturi „Aro“ kovotojai Klaipėdoje įsivėlė į mirtiną susišaudymą dėl seno mašinos veidrodėlio, 15min.lt išsamiai pasakojo vienoje ankstesnių publikacijų.

2012 metais Klaipėdos apygardos teismas, remdamasis liudytojų parodymais, nustatė, jog A.Dėringis pradėjo šaudyti pirmas, konflikto pradžioje nukentėjusysis ginklo neturėjo. Duomenų, kad tuo metu kas nors iš esančiųjų garaže prieš A.Dėringį būtų panaudojęs ginklą ir taip sukėlęs pavojų jo gyvybei, byloje nėra, todėl nėra teisinio pagrindo teigti, jog A.Dėringis veikė esant būtinosios ginties situacijai arba veikė, kaip pareigūnas, vykdęs teisėtą nusikaltėlio sulaikymą, kaip jis pats bandė įrodinėti.

Šį sprendimą pernai lapkritį paliko galioti bylą peržiūrėjęs Lietuvos apeliacinis teismas.

A.Dėringis veikė ne kaip pareigūnas, siekiantis sulaikyti nusikaltėlį ar nutraukti daromą nusikaltimą, bet kaip vienas iš dviejų konfliktuojančių grupuočių narių, atimdamas gyvybę žmogui dėl menkaverčio preteksto ir pažeistų ambicijų.

„Byloje surinktų įrodymų visuma teismui leido padaryti išvadą, kad būtinosios ginties situacijos nebuvo, ne nukentėjusysis užpuolė A.Dėringį, bet priešingai – A.Dėringis, su kitais asmenimis atvykęs aiškintis santykių su nukentėjusiuoju, pasiėmė iš automobilio ginklą, su juo persekiojo verslininką ir pasivijęs galingu ginklu šovė tikslų, kryptingą šūvį į krūtinės sritį, suprasdamas, kad tokie veiksmai neabejotinai kelia pavojų sveikatai ir gyvybei, suvokdamas, jog tokiais veiksmais neabejotinai padarys sunkų sveikatos sutrikdymą arba sukels Egidijaus Levčenkovo mirtį ir norėjo taip veikti, t. y. tyčia nužudė nukentėjusįjį", – yra konstatavęs Apeliacinis teismas.

Šio teismo manymu, A.Dėringis veikė ne kaip pareigūnas, siekiantis sulaikyti nusikaltėlį ar nutraukti daromą nusikaltimą, bet kaip vienas iš dviejų konfliktuojančių grupuočių narių, atimdamas gyvybę žmogui dėl menkaverčio preteksto ir pažeistų ambicijų.

Verslininko nužudymu pasibaigęs incidentas įvyko daugiau nei prieš dešimtmetį – 2002 metų rugpjūčio viduryje beveik vidurdienį Klaipėdos Herkaus Manto gatvėje esančiame angare. Konfliktas kilo dėl naudoto automobilinio veidrodėlio grąžinimo, kai konflikto dalyvį į angarą atlydėjęs A.Dėringis iš savigynai turimo 12 kalibro šautuvo „Winchester"“ du kartus šovė į verslininką guminėmis kulkomis ir vieną kartą šratais. Nuo krūtinės ląstos ir vidaus organų sužalojimų vyras mirė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min