Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 27d. 13:49 , atnaujinta: 2012 lapkričio 27d. 14:01

Aukščiausiasis Teismas išgirdo už pedofiliją nuteistą Marką Bisikirskį

M.Bisikirskis teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / M.Bisikirskis teisme

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo rezonansinę baudžiamąją bylą, kurioje buvęs socialinis darbuotojas, politikas Markas Bisikirskis buvo paskubomis griežtai nuteistas už pedofiliją, o našlaitei už patirtą skriaudą priteista 20 tūkst. litų kompensacija.

Antradienio popietę LAT teisėjai paskelbė, kad tenkina už pedofiliją griežtai nuteisto Marko Bisikirskio kasacinį skundą.

Anot Aukščiausiojo Teismo, M.Bisikirskis buvo nuteistas paskubomis, todėl jam nepalankus apkaltinamasis nuosprendis panaikintas, o byla grąžinta iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Šis vyras yra netoli Vilniaus įsikūrusių vaikų globos namų buvęs socialinis darbuotojas. Tuometis Lietuvos lenkų liaudies partijos narys M.Bisikirskis buvo pristatomas ir kaip labdaros bei paramos fondo „Laimės spindulys“ įkūrėjas, vadovas.

Nuosprendį jau tobulino

15min.lt primena, kad praėjusį pavasarį M.Bisikirskis jau buvo pasiekęs šiokią tokią teisinę pergalę, su savuoju advokatu privertęs Lietuvos apeliacinį teismą perrašyti pirminį dar 2011 m. vasarį Vilniaus apygardos teisme paskelbtą griežtą nuosprendį, po kurio jis iškart buvo suimtas (žr. susijusią filmuotą medžiagą).

Apeliacinės instancijos teismo kolegija buvo nutarusi pašalinti iš kaltinimo aplinkybę, kad nuteistasis su mažamete atliko lytinį aktą.

Naujajame nuosprendyje teismas smulkiai paaiškino, kaip anatomine ir teisine prasme suprantamas tradicinis vyro ir moters lytinis aktas. „To nebuvo padaryta“, – konstatavo teismas. Anot teisėjų, lytinio organo įvedimas į išangę turėtų būti kvalifikuojamas kaip seksualinis prievartavimas.

Tačiau bausmės dydžio Apeliacinis teismas M.Bisikirskio byloje nepakeitė ir jo kaltumu nesuabejojo.

Žalą įvertino 20 tūkst. litų

Kaip skelbta anksčiau, M.Bisikirskis už mažametės seksualinį prievartavimą nuteistas 8 metus kalėti pataisos namuose.

M.Bisikirskis savo kaltę visą laiką kategoriškai neigė. Jis nuolat kartojo, kad nukentėjusi mergaitė jį tik apkalbėjo.

Bylos duomenimis, našlaitė nukentėjo 2009 m. birželio 3–5 dienomis vieno viešbučio kambaryje. Mergaitė, kuriai tuo metu buvo vos 9 metai, išprievartauta analiniu būdu.

Nuskriaustai mergaitei vyriškis buvo įpareigotas sumokėti 20 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Prieštaringi įrodymai

M.Bisikirskio ir jo gynėjo kasacinį skundą išnagrinėjusi LAT teisėjų trijulė, kurią sudaro Albinas Sirvydis (kolegijos pirmininkas), Gintaras Goda (pranešėjas) ir Alvydas Pikelis, nustatė, kad šioje byloje esantys prieštaravimai tarp įrodymų apeliacinės instancijos teisme nebuvo panaikinti.

LAT pabrėžia, kad Lietuvos apeliacinis teismas buvo apsisprendęs šioje byloje atlikti įrodymų tyrimą, bet dėl tam tikrų aplinkybių to padaryti nepavyko.

Tokioje situacijoje, bylos nuodugniai neištyrus, nuosprendžio priėmimas apskritai buvo negalimas, o dabar kasacinės instancijos teisėjai neturi galimybės nepanaikinti M.Bisikirskiui paskelbto verdikto.

Šiandienė už pedofiliją nuteistam vyriškiui palanki Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama, kitąmet M.Bisikirskio bylą teks iš naujo narplioti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min