Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 13:52

Aukščiausiojo Teismo smūgis Gintautui Paluckui – buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius nuteistas „žiurkių byloje“

G.Paluckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas

Buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas pripažintas kaltu dėl neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienio popietę netikėtai paskelbė, kad naikina ankstesnį Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, pagal kurį Gintautas Paluckas buvo išteisintas, ir be pakeitimų palieka galioti Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Vadinamosios žiurkių nuodijimo bylos peripetijas 15min.lt išsamiai aprašė ankstesniuose straipsniuose (žr. susijusias publikacijas).

Šiandienis LAT verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas. Pirmosios instancijos teismas G.Paluckui buvo skyręs dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams.

Maža to, pirmasis teismas visiškai tenkino savivaldybės civilinį ieškinį – įpareigojo grąžinti į biudžetą daugiau nei 57 tūkst. litų (esą tokia žala savivaldybei buvo padaryta neteisėtais G.Palucko veiksmais). Beje, tąsyk teismo skirta bausmė buvo netgi didesnė, nei vylėsi prokuratūra: kaltintojai siekė G.Paluckui tik vienų metų nelaisvės, jos vykdymą atidedant taip pat metams.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, buvusiam Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui G.Paluckui gyvenimą apnuodijo kova su žiurkėmis – savivaldybė sąmoningai sužlugdė viešųjų pirkimų konkursą, o po jo pasirašė deratizacijos paslaugų sutartį su Vilniaus profilaktine dezinfekcijos stotimi bei nustatė netgi didesnius tarifus, nei ši valdiška įmonė siūlė konkurso metu.

Bylą išnagrinėjusi LAT teisėjų kolegija konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismo sprendimas buvo nepagrįstas ir neteisėtas, tuo tarpu pirmosios instancijos teismas bylą buvo išnagrinėjęs visapusiškai ir išsamiai.

Anot LAT, nebūtų teisinga teigti, kad G.Paluckas nebuvo asmeniškai atsakingas už šį viešųjų pirkimų konkursą. Kolegija atkreipė dėmesį, kad ir visus ankstesnius savivaldybės konkursus dėl deratizacijos paslaugų pirkimo laimėdavo ta pati valdiška įmonė. G.Palucko veiksmai buvo kryptingi, kad ir šįkart konkurso nelaimėtų privati bendrovė „Dezinfa“, konstatavo Aukščiausiasis Teismas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min