Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ąžuolyno meškučių cirko“ direktoriui Nikolajui Zobovui – švelnesnė bausmė

Nuo meškos nukentėjusi L.Sadauskienė (nuotraukoje su dukra) stengiasi pamiršti kraupų įvykį.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo meškos nukentėjusi L.Sadauskienė (nuotraukoje su dukra) stengiasi pamiršti kraupų įvykį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno apygardos teismas iš dalies patenkino apeliacinį „Ąžuolyno meškučių cirko“ direktoriaus Nikolajaus Zobovo skundą, kuriuo vyriškis apskundė Kauno miesto apylinkės teismo apkaltinamąjį nuosprendį. Aukštesnės instancijos teismo sprendimu, N.Zobovas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės: vietoje 3 metų lygtinai jam skirta 100 valandų neatlygintinų darbų.

Tačiau jam vis tiek teks sumokėti apylinkės teismo priteistą sumą buvusiai savo darbuotojai, kurią sunkiai sužalojo viena iš cirko augintinių – meška.

Priminsime, kad „Ąžuolyno meškučių cirko“ įkūrėjas N.Zobovas buvo nuteistas už tai, kad neužtikrino saugių darbo sąlygų cirko darbuotojams. Pernai gruodį apylinkės teisme priimtame sprendime nurodoma, kad N.Zobovas buvusiai savo darbuotojai Leokadijai Sadauskienei, kuri nukentėjo nuo „Ąžuolyno meškučių cirke“ laikytos meškos, turi sumokėti 50 tūkst. litų. 10 tūkst. litų moteris jau gavo. Likusią sumą N.Zobovas įpareigotas atiduoti iki spalio 1 dienos.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Leokadija Sadauskienė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Leokadija Sadauskienė

Nors dar vykstant šiam teismo procesui nukentėjusioji ir buvęs jos darbdavys susitaikė, dėl to baudžiamoji atsakomybė neišnyko: apkaltinamąjį nuosprendį gali pakeiti tik Kauno apygardos teismo sprendimas. Į jį ir kreipėsi N.Zobovas.

Išnagrinėjęs jo skundą teismas nusprendė N.Zobovą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės: vietoje 3 metų lygtinai jam skirta 100 valandų neatlygintinų darbų. Be neturtinės žalos nukentėjusiajai, jam taip pat reikės padengti gydymo išlaidas ir ligonių kasoms pervesti 25,4 tūkst. litų.

Pinigų gaus iš tėvų palikimo

Skelbiant šį nuosprendį teisme pats N.Zobovas nepasirodė. Sužinoti jo nuomonės nepavyko ir telefonu – penktadienį ryte jis neatsiliepė.

Tuo metu teismo salėje buvusi L.Sadauskienė žurnalistams sakė, jog džiaugiasi, kad baigsis keletą metų trukusi teismų karuselė. Moterį tenkina ir paskirta suma, nors anksčiau ji teismo prašė jai priteisti 150 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimui.

„Kiek galima bylinėtis. Sveikatos man jau niekas nesugrąžins“, – kalbėjo moteris. Ji neslėpė, kad dėl meškos užpuolimo patirti sužalojimai apie save primena iki šiol: sužaloto piršto beveik nevaldo, o plaukai ant galvos, kai skalpą nuplėšė meška, iki šiol neauga. Todėl visą laiką ji turi nešioti peruką: „Žiemą nieko, bet vasarą tai itin nemalonu. Bet operacijų aš jau nenoriu: per daug prisikentėjau, kai bandė persodinti nuo nugaros paimtą mėsą ir odą, o ji vis tiek neprigijo“, – neslėpė meškos užpulta kaunietė.

Per Velykas jis man skambino, pasveikino. Sakė, kad sumokės, kai gaus tėvų palikimą. Jo tėvas buvo karininkas, Maskvoje yra butas. Tačiau pinigų jis kol kas neturi, todėl prašė palaukti iki spalio

Į pensiją dar prieš nelaimę išėjusi moteris sakė tikinti, kad N.Zobovas atiduos teismo jai skirtą sumą. Tačiau abejojo, ar jis spės tai padaryti iki spalio. Jei šis terminas būtų praleistas, L.Sadauskienė turėtų teisę kreiptis į teismą.

„Per Velykas jis man skambino, pasveikino. Sakė, kad sumokės, kai gaus tėvų palikimą. Jo tėvas buvo karininkas, Maskvoje yra butas. Tačiau pinigų jis kol kas neturi, todėl prašė palaukti iki spalio“, – pasakojo L.Sadauskienė.

N.Zobovas moteriai esą guodėsi dėl skyrybų su žmona, kuriai paliko namą. Pats šiuo metu kuriame Šančiuose, kur įrengė naują „Ąžuolyno meškučių cirko“ būstinę. Joje ir pats šiuo metu glaudžiasi.

„Kiek rodė – gražiai ten tvarkosi. Teritoriją aptvėrė, yra patalpa gyvūnams, bet dar daug visko reikės padaryti“, – sakė buvusi cirko darbuotoja.

Moterį sužalojusi meška nebuvo konfiskuota ir šiuo metu pelno duoną N.Zobovui. „Ąžuolyno meškučių cirko“ vadovas pasirodymus su ja rengia vestuvėse, taip pat ir mokyklose.

„Tai man nesuprantama. Kiek aš žinau, ji visada buvo agresyvi. Todėl manau, kad ją reikėjo konfiskuoti“, – įsitikinusi L.Sadauskienė.

Anksčiau N.Zobovas turėjo dar vieną mešką. Tačiau ji, nors ir jaunesnė, prieš kurį laiką nugaišo.

Kraupi nelaimė

Priminsime, kad į teismų maratoną N.Zobovą ir L.Sadauskienę įsukusi istorija įvyko 2008 metųvasario 27 dienos vakarą, kai cirko teritorijoje A.Juozapavičiaus prospekte budėjusi L.Sadauskienė išgirdo šuns lojimą ir pamatė mešką apsikabinusią medį. Nustebusi, kad gyvūnas, kuris buvo pašertas ir uždarytas narve, pateko į lauką, cirko darbuotoja nusprendė plėšrų žvėrį pati įvaryti į narvą. Tačiau vos prisiartinusią moterį meška puolė ir nuplėšė jai nuo galvos plaukus, tampė.

L.Sadauskienė bandė slėptis po autobusu, tačiau meška ją išsitraukė ir įmetė į šulinį. Moterį išgelbėjo gretimo namo gyventojas, kuris iškvietė pagalbą. N.Zobovo ir jo žmonos Agnės tuo metu Kaune nebuvo – jie vyko į Maskvą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min