Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 15:17

Baltarusių bagaže – vaikiško maisto dėžutės su mirtinu turiniu: gresia ilgi metai už grotų

Baltarusių bagaže rasti narkotikai
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Baltarusių bagaže rasti narkotikai

Liepos 30 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du asmenis atvykusius iš Baltarusijos Respublikos. Pas juos buvo rastas ir paimtas labai didelis narkotinių medžiagų – karfentanilio kiekis.

Pareigūnams atlikus ilgalaikį tyrimą, po intensyvaus ir kruopštaus darbo, buvo nustatyti į Lietuvą atvykstantys asmenys, susiję su pogrindine narkotikų rinka.

Nustačius nusikalstamos veikos požymius, Vilniaus Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

Vilniaus aps. VPK nuotr./Baltarusių bagaže rasti narkotikai
Vilniaus aps. VPK nuotr./Baltarusių bagaže rasti narkotikai

Tyrimo metu, užfiksavus duomenis apie daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, juos darančius asmenis ir atlikus visą eilę veiksmų – valdybos pareigūnai sulaikė šiuos asmenis viename iš Sostinės mikrorajonų.

Atlikus kratas, sulaikytų asmenų automobiliuose, viename iš jų rasti du kilogramai narkotinės medžiagos – karfentanilio, kruopščiai supakuoto į vaikiško maisto dėžutes. Manoma, kad nelegalioje rinkoje šio krovinio mažmeninė vertė yra apie 120 000 eurų.

Vilniaus aps. VPK nuotr./Baltarusių bagaže rasti narkotikai
Vilniaus aps. VPK nuotr./Baltarusių bagaže rasti narkotikai

Tokiu būdu Vilniaus kriminalistams pavyko užkirsti kelią šiai narkotinei medžiagai pakliūti į rinką Lietuvoje.

Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo jiems skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų, rašoma Vilniaus apskrities policijos pranešime spaudai.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min