Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bausmės sulaukė pasipelnyti iš kyšio sumanę Marijampolės policijos patruliai

Antikorupcinę akciją „Kyšis išpurvina“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antikorupcinę akciją „Kyšis išpurvina“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato patruliams 24 metų Ramunei Buragaitei ir bendraamžiui Žygimantui Barkevičiui už 200 litų (57,92 eurų) kyšio priėmimą.

Kazlų Rūdos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vyriausioji patrulė R.Buragaitė kartu su Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus patruliu Ž.Barkevičiumi vykdydami tarnybines pareigas 2014 m. vasarį Kazlų Rūdos savivaldybėje sustabdė automobilį. Įtarę, kad vairuotojas neblaivus, patikrino jo blaivumą.

Alkotesteriui parodžius 0,27 promilės, patrulė vairuotojui paaiškino, kad „yra labai blogai“, taigi melagingai jį įtikino, jog šis padarė teisės pažeidimą. Vairuotojui pasiūlius „susitarti“, pareigūnė pareikalavo iš jo 400 (115,8 eurų) litų kyšio. Tariamam pažeidėjui pavykus gauti tik 200 litų  (57,92 eurų) pareigūnai juos priėmė.

Abu kaltinamieji sakė nežinantys, kodėl vairuotojas teigia davęs 200 litų, mano, kad juos apkalba.

Kaltinamieji savo kaltės nepripažino, teigė, kad patikrinę vairuotojo blaivumą, nustatė, jog girtumas neviršija leistinos normos, todėl rezultatą tik įrašė į knygą ir davė vairuotojui pasirašyti. Abu kaltinamieji sakė nežinantys, kodėl vairuotojas teigia davęs 200 litų, mano, kad juos apkalba.

Kaltinamųjų parodymus paneigia, o jų kaltę patvirtina byloje surinkti ir teisme ištirti objektyvus duomenys: užfiksuoti pokalbiai ir jų išklotinės, tarnybiniame automobilyje įrengta Vieninga pajėgų valdymo sistema, liudytojų parodymai.

Byloje kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, sunkinanti aplinkybė yra ta, kad jie nusikalstamą veiką padarė veikdami bendrininkų grupėje.

Atsižvelgęs į byloje esančius duomenis, teismas pripažino asmenis kaltais. Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad pareigūnai anksčiau neteisti, neturi nuobaudų, R.Buragaitė charakterizuojama teigiamai, tačiau nusikaltimą jie padarė veikdami bendrininkų grupėje.

Teismas, atsižvelgdamas į paimto kyšio dydį, vadovaudamasis teisingumo ir protingumo principais, mano, kad kaltinamiesiems bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus baudas – po 100 MGL (3766 eurų). Kadangi pareigūnai 2 dienas buvo sulaikyti, galutinės bausmės – 96 MGL (3615 eurų) dydžio baudos. Nuspręsta iš abiejų kaltinamųjų konfiskuoti po 28,96 eurus, gautus iš nusikalstamos veikos.

Taip pat teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamųjų nusikalstama veika padaryta darbinės veiklos srityje, taip pat į padarytos veikos korupcinį pobūdį ir nusprendė pareigūnams 2 metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min