Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrovių „Melinga“ ir „Anykščių melioracija“ vadovas Bronislovas Laurikėnas jau nuteistas, STT atskleidžia viešojo pirkimo aferos schemą

Vos išvalyti melioracijos grioviai tuojau pat vėl uždumblėja, nes daug kaimų gyventojų į juos išleidžia buitines nuotekas.
LŽ nuotr. / Biurokratai įtariami tuo, kad neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas vienai jungtinei grupei laimėti Anykščių rajono Troškūnų seniūnijos melioracijos darbų viešojo pirkimo konkursą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie teismui perduotą milijoninės vertės viešojo pirkimo bylą, kurioje prieš teismą stos buvę Anykščių rajono biurokratai Antanas Katliorius ir Alvydas Timinskas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui Antanui Katlioriui ir buvusiam Žemės ūkio skyriaus vyresniajam specialistui, viešojo pirkimo komisijos nariui Alvydui Timinskui.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas, veikdamas, kaip įtariama, bendrininkų grupėje su Žemės ūkio skyriaus vyresniuoju specialistu A.Timinsku ir AB „Anykščių melioracija“ direktoriumi bei UAB „Melinga“ techniniu direktoriumi Bronislovu Laurikėnu,  neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas jungtinei grupei (AB „Anykščių melioracija“ ir UAB „Melinga“) laimėti Anykščių rajono Troškūnų seniūnijos melioracijos darbų viešojo pirkimo konkursą.

Susitaręs su B.Laurikėnu, Žemės ūkio skyriaus vedėjas savo pavaldiniui A.Timinskui nurodė į viešojo pirkimo konkurso sąlygas įtraukti papildomus reikalavimus, kurie diskriminuotų kitus potencialius konkurso dalyvius, bet būtų palankūs jungtinei grupei AB „Anykščių melioracija“ ir UAB „Melinga“.

Vykdydamas vedėjo nurodymus vyresnysis specialistas įtraukė papildomus reikalavimus į konkurso sąlygas ir B.Laurikėnui atskleidė konfidencialią informaciją apie potencialius konkurso dalyvius. Todėl B.Laurikėnas turėjo galimybę atlikti nesąžiningos konkurencijos veiksmus – susitarti su įmonėmis, kad jos nedalyvautų viešojo pirkimo konkurse. Tokiu būdu jungtinė grupė (AB „Anykščių melioracija“ ir UAB „Melinga“) laimėjo viešąjį  1 085 900 litų vertės darbų pirkimą ir galėjo pasinaudoti Europos Sąjungos investicinėmis lėšomis.

B.Laurikėnas 2011 m. rugpjūčio d. Anykščių rajono apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo. Jam teismas skyrė 13 000 Lt baudą, pažymima STT trečiadienį išplatintame pranešime.

Baudžiamoji byla dėl buvusių biurokratų piktnaudžiavimo perduota nagrinėti Anykščių rajono apylinkės teismui, apie tai jau išvakarėse buvo pasigyrę Panevėžio apygardos prokuratūros atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min