TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brolį negyvai svarmeniu uždaužęs paauglys: „Jis terorizavo mane nuo 11 metų, mušė mamą“

Nepilnametis, kaltinamas žiauriu brolio nužudymu
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Nepilnametis, kaltinamas žiauriu brolio nužudymu
Šaltinis: 15min
11
A A

Pirmadienį Kauno apygardos teismas ėmėsi nagrinėti brolžudystės bylą. Septyniolikmetis Prienų rajono gyventojas E.N. kaltinamas sportiniu svarmeniu uždaužęs ir peiliu subadęs savo septyneriais metais vyresnį brolį. „Išsiliejo metų nuoskaudos. Jis terorizavo mane nuo 11 metų, mušė mamą. Supykdavo dėl smulkmenų. Neatlaikiau“, – teisme parodymus davė nepilnametis.

Pagal bylos medžiagą, E.N. kaltinamas tuo, kad 2016 metų gruodžio 1 dienos vėlyvą vakarą ūkiniame pastate, esančiame Prienų rajone, tarpusavio konflikto metu tyčia pargriovė savo brolį ant sunkumų kilnojimo suoliuko ir ant grindų, prispaudė jį savo kūnu ir kaire ranka suspaudė jo kaklą, tyčia sudavė mažiausiai 16 smūgių sportinio svarmens rankena į galvą ir tyčia mažiausiai 3 kartus peiliu smogė broliui į kaklą, kairę ranką ir krūtinę, dėl ko jis įvykio vietoje mirė.

Mušė dėl menkniekių

Pirmadienį teisme vaikinas sutiko duoti parodymus. Jis visiškai pripažino savo kaltę ir ėmė teisėjams pasakoti, kaip nužudė agresyvų, ranką prieš mamą ne kartą kėlusį brolį A.N.

Neturėjau tikslo jo nužudyti, bet bijojau, kad atsigavęs jis pakenks man, mano mamai. Jau buvo tai daręs, – teigė kaltinamasis.

„Tą vakarą su draugu sportavome mūsų ūkiniame pastate įrengtoje sporto salėje, kai staiga užėjo į namus grįžęs girtas mano brolis. Jis parsinešė daugiau alkoholio. Prie mūsų akių išgėrė gal pusę litro. Iš pradžių konfliktas nekilo. Brolis išėjo, grįžo po kelių valandų ir ėmė intensyviai reikalauti važiuoti su juo kažkur girtuokliauti. Kai atsisakėme, ėmė manyti, kad nenorime leisti laiko su juo. Tuomet trumpam išėjo ir po 5 minučių jau grįžo visiškai pasikeitęs“, – lemtingos nakties įvykius ėmė pasakoti E.N.

Grįžęs vyresnysis brolis ėmė provokuoti jaunėlį susigrumti. Klausė, kodėl šis toks ramus, kodėl niekad nestoja akis į akį. A.N. prirėmė brolį prie sienos, gal keturis kartus spyrė į jo operuotą koją. Šįkart jaunėlis nusprendė pasipriešinti.

„Bandžiau jį nuraminti. Prašiau liautis. Po to nesuvokiau, kas įvyko“, – teigė kaltinamasis.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Nepilnametis, kaltinamas žiauriu brolio nužudymu
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Nepilnametis, kaltinamas žiauriu brolio nužudymu

Iš pradžių jis ėmė smaugti brolį. Šis leptelėjo, kad už tokius veiksmus atsiims: kentės kartu su mama. Galiausiai smaugiamasis prarado sąmonę. Tuomet E.N. griebėsi sportinio svarmens. Atliko gal 14–16 smūgių. Tuomet patikrino pulsą, – širdies ritmą dar jautė.

„Neturėjau tikslo jo nužudyti, bet bijojau, kad atsigavęs jis pakenks man, mano mamai. Jau buvo tai daręs. Kėlė ranką prieš savo žmoną, posūnį, mamą. Išsiliedavo ir viešumoje. Mane jis terorizavo nuo 11 metų. Fiziškai, kai tėvų nebūdavo šalia, psichologiškai – kas antrą ar trečią dieną. Kas man būdavo smulkmena, jam – didžiausia bėda. Mušė dėl menkiausių dalykų.

Kurį laiką jis gyveno Prancūzijoje. Tačiau išsiskyręs su žmona neturėjo kur dėtis ir grįžo gyventi su mama ir manimi. Tuomet situacija tik pablogėjo. Draugai jam darė įtaką. Dėl gyvenimo nesėkmių brolis gėrė, vartojo narkotikus. Žinojau, kad negali su juo ginčytis, nes nuolat agresyvus būdavo“, – tai, kad kentė ilgą laiką, teisme tikino kaltinamasis.

Po smūgių svarmeniu, E.N. griebė peilį ir ėmė darbuotis juo. Kai viskas baigėsi, gal dešimt minučių sėdėjo šalia brolio. Negalėjo patikėti tuo, ką pats padarė. Netgi bandė gaivinti. Galiausiai jis nubėgo visko pranešti mamai.

Kaltinamojo mama paskambino savo broliui, iškvietė greitąją pagalbą. Laukdami medikų, E.N. kartu su dėde bandė gaivinti brolį.

Iš pradžių teigė nežudęs

Pagal ikiteisminio tyrimo medžiagą, iš pradžių E.N. gynėsi brolio nežudęs, slėpė nusikaltimo įrankius: „Tą akimirką nesuvokiau, kas teisinga. Kaip teisingai pasielgti. Buvau labai išsigandęs. Pats negalėjau patikėti, ką padariau. Tiesiog persipildė kantrybė. Metus kauptos nuoskaudos išsiliejo.“

Vaikinas teigė, jog po tam tikrų įvykių brolienės namuose buvo pradėti slėpti aštrūs daiktai. Du vaikus turėjęs brolis savo žmonai yra grasinęs ją papjauti, naudojo smurtą net jai būnant nėščiai.

„Kartais apsistodavau jų namuose. Kartą brolis mane yra išmetęs už durų. Esu turėjęs mėlynių, kraujosrūvų. Niekad nesipriešinau. Tėvai žinojo tik dalį brolio smurto atvejų prieš mane. Maniau, jei pasakosiu, tai jį dar labiau supykdys“, – teigė kaltinamasis.

Paklaustas teisėjų, koks buvo brolio nužudymo motyvas, E.N. teigė, jog tiesiog norėjo apginti save ir kitus.

„Jis visuomet buvo agresyvus. Kai dar mokėsi mokykloje, vogdavo daiktus iš namų, sutaupytus pinigus. Pasiimdavo tėvų mašiną. Ne kartą yra pakliuvęs į avariją, sudaužė girtas ne vieną automobilį“, – tikino E.N.

Įvykio metu kaltinamojo ir nužudytojo tėvas buvo išvykęs į Norvegiją. Tėvui būnant namuose, vyresnysis brolis būdavo ramesnis: fizinio smurto protrūkių tuomet nekildavo, smurtaujama būdavo tik psichologiškai.

Sūnus pragėrė viską

Parodymus teisme davė ir abiejų brolių mama. Moteris teigė, jog vyresniojo sūnaus pagrindiniai du pomėgiai buvo alkoholis ir narkotikai.

„Jaunesnįjį brolį jis nuolat vadindavo invalidu, luošiu, nes šis turėjo problemų dėl kojų. Jaunėlis kentėjo. Kentėjau ir aš. Visus daiktus buvo pragėręs. Ištuštinęs tiek brolio, tiek mūsų banko sąskaitas. Viskas dėl alkoholio. Gyvenome nuolatinėje baimėje. Ramūs būdavome tik kai mano vyras namuose būdavo“, – teigė kaltinamojo mama.

Brolio jis nenorėjo, nekentė nuo gimimo. Nuolat užgauliojo. Vadino invalidu, – tai, kad nužudytasis sūnus nemėgo jaunėlio brolio, tikino abiejų jų mama.

Pasak jos, vyresnysis sūnus nuo 10 klasės buvo susidėjęs su bloga kompanija. Nuolat pabėgdavo iš mokyklos. Prasidėjo alkoholis, narkotikai. Vis dėlto mokyklą jis sugebėjo baigti, išsilaikė vairuotojo teises, tačiau jau po mėnesiojas pragėrė. Vėliau sudaužė dar vieną mašiną. Buvo nuolat išmetamas iš darbo dėl alkoholio, imdavo kreditus. Ne kartą grasino savo žmonai, vaikams. Buvo išdaužęs ir namų langus.

„Vyresnėlis buvo tikrai agresyvus. Galiausiai žmona neištvėrė – paliko jį. Nepaliksi vaiko juk gatvėje. Prisiėmėme į namus. Gal mūsų kaltė, kad toks užaugo, nes 7-erius metus turėjome jį vieną. Išlepinome. Nupirkome gal penkias mašinas, visas sudaužė. Sumokėjome ne vieną baudą. Jis augdamas gavo viską, ką norėjo. Brolio nenorėjo, nekentė nuo gimimo. Nuolat užgauliojo. Bandėme ištraukti jį iš to problemų liūno, bet nepavyko“, – ašarodama teisme pasakojo moteris.

Ji teigė nenorėjusi viešinti šeimoje vykstančių dalykų, todėl ir nesikreipė į policiją.

„Lemtingąją naktį jaunėlis pirmą kartą pakėlė ranką. Manau, persipildė jo kantrybės taurė. Geras vaikas. Rūpinosi visais buities dalykais. Nė karto dėl jo nebuvau iškviesta į mokyklą“, – paklausta, kodėl jaunesnysis sūnus taip žiauriai nužudė vyresnįjį, atsakė abiejų brolių mama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min