Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Išmėsinėtų stirnų likučiai pamiškėje ir mėsa medžiotojo namuose išdavė brakonierių

Biržų rajone gyvenantis 45 metų Vaidmantas Murnikas teisme pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis bei brakonieriavimo. Panevėžio apylinkės prokuratūra šiam asmeniui buvo pateikusi kaltinimus dėl pasibaigus medžioklės sezonui sumedžiotų stirnų ir jo namuose per kratą rastų neteisėtai laikomų šovinių.
Stirnos galvos iškamša
Stirnos galvos iškamša / Headsandtails.co.uk

Šiemet, sausio 6 dieną, Biržų rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai, dalyvaudami reide, pamiškėje esančiame griovyje rado išmestus 4 stirnų likučius. Vėliau jie atkreipė dėmesį, kad tokie pat batų, kaip ir šalia išmėsinėtų stirnų, antspaudai, palikti ir keliose netoliese esančiame miške įrengtose šėryklose, prie jų įrengtuose medžiotojų bokšteliuose. Prie šėryklų buvo rasta ir kraujo.

Netrukus aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad šiose vietovėse dažniausiai medžioja vietinio medžiotojų būrelio narys Vaidmantas Murnikas. Kartu su policijos pareigūnais jiems nuvykus į minėto biržiečio namus, šeimininkas patvirtino iš tiesų išmetęs į griovį žvėrienos atliekas. Tačiau jis teigė, kad tai buvo dar pernai gruodžio pabaigoje teisėtai sumedžioti gyvūnai. Stirnas ir jų jauniklius galima medžioti iki gruodžio 31 dienos.

V.Murnikas tvirtino, kad 2014 metų gruodžio 27 dieną sumedžiojęs 4 stirnas, jas nusivežė pas pažįstamą vyriškį, abu jas išdarinėjo, pasidalijo mėsą. Gyvūnų likučius jie sudėjo į maišus ir paliko viralinėje, o joms pradėjus gesti, sausio 6 dieną išvežė ir išmetė į pamiškę.

Tačiau aplinkosaugininkų aptikti stirnų kailiai ir kitos atliekos buvo šviežios, net nesušalę. Be to, V.Murniko pagalbininko namuose buvo rasta ir šviežios stirnienos.

Atlikdami kratą V.Murniko namuose, seife policijos pareigūnai surado 40 neteisėtai laikomų šovinių, skirtų įvairiems graižtviniams ginklams.

Sodybos šeimininkas ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme teigė, kad pusę šių šovinių – 7,62 mm kalibro „30-06 Springfield“ – jis kartu su medžiokliniu šautuvu buvo pardavęs kitam medžiotojui, tik šis šovinių dar nespėjo pasiimti. Dar 20 vienetų 9 mm kalibro Makarovo (PM) sistemos šovinių V.Murnikas tvirtino užmiršęs grąžinti policijos komisariatui, kai 2011 metų pavasarį išeidamas į pensiją grąžino tarnybinį pistoletą „Makarov“.

123RF nuotr./Medžiotojas
123RF nuotr./Medžiotojas

Biržų rajono apylinkės teismas V.Murniko parodymus įvertino kritiškai. Teismas konstatavo, kad nuolat medžiojantis teisiamasis seife padėtų „Makarov“ šovinių negalėjo nepastebėti, o kitų šovinių nebeturėjo teisės laikyti, vos tik pardavęs šautuvą, skirtą jais šaudyti.

Teismui taip pat nekilo abejonių ir dėl to, kad minėtos 4 stirnos, kurių likučiais V.Murnikas su bičiulius bandė atsikratyti, buvo sumedžiotos sausio mėnesį, kai jų medžioklė draudžiama. Tai patvirtino ir ekspertų išvados.

Šią savaitę (rugsėjo 9 d.) V.Murnikas išgirdo nuosprendį. Biržų rajono apylinkės teismas jį pripažino kaltu ir dėl neteisėtos medžioklės, ir dėl neteisėto šaudmenų laikymo. Vyriškiui skirtas 70 parų areštas, taip pat dvejus metus uždrausta medžioti. Be to, iš V.Murniko Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentui priteista 5 tūkst. 99 eurai gamtai padarytai žalai atlyginti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje kruopščiai atliko Biržų rajono policijos komisariato tyrėja Jolanta Vaitiekūnienė, o jam vadovavo Panevėžio apylinkės prokuroras Mantas Jurkėnas, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus (Panevėžys) vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės penktadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius