Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 11d. 12:34

Bus teisiami pavojingi Kaune, Mažeikiuose ir Telšiuose siautėję ginkluoti nusikaltėliai

Ginklas
Ginklas

Pareigūnai išaiškino ir perdavė teismui dviejų įtariamųjų bylą. Nuo pernai metų rugpjūčio iki gruodžio nusikaltėliai plėšė gyventojus, parduotuves, biurus, vaistinę.

Pernai lapkritį ir gruodį Kaune buvo įvykdyti sunkūs nusikaltimai, nusikaltėliai plėšdami naudojo šaunamąjį ginklą. Išanalizavus šių nusikaltimų schemas, Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) buvo sudaryta speciali tyrimo grupė iš įvairiuose struktūriniuose padaliniuose dirbančių policijos pareigūnų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Kriminalistai gruodžio 7 d. Naujoje Akmenėje sulaikė įtariamuosius 32 metų J.V., anksčiau 5 kartus teistą už vagystes, plėšimą, nužudymą, nuolat keitusį gyvenamąsias vietas, ir 20 metų R.A., anksčiau teistą už viešosios tvarkos pažeidimą.

Vėliau paaiškėjo, jog nusikalstamos veikos vykdytos ilgiau ir jų būta daugiau – laikotarpiu nuo rugpjūčio 25 d. iki gruodžio 3 d. nusikalstamos veikos vykdytos ne tik Kaune, bet ir Mažeikiuose bei Telšiuose.

Operatyvios paieškos priemonės, bendri policijos pareigūnų ir Kauno apygardos prokuratūros prokurorų veiksmai buvo sėkmingi, todėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai gruodžio 7 d. Naujoje Akmenėje sulaikė įtariamuosius 32 metų J.V., anksčiau 5 kartus teistą už vagystes, plėšimą, nužudymą, nuolat keitusį gyvenamąsias vietas, ir 20 metų R.A., anksčiau teistą už viešosios tvarkos pažeidimą.

Tyrimų metu išsiaiškinta, jog J.V. įvykdė 13 nusikalstamų veikų: 1 vagystę, 7 ginkluotus plėšimus, 1 šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimą, 3 kartus neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas bei 1 kartą nesunkiai sutrikdė sveikatą.

R.A. prisidėjo prie 3 iš minėtų nusikalstamų veikų – 2 plėšimų ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Nustatyta, kad rugpjūčio 25 d. 1 val. Kaune, Partizanų g. ir Kovo 11-osios g. sankirtoje, panaudojus smurtą, iš piliečio V.K. pavogtas krepšys su daiktais.

Rugsėjo 22 d. apie 1 val. Kaune, V.Krėvės pr., panaudojus smurtą, iš piliečio T.M. pavogtas mobiliojo ryšio telefonas. Spalio 21 d. apie 16 val. Kaune, Islandijos pl., išdaužus prekystalio stiklą, iš vaistinės pavogtas kasos aparatas.

Lapkričio 15 d. apie 13 val. 20 min. Kaune, V.Krėvės pr. esančiose bendrovės patalpose du vyrai, panaudoję fizinį smurtą, surišo darbuotoją ir iš seifo pagrobė auksinius dirbinius, pinigus ir savigynai įsigytą kovinį pistoletą „Walter“.

20 d. apie 21 val. 50 min. Mažeikiuose, Vaižganto g., iš parduotuvės, grasinant pardavėjai ginklu, pavogti pinigai. 21 d. apie 18 val. Telšių r., Tryškiuose, iš parduotuvės, grasinant pardavėjai ginklu, pavogti pinigai. 27 d. apie 20 val. iš buto, esančio V.Krėvės pr., du vyrai, grasindami pistoletu ten gyvenantiems vyrui ir moteriai, pagrobė kompiuterį „Apple Ipad 3“, tris mobiliojo ryšio telefonus. 29 d. apie 15 val. 33 min. Ašigalio g., namo bendrojo naudojimo patalpose, nepažįstamas vyras smogė jaunuoliui (gimusiam 1991 m.) bei peršovė blauzdą.

Padaryta žala asmenims ir įmonėms siekė nuo 350 Lt iki 59 000 Lt.

Gruodžio 3 d. apie 17 val. 45 min. Kaune, Sartų g., nenustatytas asmuo peršovė vyro (gimusio 1982 m.) koją ir pasikėsino pagrobti „Canon“ fotoaparato objektyvą.

Padaryta žala asmenims ir įmonėms siekė nuo 350 Lt iki 59 000 Lt.

Balistikos specialistams skubiai pateikus išvadas, paaiškėjo, jog nusikaltimų metu buvo naudojamas tas pats, iš juvelyrinės parduotuvės lapkričio 15 d. pagrobtas šaunamasis ginklas „Walter“. Taip pat nustatyta, jog iki gruodžio 7 d. Akmenėje, Kudirkos g., J. V. neteisėtai laikė medžioklinį šautuvą ir pistoletą. Kratų metu pas įtariamuosius buvo rastas pagrobtas pistoletas „Walter“, 40 šovinių, medžioklinis šautuvas dalinai nupjautu vamzdžiu ir buože bei šoviniai, peilis.

Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, Kauno kriminalistai aptiko įtariamųjų pėdsakus, organizavo pasalas galimose jų buvimo vietose, atliko kratas. Tyrimo metu išsiaiškinta, jog vienas iš įtariamųjų prisidėjo prie sukčiavimo telefonu Estijoje organizavimo. Surinkta tai patvirtinanti medžiaga perduota kolegoms iš Estijos. Įtariamajam inkriminuojama 41 nusikalstama veika Estijos Respublikoje.

Gruodžio 7 d. abu įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į Kauno apskrities VPK areštinę. Po to teismas leido įtariamuosius suimti 3 mėnesiams. Suėmimas buvo vis tęsiamas. Liepos 31 d. byla buvo atiduota Kauno apygardos prokuratūrai, o jau rugpjūčio 1 d. – teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min