Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 19d. 14:38

Butelį vyno pavogę cinikai žiauriai sumušė parduotuvės direktorių

Smurtas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Smurtas

Panevėžyje nuosprendį išgirdo 28 m. Simonas Ladauskas, vidury dienos sunkiai sužalojęs vienos miesto parduotuvės direktorių. Pastarajam nuo užpuoliko smūgių lūžo kaukolė, jam teko ilgai gydytis. Nuteistasis vos prieš dvejus metus iki šio nusikaltimo išėjo į laisvę atlikęs bausmę už tyčinį nužudymą.

Balandžio 14 dieną Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis, kuriuo panevėžietis S.Ladauskas pripažintas kaltu ir jam skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Iš nuteistojo taip pat priteista atlyginti parduotuvės direktoriui 15 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Kartu su juo teisiamą 26 metų panevėžietį Edviną Apšegą teismas pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos sutrikdymo ir skyrė jam 1 metų laisvės apribojimo bausmę.

Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad parduotuvės vadovui buvo sutrenktos galvos smegenys, lūžo smilkinkaulis.

Jis taip pat įpareigotas per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje.

Panevėžyje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje įsikūrusi parduotuvė įžūliai apvogta 2014 metų rugsėjo 8 dieną. Prieš pat vidurdienį į parduotuvę užėjęs jaunuolis iš lentynos pasiėmė 6,66 euro vertės putojančio vyno butelį, pardavėjai pareiškė už jį nemokėsiąs ir išėjo.

Dviem pardavėjoms ėmus šauktis pagalbos, pagalbinėse patalpose buvęs 42 metų parduotuvės direktorius puolė gaudyti vagišiaus. Išbėgęs į lauką, jis čiupo butelį besinešantį jaunuolį už rankos. Tačiau tuoj pat sulaukė smūgių krušos. Jį puolė mušti ne tik vagišius, tačiau ir dar vienas jaunuolis.

Mušamam vyrui į pagalbą puolė greta veikusio prekybos centro apsaugos darbuotojas. Tačiau šį užpuolė dar du prie parduotuvės buvę jauni vyrai. Jie apsaugininką mušė ir spardė, o po to visi keturi užpuolikai pasišalino.

Ekspertai konstatavo, kad šiam nukentėjusiajam buvo padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Pilietiškai pasielgęs prekybos centro darbuotojas nukentėjo mažiau, nes nuo daugumos chuliganų smūgių apsigynė.

Ikiteisminį tyrimą dėl šio įžūlaus nusikaltimo atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pavyko nustatyti dviejų įtariamųjų asmenybes. Paaiškėjo, kad kartu su butelį pavogusiu jaunuoliu parduotuvės vadovą užpuolė 28 metų panevėžietis S.Ladauskas, o vienas iš apsaugininką mušusių jo bendrų – 26 metų E.Apšega, taip pat gyvenantis Panevėžyje.

S.Ladauskas anksčiau teistas tris kartus, pastarąjį kartą 2005 metais – už tyčinį nužudymą iš savanaudiškų paskatų, kurį su bendrininkais įvykdė dar būdamas nepilnametis.

Į laisvę jis buvo paleistas 2012 metais. Po kruvino incidento prie parduotuvės jis pasislėpė, buvo paskelbta jo paieška. S.Ladauską pareigūnai sulaikė beveik po metų, 2015-ųjų vasarą.

Kitų dviejų įtariamųjų asmenybių pareigūnams kol kas nepavyko nustatyti. Tai nustačius, bylos dėl jų padarytų veikų bus perduotos nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

E.Apšega savo kaltę dėl viešosios tvarkos sutrikdymo pripažino ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme. S.Ladauskas kaltu dėl jam pareikštų kaltinimų prisipažino tik teismo proceso metu – per ikiteisminį tyrimą jis kaltę neigė ir atsisakė duoti parodymus.

Skirdamas bausmes, Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad S.L.adauskas kaltę pripažino ne savo iniciatyva, o dėl jau surinktų įrodymų, todėl jo prisipažinimas nepripažintinas atsakomybę lengvinančia aplinkybe.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusi prokurorė J.Sabaliauskienė pabrėžė, kad jaunų vyrų elgesys buvo ypač įžūlus ir ciniškas. Jų nebaudžiamumo jausmą dar padidino išgertas alkoholis.

„Nusikaltimas buvo įvykdytas vidury dienos, matant greta esančios mokyklos moksleiviams, per pertrauką vaikštinėjusiems prie parduotuvės. Užuot sudrausminę apsivogusį vaikiną, kaltinamieji užpuolė parduotuvės vadovą ir jam padėti bandžiusį apsaugininką“, – sakė prokurorė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min