Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 13:57

Byla dėl šmeižto: Laimutė Stankūnaitė sutinka taikytis, Venckienė ir Kedienė reikalauja baudžiamosios atsakomybės ir psichiatrinės ekspertizės (video, nuotraukos)

Laima Stankūnaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laima Stankūnaitė
Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pradėjo nagrinėti Neringos Venckienės ir Laimutės Kedienės privataus kaltinimo skundą dėl prašymo patraukti baudžiamojon atsakomybėn L.Stankūnaitę už jų šeimos šmeižimą per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Kaip žinoma, Drąsiaus Kedžio dukrytės laikinoji globėja Neringa Venckienė su motina Laimute Kediene kreipėsi į teismą, kad baudžiamojon atsakomybėn būtų patraukta mažametės mama Laimutė Stankūnaitė, viešai pareiškusi, esą vaikas 9 mėnesius buvo tvirkinamas Kedžių ir Venckų namuose.

Tokią mintį mergaitės motina pareiškė rugsėjo 23 dieną, kai „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistui Edmundui Jakilaičiui davė interviu, kuris tą patį vakarą buvo parodytas laidoje „Lietuva tiesiogiai“.

Pareiškėjos nurodė, kad per televiziją kalbėdama apie Venckų bei Kedžių šeimą L.Stankūnaitė paskleidė tikrovės neatinkantį, žeminantį ir pasitikėjimą pakertantį teiginį: „Jinai buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius.“

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Neringa Venckienė
Neringa Venckienė ir Laimutė Kedienė teisme

Trečiadienio popietę teisme surengtas taikinamasis posėdis. Jo metu L.Stankūnaitė prisipažino, kad sutiktų taikytis. Tuo tarpu N.Venckienė ir L.Kedienė nesutiko – jos kategoriškai reikalauja baudžiamosios atsakomybės.

L.Stankūnaitė šios dienos posėdyje argumentavo, kad televizijos laidoje išsakė tik savo nuomonę. L.Stankūnaitė taip pat aiškino, kad ta nuomonė buvo pagrįsta tam tikra jos turima informacija.

Savo ruožtu N.Venckienė tvirtino, kad per televiziją pareikšta mintis nuskambėjo ne kaip nuomonė, o faktas. „Tokios nuomonės viešai reikšti negalima, tai šmeižtas“, – kartojo N.Venckienė. 

Drąsiaus Kedžio sesers įsitikinimu, šioje byloje L.Stankūnaitei turėtų būti skirta kardomoji priemonė. N.Venckienė įsitikinusi, kad L.Stankūnaitė gali slapstytis, išvykti iš Lietuvos. Anot kaunietės teisėjos, siekiant užkirsti tam kelią, iš L.Stankūnaitės galima paprasčiausiai atimti pasą. Kitas variantas – skirti jai namų areštą. Tokiu būdu, anot N.Venckienės, tuo pačiu būtų sutaupytos milžiniškos lėšos, šiuo metu išleidžiamos valstybinei L.Stankūnaitės apsaugai.N.Venckienė baiminasi, kad L.Stankūnaitė gali pasislėpti, todėl siūlo atimti iš jos pasą arba skirti namų areštą. L.Stankūnaitė tikina niekur bėgti nesiruošianti.

Dėl siūlymo skirti kardomąją priemonė teisėja klausė ir pačios L.Stankūnaitės nuomonės. „Žinote, aš esu saugoma. Be to, vyksta teismo procesai ir aš net negalėčiau išvykti. Aš tikrai nesiruošiu bėgti!“ – kalbėjo jauna moteris.

Posėdžio pabaigoje N.Venckienė netikėtai pareiškė, kad L.Stankūnaitei būtina atlikti psichiatrinę ekspertizę: esą ji viešai yra pagrasinusi nusižudyti.

„Manau, jos psichinė būsena nėra gera“, – viešame teismo posėdyje pareiškė N.Venckienė. D.Kedžio sesuo pridūrė, kad jei tokią diagnozę patvirtintų specialistai, ji galbūt netgi atleistų L.Stankūnaitei ir nebereikalautų kelti baudžiamosios bylos dėl šmeižto.

Taikinamąjį posėdį surengusi teisėja Alberta Baltušytė paskelbė, kad šalims nesusitaikius bylą ji perduoda nagrinėti teisiamajame teismo posėdyje. Procesą numatoma tęsti vasario 8 dieną.

Kai buvo atliktas šis formalus veiksmas, privataus kaltinimo skundą padavusioms L.Kedienei ir N.Venckienei teismas šioje byloje suteikė nukentėjusiųjų statusą.

Klausimą dėl kardomosios priemonės skyrimo L.Stankūnaitei teisėja žadėjo išspręsti kitame teismo posėdyje.

Beje, A.Baltušytė nusistebėjo, kodėl nė viena ginčo šalių nepaprašė nagrinėti bylos uždarame teismo posėdyje. Su mažamete susijusį procesą stebėjo gausus būrys žiniasklaidos atstovų. Šį klausimą teismas taip pat galės išspręsti pirmojo teisiamojo posėdžio metu. L.Stankūnaitė iškart prasitarė iš tiesų pageidaujanti neviešo proceso. Kitame posėdyje turėtų dalyvauti ir L.Stankūnaitei skirta valstybės samdoma advokatė.

VIDEO: 15min.lt - Venckienės komentaras po bylos dėl šmeižto
VIDEO: 15min.lt - Kedžio motinos komentaras po bylos dėl šmeižto

 

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Laima Stankūnaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./L.Stankūnaitę atvežė, visą posėdį saugojo ir išvežė trys kaukėti pareigūnai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX
15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min