Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 18d. 13:20

Bylą dėl vestuvių, virtusių laidotuvėmis, nagrinės septyni Aukščiausiojo Teismo teisėjai

Kaltinamasis M.Belkevičius
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Nuteistasis M.B.Belkevičius

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kasacine tvarka nagrinėja rezonansinę laidotuvėmis virtusių vestuvių baudžiamąją bylą. Siekiant galutinai išnarplioti šią istorija, nutarta perduoti Marjano Bronislavo Belkevičiaus bylą išplėstinei Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegijai.

15min.lt primena, kad po lemtingosios 2010-ųjų rugsėjo 26-osios nakties, kai švenčiant vestuves Vilniaus rajone patėvis nudūrė jaunikį, Vilniaus apygardos teismas Marjanui Bronislavui Belkevičiui buvo skyręs 9 metų laisvės atėmimo bausmę (prokuratūra prašė 12 metų), o Lietuvos apeliacinis teismas kalėjimo laiką sutrumpino iki 7 metų.

Nuteistojo padėtį lengvino tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą, nuoširdžiai gailėjosi dėl jo padarinių, be to, teisme buvo nustatyta, kad pats nužudytasis Piotras Kučko ne kartą agresyviai elgdavosi su patėviu. 

Nesutikdamas su bausmės dydžiu, nuteistasis kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą.

Skundą išnagrinėjusi LAT teisėjų trijulė antradienį popiet paskelbė, kad ši byla perduodama nagrinėti išplėstinei Aukščiausiojo Teismo kolegijai (7 teisėjų).

Anot LAT, klausimų kelia aspektai, susiję su būtinosios ginties viršijimu. LAT nutartyje pažymima, kad iki šiol nėra aiškios teismų praktikos, todėl šįkart bus stengiamasi ją suformuoti.

Beje, šventei Didžiasalyje virtus laidotuvėmis ir baudžiamąja byla, į viešumą iškilo visa tragiška šios šeimos gyvenimo istorija.

Apie tai, kad sūnaus Piotro netekusi Kristina Belkevič yra išskirtinai dramatiško likimo moteris, 15min.lt pasakojo jau anksčiau.

Šiandienis Aukščiausiojo Teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas. Išplėstinė LAT kolegija M.Belkevičiaus byloje posėdžiaus kitąmet.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min