Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 6d. 16:40

Byloje dėl šiauliečių regėjimo sutrikimų simuliavimo – Aukščiausiojo Teismo įžvalgos

Akis
123RF.com nuotr. / Asociatyvi iliustracija: baudžiamoji byla dviem nuteistosioms turėjo teigiamą „šalutinį efektą“ – padėjo „praregėti“.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) šiandien iš dalies patenkino nuteistos gydytojos skundą baudžiamojoje byloje dėl nepagrįstai nustatyto darbingumo lygio ir sumažino pirmos ir antros instancijos teismų jai skirtą laisvės atėmimo bausmę. Byloje kaltomis iš viso pripažintos trys šiaulietės: gydytoja, slaugytoja ir socialinė darbuotoja.

Dėl nepagrįstai nustatyto darbingumo lygio priimta galutinė ir neskundžiama nutartis, ketvirtadienį praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Šiaulių apygardos prokuratūros organizuotame ikiteisminiame tyrime slaugytoja Eglė Ruzgienė bei socialinė darbuotoja Rita Jankauskienė nuteistos dėl sukčiavimo apgaule įgyjant teisę į neva netekto darbingumo (dėl regėjimo funkcijų sutrikimo) pensijų išmokas. Joms padėjusi Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytoja oftalmologė Danutė Milkintienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

R.Jankauskienei piktybiškai atsisakant pasitikrinti regėjimo būklę, 2017 m. NDNT savo sprendimu ją pripažino darbinga 100 proc.

Aukščiausiasis Teismas pakeitė 2019 m. birželio 27 d. Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu gydytojai D.Milkintienei paskirtą bausmę.

Pirmos instancijos teismo skirtą laisvės atėmimą 4 metams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams sumažino trimis mėnesiais – moteriai skirta laisvės atėmimo bausmė 3 metams ir 9 mėnesiams jos vykdymą atidedant. Nuteistajai taip pat 3 metus uždrausta užsiimti medicinos praktika.

Šioje byloje slaugytoja E.Ruzgienė privalės sumokėti jai paskirtą 5 649 eurų baudą, o socialinė darbuotoja R.Jankauskienė nuteista laisvės atėmimu 3 metams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Pažymėtina ir tai, kad nuteistosios privalės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui atlyginti padarytą turtinę žalą: D.Milkintienė – 12 296 eurus, E.Ruzgienė – 3 102 eurus, R.Jankauskienė – 9 193 eurus.

Nuteistosios privalės atlyginti „Sodrai“ padarytą žalą: D.Milkintienė – 12 296 eurus, E.Ruzgienė – 3 102 eurus, R.Jankauskienė – 9 193 eurus.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrejus Mirnyj.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pagal gydytojos D.Milkintienės parengtus medicininius dokumentus minėtoms šiaulietėms Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) buvo nustatytas tikrovės neatitinkantis darbingumo lygis. Surinkta įrodymų, kad E.Ruzgienė nepagrįstai, apgaule savo naudai nuo 2014 iki 2016 metų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus gavo 6205 eurų išmokų dėl jai nustatyto neįgalumo – neva didelių regėjimo funkcijų sutrikimų. Lygiai taip pat, tik gerokai didesnę sumą – 18 387 eurų nuo 2007 iki 2017 metų gavo ir R.Jankauskienė.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui ir R.Jankauskienei piktybiškai atsisakant pasitikrinti regėjimo būklę, 2017 m. NDNT savo sprendimu R.Jankauskienę pripažino darbinga 100 proc., o E.Ruzgienė po to, kai 2016 m. jai baigė galioti sumažintas darbingumo lygis, dėl jo tolimesnio nustatymo į NDNT nebesikreipė.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min