Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čempionato pavojai: vagys, mušeikos ir neonaciai

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje pažymėtas „Eurobasket 2011“ šimtadienis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Eurobasket 2011“ kaukė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasaros pabaigoje prasidėjus Europos vyrų krepšinio čempionatui, Lietuvoje laukiama kišenvagių, sukčių, plėšikų ir mušeikų antplūdžio. Policija baiminasi, kad nepavyks išvengti ir save „patriotiniu jaunimu“ vadinančių neonacių išsišokimų.

Policijos departamentas rengiasi Lietuvoje šių metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. įvyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Policininkus jau pasiekė oficialus įspėjimas, kad šiomis dienomis jie negalės išeiti atostogų. Pareigūnų laukia daug darbo – manoma, kad kartu su tūkstančiais sirgalių į mūsų šalį patrauks ir nusikaltėliai.

Baugina neonaciai

Viešąją tvarką pareigūnams teks užtikrinti šešiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. „Tris savaites policija dirbs sustiprintu režimu“, – „15min“ sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis.

Policijos pareigūnai turės užtikrinti į Lietuvą atvyksiančių krepšinio komandų saugumą, prižiūrėti tvarką sporto arenų prieigose. Pačiose arenose dirbs saugos tarnybų darbuotojai.

Policijos departamentas yra sudaręs didžiausių grėsmių per Europos vyrų krepšinio čempionatą sąrašą. Anot R.Matonio, dideli žmonių srautai pritrauks kišenvagius ir plėšikus. „Didelį dėmesį skirsime žmonių turto apsaugai, galimi plėšimai, turto sunaikinimas, vagystės, ypač iš automobilių, gyvenamųjų patalpų, prie sporto arenų“, – sakė jis. Taip pat laukiama, kad gali suaktyvėti padirbtų pinigų naudojimas, prekyba narkotikais. Rengiamasi ir tam, kad prieš varžybas bus bandoma prekiauti padirbtais bilietais.

Anot R.Matonio, čempionato metu tikėtini radikalių nacionalistų išsišokimai. „Prieš čempionatą ir per jį planuojame aktyviau stebėti internetinę erdvę, be to, nuolat gauname informaciją iš Valstybės saugumo departamento. Tad, jeigu turėsime žinių, kad kažkas planuojama, imsimės priemonių, kad susirėmimų pavyktų išvengti“, – sakė jis.

2 milijonai litų – per mažai

Policija neatmeta, kad galimos muštynės tarp komandų sirgalių. „Visko gali būti. Pavyzdžiui, į atlapus gali kibti Rusijos ir Gruzijos komandų sirgaliai. Atvyksta krepšinio komanda iš Izraelio, iškyla teroro aktų grėsmė. Į tai taip pat kreipsime dėmesį“, – dėstė R.Matonis.

Jo teigimu, už darbą Europos krepšinio čempionato metu Policijos departamentui ketinama papildomai skirti 2 mln. litų, tačiau šios sumos užteks tik sumokėti pareigūnams už viršvalandžius ir apmokėti sunaudotą kurą.

„Mums pinigų reikėtų daugiau. Norėtume įsigyti technikos, kuria aprūpintume mobiliąją kuopą“, – pridūrė jis. Pasak R.Matonio, jeigu įsiplieks riaušės, bus prašoma Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų pagalbos.

Privilios prostitutes

Nors policija atskirai nesirengia tramdyti paskui sirgalius į Lietuvą atvyksiančių prostitučių, kai kurios nevyriausybinės organizacijos bando atkreipti dėmesį į gresiančią problemą.

Organizacija Dingusių žmonių šeimų paramos centras (DŽŠPC), kartu su „Lietuvos Caritu“, neseniai kreipėsi į kelias Europos Sąjungos valstybių ambasadas mūsų šalyje, prašydami finansinės paramos kampanijai, kuria rengiamasi paraginti sirgalius nesinaudoti perkamų moterų paslaugomis.

Kaip „15min“ sakė DŽŠPC direktorė Giedrė Blažytė, tikėtina, kad krepšinio čempionato metu suaktyvės prostitucija. „Pas panašius renginius šiam reiškiniui pažaboti metamos didelės pajėgos“, – pabrėžė pašnekovė.

Organizacijos tikisi miestuose, kuriuose vyks varžybos, iškabinti informacinius plakatus, kurie sirgaliams primintų, kad prostitucija Lietuvoje nelegali. Taip pat ketinama atspausdinti kelis šimtus skrajučių, kurios būtų dalijamos oro uostuose, kavinėse bei viešbučiuose. Tiesa, kol kas nežinoma, ar ši kampanija įvyks, nes DŽŠPC dar negavo pažado, kad kuri nors ambasada tam skirs pinigų. G.Blažytės skaičiavimais, plakatams, skrajutėms ir darbuotojų kelionėms užtektų keliolikos tūkstančių litų.

Policijos departamento atstovas R.Matonis teigė, kad prostitucijos numatomų grėsmių per čempionatą sąraše nėra, kovai su „plaštakėmis“ atskirai nesiruošiama. „Mes to neišskyrėme iš kitų pažeidimų. Lietuvoje tai nėra sunkus nusikaltimas, tai – administracinis teisės pažeidimas, panašus į girto asmens pasirodymą viešoje vietoje“, – pabrėžė jis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min