Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cigarečių kontrabandą gabenęs Šalčininkų policininkas suimtas savaitei

Šalčininkų policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šalčininkų policininkas suimtas savaitei
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus rajono apylinkės teismas informuoja, kad savaitei suimtas vienas iš dviejų Šalčininkų policininkų, trečiadienį įkliuvusių su cigarečių kontrabanda.

Kaip rašoma teismo pranešime, ketvirtadienį Vilniaus rajono apylinkės teisme svarstytas kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo Šalčininkų rajono policijos pareigūnui T.V. klausimas. Pareigūnas įtariamas bendrininkaujant su kitu Šalčininkų rajono policijos pareigūnu, trečiadienį tarnybiniu automobiliu neteisėtai gabenęs 8 dėžes (4 tūkst. pakelių cigarečių) „Minsk“, pagamintų Baltarusijos Respublikoje ir nepaženklintų nustatyto pavyzdžio Lietuvos Respublikos banderolėmis, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, viršijo 250 MGL dydžio sumą.

Tokiais veiksmais pareigūnas įtariamas šiurkščiai pažeidęs Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatyme numatytus teisingumo, nesavanaudiškumo, padorumo ir pavyzdingumo principus, taip pat pareigūno pareigas – laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, laikytis etikos principų bei taisyklių, tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, dėl ko valstybė patyrė didelės žalos, kadangi buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos valstybės institucijos – Lietuvos policijos – funkcijos ir veiklos principai bei diskredituotas valstybės tarnautojo vardas.

Remiantis byloje surinkta medžiaga, nustatyta, kad yra pakankamas pagrindas manyti, kad būdamas laisvėje įtariamasis gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Prokuroro prašymas paskirti vieno mėnesio sulaikymo terminą nepatenkintas. Įtariamieji byloje yra nustatyti, posėdžio metu įtariamasis nurodė padėsiantis ikiteisminiam tyrimui, siekiant kuo greičiau jį atlikti, pirminiai būtini atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmai neturėtų užimti daug laiko, tuo tarpu įtariamojo teisės neturi būti varžomos labiau, negu tai būtina, todėl įtariamasis sulaikytas septynioms dienoms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min