Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cinizmas ar nesusipratimas: laimingos įtariamosios vairuotojos-žudikės nuotrauka „Facebook“

Ieva Kazlaitė su drauge prie automobilio vairo
Nuotrauka iš „Facebook“ / Ieva Kazlaitė su drauge automobilyje
Šaltinis: 15min
1
A A

Viena apmaudžiausių 2014-ųjų metų eismo nelaimių – sostinės T.Narbuto gatvės pėsčiųjų perėjoje suvažinėta 19-metė studentė. Sausio 20 d. dėl šios avarijos kaltinama aukos bendraamžė Ieva Kazlaitė stojo prieš teismą. Jei bus įrodyta jos kaltė, I.Kazlaitei turėtų būti kelerius metus uždrausta vairuoti. Tačiau teismo posėdžio išvakarėse „Facebook“ buvo paviešinta nuotrauka, kur I.Kazlaitė įsiamžinusi plačiai besišypsanti automobilyje ir susidaro įspūdis, kad ji nusifotografavo prie vairo.

Eismo nelaimė, kai Vilniuje 19-metė „Opel Tigra“ vairuotoja T.Narbuto gatvėje pražudė bendraamžę pėsčiąją, pernai rudenį sujaudino visą Lietuvą. 

Spalio 14 d. Vilniuje apmaudžiai žuvo 19-metė studentė iš Pasvalio. Nelaimė įvyko ties T.Narbuto visuomeninio transporto stotele, kryptimi nuo Vilniaus centro Spaudos rūmų link. Mergina, vairavusi „Opel Tigra“, prie perėjos net nepristabdė praleisti pėsčiosios Birutės G., nors pirmąja juosta judėjusi transporto priemonė jau stovėjo. Beje, įvykio vietoje nebuvo matyti, kad jaunos vairuotojos „Tigra“ automobilis būtų paženklintas, kaip reikalauja KET, žalio klevo lapo lipduku.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Avarija Vilniaus T.Narbuto gatvėje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kitokios emocijos: vairuotoja su drauge iškart po avarijos Vilniaus T.Narbuto gatvėje.

„Nežinau, ar normalu, jei anketoje socialiniame tinkle keliamos tokios nuotraukos. Ar kartais kaltinamoji, užmušusi pėsčiąją T.Narbuto g., toliau nevairuoja? Akivaizdu, kad nuotrauka daryta prie vairo ir publikuota sausio 19 d. Aišku, tai nėra konkretaus vairavimo fakto nustatymas, tačiau kaip jaustis žuvusios merginos artimiesiems, kai kaltininkė kelia nuotraukas sėdėdama prie vairo su šypsena ligi ausų? Užmušiau žmogų – nesvarbu: šypsaus, juokinga, viskas ok, važiuoju toliau. Tokios mintys kyla pažvelgus į šią nuotrauką“ – 15min.lt emocingai rašo vienas skaitytojas (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – red. past.).

Panašu, kad nuotrauką į internetą įkėlė ne kaltinamoji I.Kazlaitė, o jos draugė Ilona – keleivio vietoje tame pačiame kadre matoma mergina.

Tiesa, portalo informatoriaus žiniomis, iki tragiškos avarijos pati I.Kazlaitė bent sykį yra įkėlusi į savąją „Facebook“ paskyrą administracinių teisės pažeidimų protokolų nuotrauką su prierašu „už velnišką greitį“.

Kaip skelbta anksčiau, pirmasis teismo posėdis dėl I.Kazlaitės sukeltos avarijos buvo atidėtas, nes kaltinamosios advokatas paprašė laiko susipažinti su byla. Teigiama, kad jaunoji vairuotoja atgailauja dėl savo sukeltos nelaimės. Bet atsakomybės ji neišvengs.

Formaliai jai gresia iki 8 metų nelaisvės, tačiau, jeigu žuvusios artimieji jai atleis – kalėjimo merginai gali pavykti išvengti.

Žuvusiosios motinai draudikai jau atlygino turtinę žalą, žada atlyginti ir neturtinę.

Žuvusiosios tėvas ir sesuo taip pat prašo pripažinti juos nukentėjusiaisiais ir pateikė ieškinius po 30 tūkst. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min