TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daktarui įgriso būti nelaisvėje (atnaujinta 11.30 val.)

Henrikas Daktaras teisme
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr. / Henrikas Daktaras teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį ir trečiadienį sprendžia klausimą dėl garsiojo kauniečio suėmimo.

Baisiais nusikaltimais įtariamas nusikaltamo pasaulio autoritetas Henrikas Daktaras nutarė išnaudoti dar vieną šansą ištrūkti į laisvę.

Kaunietis su savuoju advokatu Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė kovą Vilniaus apygardos teisme priimtą nutartį, pagal kurią Henytės suėmimo terminas buvo pratęstas 3 mėnesiams.

Gynyba siekia, kad nutartis būtų panaikinta, o kardomoji priemonė H.Daktarui – sušvelninta.

Kauniečio advokatas Kristupas Ašmys teismą antradienį tikino, kad jo klientas nėra toks jau užkietėjęs nusikaltėlis – kartais net Lietuvos mafijos tėvu tituluojamas vyras turi vos vieną galiojantį teistumą. Anot advokato, H.Daktaras turi nuolatinę gyvenamąją vietą ir šeimą, todėl išleistas į laisvę nei slapstytųsi, nei darytų naujus nusikaltimus.

Savo ruožtu šią bylą kuruojantis prokuroras Zdislavas Tuliševskis šios dienos posėdyje pareiškė, kad apie kardomosios priemonės H.Daktarui švelninimą negali būti nė kalbos.

Nuo prokurorų nesislapstė?

Šią bylą nagrinėjantis ir jau trečiadienį nutartį paskelbti žadandis teisėjas Kęstutis Jucys informavo, jog apie posėdį buvo pranešta ir pačiam H.Daktarui.

„Jis nepageidavo dalyvauti“, – sakė teisėjas ir dar pridūrė: „Jam ir nebūtina.“

Henytės gynėjas skunde teismui nurodė, kad jo klientui nepalanki kovo 4-osios teismo nutartis yra neteisėta ir nepagrįsta.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Gynėjas K.Ašmys siūlė nelaikyti Henytės užkietėjusiu nusikaltėliu: jo klientas turi vos vieną galiojantį teistumą.
Gynėjas K.Ašmys siūlė nelaikyti Henytės užkietėjusiu nusikaltėliu: jo klientas turi vos vieną galiojantį teistumą.

Vienas iš motyvų: prokuroras neleido susipažinti gynybai su bylos medžiaga. Be to, teismas, remiantis skundu, neleido H.Daktarui ir jo gynėjui susipažinti su liudytojų parodymais, kita medžiaga.

Advokatas K.Ašmys teismui aiškino, jog bylos medžiagoje su savuoju klientu taip ir nepamatė faktų, jog H.Daktaras buvo bent kartą kviestas į apklausą. „Todėl neteisinga teigti, kad jis slapstėsi nuo tyrimo“, – tikino gynėjas.

Generalinės prokuratūros atstovas išdėstė savąją poziciją šiuo klausimu. „Visa jo šeima buvo informuota, kad jis paieškomas, kad kviečiamas į prokuratūrą. Iki namo apšaudymo buvo bandoma įteikti H.Daktarui šaukimą, tačiau niekas ten neįsileisdavo“, – pasakojo Z.Tuliševskis.

Advokatas atkreipė dėmesį, kad šioje grandiozinėje Kauno mafijos byloje iš 15 įtariamųjų vos trims yra taikoma tokia griežta kardomoji priemonė – suėmimas. K.Ašmys kartojo, jog H.Daktaras buvo išvykęs į užsienį tik todėl, kad jam grėsė pavojus.Tačiau dabar, anot gynėjo, į laisvę išėjęs Henytė problemų nekeltų, nes turi šeimą bei kur gyventi.

Daktaru nebepasitikima

Savo ruožtu prokuroras svarstė, jog būdamas laisvėje H.Daktaras gali bėgti ar slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų. „Būdamas laisvėje jis taip ir darė“, – priminė Z.Tuliševskis.

Jis dar sykį priminė, jog H.Daktaras yra įtariamas labai sunkiais nusikaltimais, jam gresia labai rimta bausmė.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Prokuroras Z.Tuliševskis nenorėtų, kad laisvėje atsidūręs įtariamasis baugintų liudytojus ar slėptų įkalčius.
Prokuroras Z.Tuliševskis nenorėtų, kad laisvėje atsidūręs įtariamasis baugintų liudytojus ar slėptų įkalčius.

Prokuratūra taip pat neatmeta grėsmės, jog būdamas laisvėje H.Daktaras trukdytų ikiteisminiam tyrimui. Z.Tuliševskis priminė, jog ir anksčiau Henytė yra baustas už poveikį liudytojui.

„Yra duomenų, kad ir šioje byloje gali būti daromi tokie veiksmai“, – abstrakčiai kalbėjo prokuroras.

Jis dar pridūrė, kad ligšiol nerasti kai kurių nukentėjusiųjų šioje byloje palaikai, taip pat ginklai, tad ir dėl šių aplinkybių H.Daktaras būdamas laisvėje gali imtis tam tikrų veiksmų.

K.Ašmys dar atkreipė dėmesį, kad Bulgarijos teismas kaunietį leido išduoti Lietuvai pagal 13 kaltinimo epizodų, tuo tarpu mūsų šalyje H.Daktaras kaltinamas dėl mažiausiai 19 epizodų. „Šis procesinis pažeidimas mūsų taip pat netenkina“, – sakė K.Ašmys.

Tyrimas ilgas, bet nevilkinamas

Henytės gynėjas teisme dar pareiškė, jog norėtų pagaliau išgirsti iš Generalinės prokuratūros atstovo, kada pagaliau bus baigtas tyrimas, kada bus galima susipažinti su bylos medžiaga ir pradėti derinti gynybinę poziciją.

„Šis ikiteisminis tyrimas išties yra labai didelės apimties, labai daug nukentėjusiųjų, įtariamųjų, liudytojų, atliekama labai daug procesinių veiksmų, jie atliekami tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos respublikos ribų“, – pasakojo Z.Tuliševskis.

Prokuroro žodžiais tariant, visas kompleksas veiksnių įtakoja ikiteisminio tyrimo trukmę. „Tyrimo dirbtinai vilkinti tikrai nėra jokio pagrindo“, – pabrežė prokuroras.

Apibendrindamas bylos esmę Z.Tuliševskis sakė, kad skundžiama teismo nutartis yra visiškai pagrįsta ir teisėta. „Negali būti nė kalbos apie jos naikinimą ar keitimą!“ – pareiškė prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min