Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiavaikė mama nuteista už sau paskirtą 32 tūkstančių litų premiją

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešosios įstaigos „Vaikų poliklinika Jūsų namuose“ vienintelė steigėja ir direktorė Aurima Dilienė Vilniaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu nuteista už pasikėsinimą savo naudai įgyti didelės vertės svetimą turtą bei piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, praneša Vilniaus rajono apylinkės teismas.

Kaip rašoma teismo pranešime,  A.Dilienė 2008 m., būdama nėščia, siekdama asmeninės naudos, tyčia, VĮ „Vaikų poliklinika Jūsų namuose“ vienintelio steigėjo sprendimu, neteisėtai paskyrė sau, kaip įstaigos gydytojai, 32 tūkst. litų premiją. Įstaiga jai išmokėjo 23 392,85 litų sumą, taip padidindama pajamas, pagal kurias apskaičiuojama motinystės pašalpa nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus specialistės sprendimu, A.Dilienei iš nepagrįstai paskirtos 32 tūkst. litų premijos buvo išmokėta 14 tūkst. 730 litų bei priskaičiuota 85 tūkst. 116 litų motinystės pašalpa.

Be to, kaltinamoji, būdama vienintele minėtos viešosios įstaigos steigėja ir direktore (valstybės tarnautojui prilyginamu asmeniu baudžiamąja prasme), piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi, nepagrįstai įgijo teisę į padidintas savo draudžiamąsias pajamas, kuriuos šiuo atveju sudarė 99 tūkst. 846 litus, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė.

Pati kaltinamoji teigė, kad premiją ji nusprendė sau skirti už tai, kad dirbdama VĮ „Vaikų poliklinika Jūsų namuose“, siekdama reklamuoti savo įstaigą, teikė konsultavimo paslaugas interneto tinklalapiuose, rašė straipsnius, duodavo interviu radijo ir televizijos laidoms, bei atlikdavo kitus darbus, susijusius su įmonės veiklos vystymu, o už tai jokio atlyginimo negaudavo. Išmokėta premija, jos teigimu, padalinus ją iš devynių mėnesių, atitiko gydytojo gaunamą atlyginimą, nors darbų apimtis buvo gerokai didesnė, darbo valandos nenormuotos.

Tačiau teismas nustatė, kad paslaugas pagal bendradarbiavimo sutartis A.Dilienė teikė 2008 m., o sutartys sudarytos tik 2009 m., kai VSDFV Vilniaus skyriaus darbuotojai pradėję patikrinimą pareikalavo dokumentų, kurie galėtų patvirtinti minėtų paslaugų atlikimo faktą. Nebuvo pateikta duomenų, kad darbai, už kuriuos paskirta premija, buvo atlikti.

Teismas konstatavo, kad kaltinamoji pasinaudodama tarnybine padėtimi, ekonomiškai nepagrįstai padidino savo draudžiamąsias pajamas, suklaidino Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus darbuotoją, dėl ko jai buvo paskaičiuota nepagrįstai didelė motinystės pašalpa.

Teismas nusprendė paskirti kaltinamajai 13 tūkst. litų baudą bei patenkinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus 72 tūkst. 100 litų civilinį ieškinį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min