Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 10:25

Dėl vaiko pagrobimo sostinėje tyrimas dar nenutrauktas, o prokurorė nieko aiškinti nenori

Pareigūnai Pasakų parke
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pareigūnai Pasakų parke

Penktadienį policija spaudos konferencijoje pranešė, kad siūlys prokuratūrai nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo, nes surinkti duomenys neleidžia daryti išvados, kad toks nusikaltimas prie sostinės Televizijos bokšto praėjusią savaitę įvyko. Tačiau antradienio rytą prokuratūra informavo, kad tyrimas oficialiai tebevyksta, tačiau nieko daugiau paaiškinti nesiteikia.

Antradienio rytą 15min susisiekė su tyrimą kontroliuojančia Vilniaus apygardos prokuratūros prokurore Larisa Fedotova.

Ji, vos išgirdusi, kad skambina žurnalistas, pareiškė, kad prokuratūros atstovai jau atsakė į visus užduotus klausimus ir numetė telefono ragelį.

Pirmadienį 15min teiravosi prokuratūros, ar ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo jau nutrauktas, o gal surinkti duomenys leidžia spėti apie kitą galbūt padarytą nusikaltimą?

Taip pat klausta, ar teisėsauga nustatė ir apklausė įvykyje dalyvavusius asmenis, jei taip, ką jie pasakė.

Galbūt buvo padarytas ne nusikaltimas, o tik administracinis nusižengimas?

„Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad prokuroras šiuo metu analizuoja bylos medžiagą, procesiniai sprendimai dar nėra priimti“, – tokį atsakymą į klausimus pirmadienio popietę atsiuntė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Antradienio rytą ji pranešė, kad situacija dar nepasikeitusi – tyrimas dar nenutrauktas.

15min primena, kad teisėsaugą ant kojų sukėlė sausio 15 dieną apie 19 val. gautas pranešimas dėl pagrobtos 11–12 metų mergaitės.

Apie pagrobimą pranešė trys berniukai, žaidę netoliese, kai išgirdo pagalbos šauksmą. Jie esą matė, kaip vyrai mergaitei užklijuoja burną lipnia juosta ir įgrūda į sidabrinį automobilį su geltonais numeriais. Pradėta spėlioti, kad tai galėjo būti Didžiojoje Britanijoje arba Nyderlanduose registruota transporto priemonė, o galbūt paprastas taksi automobilis.

Ketvirtadienį policija išplatino vyro, galinčio turėti informacijos apie šį įvykį, fotorobotą. Ar jo tapatybę pavyko nustatyti, neaišku.

Penktadienį Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas pranešė, kad surinkti duomenys leidžia daryti išvada, kad mergaitės pagrobimo nebuvo, todėl ikiteisminį tyrimą siūlys prokuratūrai nutraukti.

„Įvykis buvo, tačiau mes neturime duomenų, kad tai galėjo būti nusikaltimas – vaiko pagrobimas. (...) Nėra duomenų“, – kalbėjo Vilniaus apskrities policijos vadas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min