Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 16d. 16:31 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 16d. 17:08

Dėl „Zero Live Show“ komandos pasirodymo bažnyčioje policija pradeda ikiteisminį tyrimą

E. Vėlyvio provokacija bažnyčioje
Kadras iš video / E. Vėlyvio provokacija bažnyčioje
Vilniaus policija pranešė pradedanti ikiteisminį tyrimą dėl trečiadienį per Žolinės šventę surengto „Zero Live Show“ komandos akibrokšto Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, Šalčininkų r. policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 171 str. – Trukdymas atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Šiame BK straipsnyje rašoma, kad tas, kas necenzūriniais žodžiais, įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis ar kitais nepadoriais veiksmais sutrikdė valstybės pripažintos religinės bendruomenės ar bendrijos pamaldas ar kitas apeigas arba iškilmes, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Skandalas kilo po to, kai režisieriaus Emilio Vėlyvio projekto „Zero Live Show“ komanda įėjo į Turgelių bažnyčią, kur lenkų kalba pakvietė į savo pasirodymą susirinkusiuosius prieš šventines mišias.

„Žolinių proga ZERO LIVE SHOW komanda, tiksliau, labiausiai religingi jos nariai, Dievo namuose kviečia tikinčiuosius šį spalį atvykti į jų tikėjimą sustiprinsiantį šou“, – buvo skelbiama prie tiesioginės transliacijos „Facebook“ socialiniame tinkle.

Portalui lrt.lt Vilniaus arkivyskupijos atstovė žiniasklaidai Santa Kančytė šį įvykį komentuoti atsisakė.

„Nėra ką komentuoti ir neverta pilti vandens į tą reklamos malūną. Tai nėra kažkoks labai svarbus įvykis, šiuo metu ruošiamės kur kas svarbesniems dalykams – popiežiaus vizitui“, – sakė ji.

Į teisėsaugą kreipėsi savivaldybė

Išplatintame Šalčininkų rajono savivaldybės pranešime rašoma, kad būtent ji kreipėsi į teisėsaugą dėl E.Vėlyvio ir jo komandos veikų įvertinimo.

„Žolinę švenčiantys Turgelių bažnyčioje susirinkę tikintieji buvo šokiruoti persirengusių aktorių, lenkų kalba pasakojusių apie naują projektą, o vėliau susirinkusiesiems dalijusių suktines, elgesio. Jų nuotaika dar labiau subjuro pamačius tiesiogiai transliuotą vaizdo medžiagą „Mišios“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Gana brutaliai ir skaudžiai nekviesti svečiai pažemino Turgelių bendruomenės garbę ir orumą, o paviešindami savo apsilankymą bažnyčioje įskaudino ne tik Turgelių, ne tik Šalčininkų rajono, bet ir visos Lietuvos tikinčiuosius“, – rašoma pranešime.

Šalčininkų rajono savivaldybė reiškė pasipiktinimą dėl, kaip rašoma pranešime, menininkais save vadinančių žmonių brutalaus poelgio.

„Pašaipa iš tikinčiųjų jausmų bei šventų simbolių nėra menas, o bažnyčia ne vieta reklamai ir pokštams. Įsiveržimas į maldos namus yra konkretus trukdymas tikintiesiems išpažinti savo tikėjimą. Toks elgesys nėra suderinamas su etikos normomis, pokštavimas apsivilkus liturginius drabužius bažnyčioje yra amoralus ir šventvagiškas poelgis. Aktorių elgesys kiršina bendruomenę, yra kvailas ir nepateisinamas.

Esame įsitikinę, kad aktoriai pažeidė LR Konstituciją, kuri skelbia, jog įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Pabrėžiame, kad aktoriai sutrikdė tikinčiųjų bendruomenei atlikti religines apeigas“, – rašoma pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

10:26
00:48
05:57

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min