Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausia Lietuvos aferiste vadinama Genė Kulikauskienė jau trečią kartą išvengė teismo

Byla dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo
Aurimas Šrubėnas / Genės Kulikauskienės ir jos dukters Loretos Norkūnienės byla dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas Vilniuje buvo priverstas jau trečią kartą atidėti Genės Kulikauskienės ir jos dukters Loretos Norkūnienės bylą dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo. Pirmus du kartus posėdžiai žlugo, nes kaltinamoji pageidavo turėti gynėją, o šįryt G.Kulikauskienės dukters atsivestas advokatas buvo nepasiruošęs bylai.

Nukentėjusiųjų nervai – jau įtempti kaip gitaros stygos. 

Ketvirtadienio rytą sužinoję, kad dėl kaltinamosios Genės Kulikauskienės ir jos dukters „fokusų“ jau trečią kartą neįvyks jų teismas, didžiules pinigų sumas praradę nukentėjusieji posėdžių salėje tiesiog pratrūko.

Kaip skelbta anksčiau, vieno nukentėjusiojo žodžiais tariant, „13 milijonų pavogusi, bet pinigų neturinti pensininkė“ su dukra Loreta Norkūniene teisiama dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo.

Moterys kaltinamos iš lengvatikių rinkdavusios milžiniškas pinigų sumas, žadėdamos geras palūkanas, tačiau paskolų negrąžindavusios.

Iki šios dienos žlugo du teismo posėdžiai, nes G.Kulikauskienės dukra atvykdavo be advokato, bet aiškindavo norinti turėti gynėją.

2013 m. liepos 5 d. posėdyje bylą nagrinėjantis teisėjas Miroslavas Gvozdovičius kaltinamąją L.Norkūnienę įspėjo, kad proceso dalyvių ji daugiau nešokdins: arba į rudeninį posėdį atsives gynėją, arba bus teisiama be jo.

„Aš matau, kad čia specialiai tempiama ta byla...“

Šiandieną į teismą L.Norkūnienė atvyko su pasamdytu teisininku, tačiau jos gynybos orderis yra išrašytas tik rugsėjo 5 dieną. Advokatas iškart paprašė skelbti byloje ilgą pertrauką, nes yra nepasiruošęs – jam reikia laiko susipažinti su bylos medžiaga.

„Toks kaltinamosios elgesys vertintinas kaip piktnaudžiavimas procesinėmis teisėmis“, – bylą kuruojanti prokurorė Jolita Kančauskienė pabrėžė, kad kaltinamoji nuo gegužės mėnesio turėjo laiko susirasti gynėją, kuris rudenį ateitų į teismą perskaitęs bylą.

„Aš matau, kad čia specialiai tempiama byla. Nesutinku jokiu būdu!“, – paklaustas, kokia jo nuomonė dėl bylos atidėjimo, pareiškė nukentėjusysis Grigorijus Žaunerovas, 1990–1995 m. buvęs Vilniaus miesto tarybos deputatu.

Dar kategoriškiau buvo nusiteikęs nukentėjusysis Valdas Gulbinas: „Čia yra pasityčiojimas iš teismo! Advokatą susiranda iš vakaro prieš posėdį...“

Vis dėlto teisėjas paaiškino negalintis pažeisti kaltinamosios teisės į gynybą, todėl paskelbė posėdžio pertrauką iki rugsėjo 23 dienos.

„Tegul man už kelionę sumoka!“ – iš savo vietos pašoko pensininkas G.Žaunerovas, į teismą sostinės Laisvės prospekte atvykstantis iš Žirmūnų rajono.

Šio prašymo neaptaręs teisėjas buvo priverstas išklausyti dar aštresnes V.Gulbino pretenzijas. Šis nukentėjusysis, kaltinamąsias tiesiai šviesiai vadinęs aferistėmis ir vagilkomis, pasipiktino jų pasirinktomis sėdimomis vietomis teismo salėje – už tribūnos.

„Aš noriu žiūrėti į šitų apgavikių snukius. O dabar jos sėdi ir juokiasi, šaiposi. Nei jūs jas matot, nei aš matau“, – kitokios tvarkos teisme norėjo vyriškis. Posėdžio šeimininkas M.Gvozdovičius apgailestavo, kad darbo sąlygos yra tokios, kokios yra, bet užsiminė kitame posėdyje prašysiąs kaltinamųjų įsitaisyti taip, kad bent teismas jas matytų.

G.Kulikauskienė teista jau tris kartus, šįmet teismas kitoje byloje paskelbė jai naują, tik dar neįsiteisėjusį nuosprendį, kurioje nukentėjusiesiems priteista apie pusę milijono litų. Anksčiau skelbta, kad vien Turto bankui G.Kulikauskienė skolinga daugiau kaip 10 mln. litų, tai liudija Aukščiausiojo Teismo nutartis.

Tiesa, naujausioje byloje kaltinamosios pateikti kur kas kuklesni, tik dešimtimis tūkstančių litų skaičiuojami ieškiniai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min