TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dingusių M.Vasiliausko suknelių ieško policija

Modestas Vasiliauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Modestas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Suknelėmis iš netradicinių medžiagų pagarsėjęs floristas Modestas Vasiliauskas neseniai neteko kelių savo naujausios kolekcijos modelių.

Menininkas įtaria, kad tris sukneles ir du sijonus pasisavino studentai, dalyvavę Kauno technologijos universiteto (KTU) Dizaino ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės organizuotame tradiciniame festivalyje „DiDi“. Vagystę ėmė tirti policija.

Kolekcijos drabužius paliko sandėlyje

Praėjusią savaitę praūžusioje festivalio programoje dalyvavo ir M.Vasiliauskas. Menininkas ne tik sutiko tapti šių metų „DiDi“ renginių rėmėju, bet ir parengė specialų pasirodymą finaliniam vakarui – praėjusį penktadienį vykusioms „Dizaino dienoms“. Per renginį floristas pristatė keletą savo kolekcijos drabužių. Tarp jų – ir kelis vėliau dingusius modelius.

Man pasakė, kad suknelės neatsiras. Maždaug „atia, čia ne mūsų problemos“.

„Kadangi po mano pasirodymo renginys dar nebuvo pasibaigęs, nutariau neišsivežti suknelių, palikti jas renginio patalpose. Nesidomėjau, ar jos saugomos, bet žinojau, kad rakinamos, todėl nieko blogo neįtariau. Tačiau kai po kelių dienų atvažiavau pasiimti daiktų, neradau dviejų sijonų ir trijų suknelių: buvo dingusi vestuvinė suknelė, prie jos derantys du sijonai ir dar viena havajietiška suknelė“, – pasakojo floristas.

Dingusius drabužius vyras įvertino 6 tūkst. litų. M.Vasiliauskas neslėpė, kad nenorėjo į šią istoriją painioti policijos. Kadangi įtarė, jog sukneles ir sijonus galėjo pasisavinti juos demonstravusios ar kitos renginyje dalyvavusios studentės, pirmiausia kreipėsi į festivalio organizatorius – KTU Dizaino ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės narius.

Teodoro Biliūno nuotrauka/Goda Sabutytė ir Modestas Vasiliauskas: suknelė iš velykinių margučių
Teodoro Biliūno nuotr./M.Vasiliausko suknelė iš velykinių margučių

„Esu tikras, kad drabužius pasiėmė kas nors iš jų. Tame sandėlyje, kur juos palikau, buvo alkoholio, kitų daiktų. Niekas iš jų nedingo, tik mano rūbai, – sakė M.Vasiliauskas ir tvirtino iš organizatorių nesulaukęs jokios pagalbos: – Man pasakė, kad suknelės neatsiras. Maždaug „atia, čia ne mūsų problemos“. Floristas jaučiasi įskaudintas ir dėl to, jog buvo ne tik renginio dalyvis, bet ir rėmėjas: „Parūpinau gėlių, užsakiau fejerverkus. Tam išleidau daugiau nei 1500 Lt. Kai tarėmės dėl rėmimo, su manimi bendravo normaliai, o kai pradėjau ieškoti suknelių, nesulaukiau jokios pagalbos.“

Suknelėms taip ir neatsiradus, trečiadienį M.Vasiliauskas kreipėsi į policiją. Ketvirtadienį Centro policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnai apžiūrėjo pagalbines patalpas Žemaičių gatvėje, iš kurių dingo drabužiai, tačiau daugiau tyrimo detalių kol kas nenori komentuoti.

„Tegul pasiskambina manekenėms...“

KTU Dizaino ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės nariai mestus kaltinimus neigia. Už projektus atsakinga atstovynės narė Renata Novogreckaitė 15min.lt tikino, kad nei jie, nei kiti studentai prie M.Vasiliausko drabužių nebuvo net prisilietę.

„Rūbus demonstravo jo paties atsivežtos manekenės. Kai kurios jų po pasirodymo namo išvažiavo net nepersivilkusios. Galbūt išsivežė ir tuos dingusius. Modestui reikėtų joms pasiskambinti ir išsiaiškinti“, – sakė KTU Dizaino ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės narė.

Pašnekovės teigimu, jau ne ne vienus metus vykstančiuose festivalio „DiDi“ renginiuose anksčiau nieko panašaus nėra nutikę. „Būdavo, kad po renginio randame paliktų daiktų. Tačiau paskelbdavome ir dizaineriai ar kiti žmonės ateidavo ir juos atsiimdavo. Vagysčių nėra buvę“, – tikino R.Novogreckaitė.

Kaltinti studentų nelinkusi ir fakulteto dekanė Virginija Jankauskaitė. „Liepiau jiems patiems išsiaiškinti su dizaineriu, kas ir kaip. Tačiau nenoriu tikėti, kad kalti studentai“, – teigė dekanė.

Kolekcijų saugumu rūpinosi patys kūrėjai

Festivalį organizavusių studentų teigimu, tiek M.Vasiliauskas, tiek kiti paskutiniame renginyje dalyvavę dizaineriai buvo iš anksto įspėti, kad savo kolekcijų saugumu turės pasirūpinti patys. Pasak KTU Dizaino ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės pirmininko Giedriaus Rutkausko, M.Vasiliauskas taip pat buvo įspėtas, kad patalpos, kuriose prieš pasirodymą ir po jo buvo jo modeliai, nėra rakinamos. Todėl rūbus geriausia būtų išsigabenti į saugesnę vietą.

„Jam (M.Vasiliauskui – aut. past.) buvo pasiūlyta išsivežti savo daiktus, nes patalpos, naudotos renginio metu persirengimui, nepriklauso mums. Į jas per savaitgalį galėjo patekti visi, kurie tik galėjo gauti raktą“, – sakė G.Rutkauskas. Studentų atstovybės pirmininkas taip pat prisiminė, kad po renginio kartu su kitais atstovybės nariais likęs sutvarkyti nuomotų patalpų jis viduje nematė nė vieno M.Vasiliausko kolekcijos rūbo, tik gėles. Todėl daro prielaidą, kad juos kažkas – manekenės ar pats floristas – išsigabeno iš karto po renginio.

„Gal M.Vasiliauskas neatsimena to. Neslėpsiu, renginio metu jis buvo neblaivus. Tą matė ir kiti žmonės, net apsauga buvo prie manęs priėjusi ir atkreipė dėmesį į tai. Galbūt jis nebeatsimena, kur rūbus padėjo?“ – svarstė G.Rutkauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min