Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 15:04

Dėl stambios mokesčių slėpimo schemos suimtas vienas iš „Grill London“ akcininkų ir žymus lenktynininkas

Andrius Lavrinavičius ir Ernestas Staponkus
15min ir komandos nuotr. / Andrius Lavrinavičius ir Ernestas Staponkus

Trečiadienį Kauno apylinkės teismas leido mėnesiui suimti du įtariamuosius, kurie įtariami stambia mokesčių slėpimo schema. Manoma, kad būdami laisvėje jie gali naikinti įrodymus ir trukdyti tyrimui. 15min žiniomis – tyrimo epicentre atsidūręs restoranų tinklas „Grill London“.

Pirmadienį ir antradienį pareigūnai krėtė „Grill London“ tinklo restoranus, apklausinėjo darbuotojus bei sulaikė vieną iš vadovų, tačiau jo neįvardijo.

15min žiniomis, tai vienas iš restoranų akcininkų ir vadovų Andrius Lavrinavičius.

Kitas įtariamasis – Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas, asociacijos „ESmotorsport“ prezidentas ir žymus lenktynininkas Ernestas Staponkus. Jie abu suimti mėnesiui.

Komandos nuotr./Ernestas Staponkus
Komandos nuotr./Ernestas Staponkus

Teisėja Violeta Miceikienė sakė, kad prokuroras Laimonas Petreikis du įtariamuosius prašė suimti maksimaliam terminui – 3 mėnesiams.

„Prokuroro prašymą tenkinau iš dalies. Buvo nutarta abiem įtariamiesiems skirti kardomąją priemonę – suėmimą – mėnesiui“, – sakė teisėja.

Anot V.Miceikienės, prokuroro vertinimu, įtariamieji galėjo trukdyti tyrimui, slėptis ir daryti naujus nusikaltimus.

„Įtariamieji būdami laisvėje gali trukdyti tyrimui, gali paveikti dar neapklaustus liudytojus ir gali sunaikinti, paslėpti tam tikrus daiktus turinčius reikšmės ikiteisminiam tyrimui tirti, taip pat suklastoti kai kuriuos buhalterinės apskaitos dokumentus. Prokuroras pateikė duomenų, kad nuo sulaikymo momento kompiuterinė technika yra slepiama ir naikinama“, – kalbėjo teisėja.

Teismo nuomone, įtariamieji laisvėje gali daryti ir daugiau nusikaltimų.

„Galima manyti, kad galimai nusikalstama tokio pobūdžio veikla abu įtariamieji užsiima pakankamai ilgą laiką. Yra duomenų, kad iš tokios nusikalstamos veikos abu įtariamieji gali gauti pakankamai dideles pajamas ir tai gali būti jų pragyvenimo šaltinis“, – teigia V.Miceikienė.

Teisėja atskleidė, kad abu įtariamieji savo kaltės nepripažįsta ir mano, kad jie nieko nusikalstamo nepadarė.

„Vienas iš įtariamųjų parodymų kol kas nedavė. Antrojo įtariamojo nuomone, tai, kas vyko, nėra nusikalstama veika“, – sakė ji.

Spalvinga praeitis

Teisėjos teigimu, vienas iš įtariamųjų yra ne kartą teistas. Žiniasklaidoje anksčiau rašyta būtent apie lenktynininko E.Staponkaus teistumus, jis buvo įkliuvęs ir dėl finansinių machinacijų, ir dėl kitų nusikaltimų.

Vienas tokių – neteisėtas laisvės atėmimas. E.Staponkus, aiškindamasis katalizatorių vagystes, apsimetė policijos pareigūnu ir sulaikė vieną žmogų.

Telšiuose su draugu jį išlaipino iš automobilio ir uždėjo antrankius, tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai buvo niekuo dėtas asmuo. Už šį nusikaltimą 2013 m. jam skirta 5850 litų bauda.

2011 m. E.Staponkus nuteistas, dėl panašios aferos, kuria yra įtariamas ir dabar.

Tąkart vadovaudamas viešajai įstaigai „Autokrosas“ jis gavo beveik milijono litų paramą veiklai vykdyti, tačiau visus gautus pinigus išgrynino ir panaudojo savo reikmėms.

Rado milijoną eurų grynais

Apie didelę operaciją trečiadienį rašė 15min.

Tyrimo metu nustatyta, kad viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės vadovas bei kitos įstaigos prezidentas, iš anksto susitarę, nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gruodžio 31 d. iš maitinimo paslaugas teikiančio tinklo įmonių į kitos įstaigos sąskaitą, kaip paramą, pervedė daugiau nei 400 tūkst. eurų.

Tokiais veiksmais siekiama išvengti mokesčių, kurių suma ne mažiau kaip 125 470 eurų ir dėl to Valstybinei mokesčių inspekcijai, buvo pateikti žinomai neteisingi duomenys apie A.Lavrinovičiaus įmonių pajamas, pelną, turtą, ir paramos teikimą.

Įmonė įtariama atgaudavusi atskirą dalį paramos pinigų grynaisiais, o vienos neįvardijamos sporto asociacijos prezidentas tuos pinigus grynino ir taip pat pasilikdavo procentą, kitas lėšas išdalydavo.

Tokiu būdu viešojo maitinimo tinklas išvengė sumokėti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, susidariusių dėl, kaip įtariama, neteisingų duomenų pateikimo apie paramos teikimą.

Apie daromą nusikalstamą veiką nežinantiems bendrovių apskaitą tvarkantiems asmenims buvo pateikta įrašyti į deklaracijas galimai neteisingus duomenis apie aukščiau paminėtų bendrovių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimo ataskaitas, teigia teisėsauga.

Taip pat E.Staponkus būdamas automobilių sporto klubo valdybos narys ir prezidentas ir dėl to atsakingas už įmonės pateikiamų buhalterinių duomenų tikrumą, nuo 2019 m. gegužės 6 d. iki 15 d., turėdamas tikslą nuslėpti įmonės turtą, pajamas, išlaidas ir pelną, sąmoningai vykdė apgaulingą įmonės buhalterinę apskaitą, ir nuo gegužės 6 d. iki lapkričio 27 d., užsienio bendrovei, esančiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Floridoje, pervedė daugiau nei du šimtus tūkstančių eurų, už su įmonės veikla nesusijusias paslaugas – taip nepagrįstai padidino įmonės išlaidas, siekdamas išvengti beveik trisdešimt penkių tūkstančių eurų mokesčių.

Birželio 29 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų apskričių per vieną dieną 5 apskrityse, dalyvaujant 130 kriminalinės policijos pareigūnų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovams, organizavo ir atliko 40 kratų viešojo maitinimo tinklo veiklos vykdymo vietose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose. Liudytojais jau apklausta ne mažiau kaip 100 asmenų.

Kratų metu rasta ir paimta, galimai iš nusikalstamos veikos gautų grynųjų pinigų – daugiau nei 950 000 eurų bei daugiau nei 41 000 JAV dolerių.

Beje, 15min apie galimą algų vokeliuose schemą „Grill London“ tinkle rašė dar 2018 m. kovą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie 15min