Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du širvintiškiai bus teisiami dėl trichinelėmis užkrėstų šernienos maisto produktų gaminimo ir realizavimo

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Širvintų rajono apylinkės prokuratūra, bendradarbiaudama su Ukmergės, Kėdainių, Kauno, Vilniaus, Jonavos ir Zarasų rajonų policijos komisariatais, baigė tirti ir perdavė nagrinėti teismui žmogaus sveikatai ir gyvybei pavojingos užkrėstos šernienos maisto produktų pagaminimu ir realizavimu įtariamų širvintiškių J.J. ir M.A. baudžiamąją bylą.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, tyrimo metu nustatyta, kad J.J. nuo 2009 metų sausio 1 d. iki 2009 m. birželio mėn. į Širvintų rajone esantį mėsos perdirbimo cechą priėmė iš medžiotojų 13 laukinių gyvūnų – šernų – skerdenas ir jas už atlygį perdirbo į maisto produktus, nors į Valstybinę veterinarijos tarnybą dėl veterinarinio patvirtinimo ir registravimo šiai veiklai nesikreipė, leidimo saugiai užsiimti laukinių gyvūnų mėsos perdirbimu neturėjo. 

Priėmus žvėrieną, J.J. nurodė M.A. ištirti mėsą bendrovėje esančiais prietaisais. M.A. įtariamas netinkamai atlikęs tyrimą kompresoriniu metodu ir nenustatęs, kad šerniena užkrėsta. 

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad mėsos perdirbimo ceche buvo pagaminta apie 40 kg kenksmingų sveikatai ir gyvybei rūkytų dešrų, užkrėstų trichinelėmis. Teismo medicinos specialisto išvados parodė, kad žmonės, valgę šernienos dešrą, susirgo pavojinga liga – trichinelioze. Nukentėjusiais byloje pripažinti 84 asmenys.

Anksčiau neteisti J.J. ir M.A. įtariami neteisėtai vertęsi ūkine, komercine veikla, pagaminę ir realizavę kenksmingus žmogaus sveikatai ir gyvybei produktus, pažeidę kovos su užkrečiamomis ligomis taisykles, dėl neatsargumo nesunkiai susargdinę žmones.

Baudžiamąją bylą, kurioje yra pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus, nagrinės Širvintų rajono apylinkės teismas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min